pondělí 6. května, 05:26 Svátek má Radoslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Dotazy a rady
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Dotazy a rady
Diskutujte! Pro všeobecné rady, které se většinou týkají všech kategorií a dotazy na rostliny
 
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert

Zimování rostlin

Datum: 27.09.2007 19:01
 

Za chvíli vypukne ukládání rostlin na zimu do různých sklepů, garáží, verand a chodeb. Co a kam ukládáte vy?

Začnu:

1. oleandry - chlívek (je tam šero, mrznout by tam nemělo

2. durmany - chlívek

3. fuchsie - ostříhám na dřevo, oholím listy a dám do sklepa

4. palargonie -chlívek, akorát pár jich namnožím a ty nechám na verandě

5. anglické muškáty - veranda, hodně jsem je sestříhala a už trochu obrostly

6. lantána, štírovník, vanilka, mimulus, hořcový stromek...veranda (světlo, okolo 10 stupňů, při mrazech míň)

7. buganvilie - asi chlívek

8. agapanthus (kalokvět), zmijovec - chodba

9. hlízy jiřin, kan, cibule tygřic a mečíků - chlívek

 

 

Mám -li někde nějakou chybu, prosím, opravte mne. Třeba s tou buganvilou nevím...

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 14 z 17
  • Autor: lanimka
    Status:

    Přezimování rostlin

    Datum: 15.09.2013 09:13
     

    Zakládám toto téma, nám zahradním nováčkům pomůže :-).

    Poradíte, které rostliny se dají přezimovat a jak? Ostříhat a přenést nebo ostříhané řízky zasadit? Nebo je přes zimu mít doma jako pokojovky? Na webu je možné se něco dočíst, ale praktické zkušenosti bývají u některých rostlin jiné ...

     

    oxalis triangularis + zeleň v truhlíku
    [www.lebis.cz]

     

    minislunečnice

    sanvitalia

    coleus - kopřivy

    voskovka převislá

    jahoda stáleplodící

    plamínek (ne clematis), ale malá letnička, která snese úpal

     
  • Autor: Reklama

    Přezimování rostlin

     
     
  • Autor: raduza
    Status:

    Re: Přezimování rostlin

    Datum: 15.09.2013 09:23
     

    [www.week.cz

    lanimko tady už mají zkkušená děvčata dizkuzi snad vám pomůže.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Přezimování rostlin

    Datum: 15.09.2013 09:24
     

    Já osobně oxalis nechám v květníkách a přezimuje zatažený na hodně studené chodbě (bez mrazu)

    Kopřivy mám v bytě, při pokojové teplotě.

    Když si ale do zdejšího vyhledávače zadáš jednotlivé rostliny, většinou mají své diskuze a dočteš v nich všechny naše zkušenosti, včetně přezimování. V téhle diskuzi nastane časem zmatek, protože tu bude příliž mnoho rostlin s rozdílnými požadavky a bude obtížné se propracovat ke konkrétní informaci

     
  • Autor: lanimka
    Status:

    Re: Přezimování rostlin

    Datum: 15.09.2013 09:31
     

    Díky za odpovědi, diskuze jsem si nevšimla.

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Přezimování rostlin

    Datum: 15.09.2013 09:37
     

    Laminko, kopřivy můžeš přezimovat jako pokojové rosliny. Aby nezabraly tolik místa, můžeš je oštípat (olámané větvičky, dát do sklenice s vodou, pustí kořínky, vydrží ve vodě několik měsíců) a mateřská rostlina poroste dál v květníku.

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 16.09.2013 18:17
     

    NIc se neděje, připojila jsem tu tvoji k té stávající..

     
  • Autor: lanimka
    Status:

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 30.09.2013 11:18
     

    Ahoj, mám zase dotaz - dá se přezimovat plecantrus? Nenašla jsem tu žádnou zmínku, díky. winking smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 02.10.2013 18:37
     

    Lanimko, přezimovat se dá, ale u mnohých druhů je lepší na jaře koupit nový. Přes zimu živoří a dost vytáhne a zeslábne. Záleží na tom, jestli máš možnost zimovat ho na světle a v chladnu.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 02.10.2013 18:42
     

    [www.google.cz]

    lanimko jestli myslíš tohle, tak to mám přes zimu na studený chodbě a z jara namnožím. Ve vodě koření okamžitě winking smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 02.10.2013 19:05
     

    Holky, už jste uklízely domů fuchsie, hořcový stromky, jasmín, lantánu, oleandr a jiný přenosný kytky???

    Dneska jsem měli mrazík kolem - 2°C, už i jiřiny lehly, tak jsem to radši natahala do garáže. Je toho rok od roku víc eye rolling smiley , mužskej si klepal na čelo a kluk nadával jako špaček. grinning smiley Ještě to nemám ostříhaný, je to škoda, krásně to kvete. spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 02.10.2013 19:19
     

    Moct to tak na noc trochu zastřešit a ráno zas odkrýt. sad smiley

    Přes den je krásně a je škoda, že kytky musí být už uklizené nebo jsou spálené mrazem.

    Myslím, že je to jen přechodné, že ještě bude docela slušně, ale to už bude pro mnohé kytičky pozdě.

     
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 02.10.2013 19:20
     

    Před chvílí jsme dotáhli domů oleandry a durmany. Pokazit tím nemůžu nic winking smiley Venku zůstaly jen petunky a lilek a ty stejně brát domů nebudu. Ty už to mají sečtený předem grinning smiley

     
  • Autor: lanimka
    Status:

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 02.10.2013 19:51
     

    Díky za tipy ohledně plecantru, mám ten klasický panašovaný. Každý rok ho kupuju nový, ale na konci sezóny je tak bohatý, že je mi ho líto vyhodit.

    Zatím mám všechno venku, garáž máme plnou starých dveří a zárubní. eye popping smiley Teď by drahý s kytkama vyběhnul přímo do popelnice. Nanosila jsem všechny truhlíky a kvítňáky pod terasu, u nás je tepleji, zatím nic nekleklo. O víkendu budeme řezat ... a já pak sesazovat. Některé kytky můžu zimovat v garáži a v dílně na parapetech, světlo a chlad mám.

    Dnes onemocněla dcerka, už to začíná, podzimní bacily ze školky. angry smiley

    Nevím, jak je to u Vás, ale naši chlapi razí zásadu, že co se nedá sníst , je k ničemu, bere to kyslík ap. ... nemají šanci, brblat si můžou o sto šest. spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 02.10.2013 19:56
     

    jo jen je nech brblat, ale jakmile pak kyti někdo chválí, zvedaj se jim prsa co? grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 02.10.2013 20:41
     

    Lanimko, tak ten jsem jednou úspěšně přezimovala, ale z neznámých důvodů ztratil panašování a byl jen zelený.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Dotazy a rady (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.