pondělí 29. dubna, 18:06 Svátek má Robert
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Dotazy a rady
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Dotazy a rady
Diskutujte! Pro všeobecné rady, které se většinou týkají všech kategorií a dotazy na rostliny
 
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert

Zimování rostlin

Datum: 27.09.2007 19:01
 

Za chvíli vypukne ukládání rostlin na zimu do různých sklepů, garáží, verand a chodeb. Co a kam ukládáte vy?

Začnu:

1. oleandry - chlívek (je tam šero, mrznout by tam nemělo

2. durmany - chlívek

3. fuchsie - ostříhám na dřevo, oholím listy a dám do sklepa

4. palargonie -chlívek, akorát pár jich namnožím a ty nechám na verandě

5. anglické muškáty - veranda, hodně jsem je sestříhala a už trochu obrostly

6. lantána, štírovník, vanilka, mimulus, hořcový stromek...veranda (světlo, okolo 10 stupňů, při mrazech míň)

7. buganvilie - asi chlívek

8. agapanthus (kalokvět), zmijovec - chodba

9. hlízy jiřin, kan, cibule tygřic a mečíků - chlívek

 

 

Mám -li někde nějakou chybu, prosím, opravte mne. Třeba s tou buganvilou nevím...

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 8 z 17
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 03.02.2012 18:57
     
    2073.jpg

    No to si bezpochyby udělám, jen mě štve, že už pěkně převisal přes květináč.

    Jinak jsem si dneska koupila cibule ( nebo hlízy? ) habešskýho mečíku. Už jsem je měla, jsou krásný.

    Ale nějakým záhadným způsoběm mi zmizely. Na podzim jsem je vyryla a na jaře už je nenašla.spinning smiley sticking its tongue out

    A už začínám prdlošit, objednala jsem si semínka cínií.stydlin smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Zimování rostlin

     
     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 03.02.2012 21:37
     

    Gabčo já se spíš začínám hrozit co mi na balkoně umrzne sad smiley letos to vypadalo nadějně, ale tohle bude tvrdá zkouška thumbs up

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 03.02.2012 23:20
     

    Suee a jseš aspoň někde výš? I když v těhle mrazech na tom asi tak nesejde.

    Jestli máte kolem - 20°C, tak nevím, nevím. Máš květináče aspoň pořádně zabalený? Třeba v bublinkový fólii nebo obložený nějakým polystyrénem?

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 04.02.2012 13:37
     

    Jsme ve 3patře, Praha hlasí kolem - 9-11C nevím kolik je u nás na balkone, květináče mám v bublinkový a v krabici a ted i pod dekama grinning smiley ale iluze si nedelam sad smiley

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 04.02.2012 15:30
     

    taky musím obhlédnout zimoviště, páč mi manža včera oznámil, že sena dveřích dělala námraza a měl strach, aby nepopraskalo topení, tak ho pustil. eye rolling smiley Ovšem oznámil mi to až po týdnu topeníangry smiley angry smiley angry smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 17.03.2012 20:33
     

    Tak jak vám letos přezimovaly vaše kytičky?

    Mně jako obvykle neobrazila lantána, jinak hořcový stromky snad ok a chryzantémy taky. A víc toho nemám. winking smiley

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 17.03.2012 20:40
     

    velké oleandry a snad i durmány ok, juky, agáve, 2 aloe, jedna apténie a moje venkovní mučenky taktéž, jasmín se taky jevil, že snad jo, ale u bugin si nejsem jistá sad smiley

    zuzana i povíjnice už mi lezou, thumbs down ale jednoleté durmány ani ťuk sad smiley, tak jsem dnes dala repete eye rolling smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 17.03.2012 20:43
     

    Psla jsi vedle, že jsi stříhala jasmín. To už ti tak obrazil? eye popping smiley Mně teprv začíná.

    Jo a s těma zuzanama mě štvete grinning smiley, ale už jsem udělala první krok, vytáhla jsem semínka a přivezla si kelímky na zasetí. winking smiley

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 17.03.2012 20:48
     

    ale prd velebnosti, neobrazil, stříhala jsem oschlé tenké větvičky, co nejevily známky života. eye rolling smiley sad smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 17.03.2012 20:49
     

    Tak tos mě milá Los uklidnila. grinning smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil gabca (17.03.2012 20:49)
     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 17.03.2012 20:52
     

    Tak to jsem ráda, bo já moc v klidu nejsem. každý podzim mám vééélké oči, že jako na jaře nebudu muset nic kupovat, bo si všechno uchovám a pak jako každoročně vyrážím na trh, bo ztráty jsou obrovské. angry smiley angry smiley angry smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 17.03.2012 20:53
     

    Tak musíš tu tvoji peněženku trochu provětrat. By ti tam ty peníze začly smrdět. grinning smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 30.03.2012 19:08
     
    dsck02187 (3).jpg

    Tak takto vypadají moje hořcové stromky. flower smiley

    Už mají i na květ. eye popping smiley Tak jsem je za odměnu přesadila a dala jim novej substrát.

    K lilku se chovám macešsky, jen jsem mu přisypala navrch. Má už takhle dost velkej květináč, za chvíli by mě odstěhoval. grinning smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 30.03.2012 19:35
     

    tak jsem zalila prvně kaly, jestli ovšem jsou ještě v zemi nevím. Uhnily mi cibule čehosi......asi ismene to byla. Pak je polovina hlíz jiřinek od Basíka v háji, uschlo a uhniloangry smiley . Fuchsie jsou všechny v čudu. Akorát trochu jede převislý rákos.Takže já ze zimoviště zatím nemám nicangry smiley . Jsem se zařekla, že už nic nic nic nebudu kupovat, co se musí přes zimu schovávat. nono smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Zimování rostlin

    Datum: 30.03.2012 19:41
     

    No, na jiřiny jsem ve sklepě koukala a mají plíseň. Ale to mají každoročně a vždycky se nějak zvetí.

    Fuchsie taky přezimovat neumím, měla jsem krásnou, rozrostlou, jeden rok ok, druhý kaput. Ještě mám někde montbrécie, ale těm se snad nic nestane. Já mám spíš obavy o kytky, co se musí " občas " zalít. Já totiž nevím, co to je občas, takže buď uhnijou nebo uschnou. spinning smiley sticking its tongue out

    Irisko, neboj, letos to stojí za prd, ale zas bude líp. flower smiley flower smiley flower smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Dotazy a rady (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.