pondělí 6. května, 11:02 Svátek má Radoslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Dotazy a rady
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Dotazy a rady
Diskutujte! Pro všeobecné rady, které se většinou týkají všech kategorií a dotazy na rostliny
 
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert

Zimování rostlin

Datum: 27.09.2007 19:01
 

Za chvíli vypukne ukládání rostlin na zimu do různých sklepů, garáží, verand a chodeb. Co a kam ukládáte vy?

Začnu:

1. oleandry - chlívek (je tam šero, mrznout by tam nemělo

2. durmany - chlívek

3. fuchsie - ostříhám na dřevo, oholím listy a dám do sklepa

4. palargonie -chlívek, akorát pár jich namnožím a ty nechám na verandě

5. anglické muškáty - veranda, hodně jsem je sestříhala a už trochu obrostly

6. lantána, štírovník, vanilka, mimulus, hořcový stromek...veranda (světlo, okolo 10 stupňů, při mrazech míň)

7. buganvilie - asi chlívek

8. agapanthus (kalokvět), zmijovec - chodba

9. hlízy jiřin, kan, cibule tygřic a mečíků - chlívek

 

 

Mám -li někde nějakou chybu, prosím, opravte mne. Třeba s tou buganvilou nevím...

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 13 z 17
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 08.03.2013 11:55
     

    Jaru dík, jištění beru, love smiley Jaru 666 pokračuji v malování , už to tady mám rozvrtaný a útery, středa odjíždím hlídat, ale bude se snaži , si tam odskočit - 5 km eye rolling smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Zimování rostlin

     
     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 16.03.2013 20:06
     

    Tak ten hořcovej stromek furt nic. eye rolling smiley

    Tak jsem do něj střihla a je zelenej. Ještě teda počkám. Dala jsem ho do teplejší místnosti, tak se už sakra musí probudit. Líbat ho nebudu. grinning smiley

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 16.03.2013 20:33
     

    Gabčo vydrž winking smiley .... já si to říkám také, mám obavy, že mi odešly obě bugenvilie sad smiley . Vyrašily dvoumilimetrové lístky, během týdne bylo po nich a konec thumbs up

     
  • Autor: quendery
    Status:
    quendery.rajce...

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 16.03.2013 22:20
     

    Tak Gági, jsem na tom stejně, horčový stromeček furt nic...... eye rolling smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 16.03.2013 22:26
     

    holky neblázněte, já ještě na nic nekoukala, zda přežilo, je ještě brzo winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 17.03.2013 08:43
     

    Já už všechno zazimované probudila, odešla mi jedna loňská fuchsie jinak všechno roste až moc. Venku bílo a doma ve verandě se budí i lilie což je malér :-(

     
  • Status: expert

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 17.03.2013 09:06
     

    Kočky vydržtě, buginy to někdy dělají, naraší, pak stačí malé ochlazení a oschnou, potom ale při vhodných teplotách a sluníčko znovu obrazí. A hořcový stromek taky potřebuje teplo a světlo, a dost zakrátit smiling smiley

     
  • Autor: raduza
    Status:

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 17.03.2013 09:28
     

    Já se těším už začíná tohle období kytiček schánéní a muskýmu zase klepne pepka spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 17.03.2013 11:00
     

    Jejej Radko , co budeš shánět , vždyť tam toho máš, počkej nejdříve, až co se ti chytilo co jsi sázela napodzim a co a vyleze. grinning smiley

     
  • Autor: raduza
    Status:

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 17.03.2013 11:05
     

    Já myslím Františku že doma s kopřiv asi nic moc .Tak přemyšlím o semínkách.A zatím je vše pod sněhem a durmny ty malinké takéuvidím ty velké přežili

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 17.03.2013 11:50
     



    raduza napsal(a):

    Já myslím Františku že doma s kopřiv asi nic moc .Tak přemyšlím o semínkách.A zatím je vše pod sněhem a durmny ty malinké takéuvidím ty velké přežili


    ........ Radko mrkni na "durmany " , to je paráda, vydrž až do konce... jsou tam další videa

     
  • Autor: raduza
    Status:

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 17.03.2013 12:16
     

    kordul kouknu a už je začnu přesazovt .mám v bytě hodně sluníčka

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 19.03.2013 11:04
     
    dsc02557.jpg
    Další fotografie:

    Tak teplejší místnost udělala divy. Teda abych to nezakřikla, ještě to není pořádně vidět, ale při bližším prozkoumání už se nějaký náznak zazelenání najde. love smiley

    Ještě mi poraďte, jestli ho mám víc střihnout, je takovej nevzhlednej. Ale to už je od samýho začátku, dost se mi z jedný strany olámal. Myslíte, že mám ty spodní větve dát pryč? spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Status: expert

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 19.03.2013 15:37
     

    Spodní bych dala pryč, korunku bych zastřihla do kulata, a dost zakrátila. Vyraší stejně max.poslední 2-3 očka

     
  • Autor: raduza
    Status:

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 15.09.2013 09:29
     

    Mám už dát pokojovky domů mám tam kakusy a hvězdici a banánovník.Durmany ještě nechám po pouti je dám ale už domů pokvetou doma.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Dotazy a rady (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.