pondělí 29. dubna, 02:21 Svátek má Robert
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Růže
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada > Růže
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Růže Austin

Datum: 05.03.2012 08:47
 

[www.anglickeruze.cz]



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 8 z 14
  • Autor: danypv
    Status:
    danypv.rajce.id..

    Re: Růže Austin

    Datum: 12.06.2014 10:59
     

    Móóóc jim to sluší love smiley love smiley love smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Růže Austin

     
     
  • Autor: Kirsten
    Status:

    Re: Růže Austin

    Datum: 12.06.2014 11:07
     

    Jarko, tedy ta kombinace A Shropshire Lad s ostrožkami je úchvatná!!! Nemohu se vynadívat. smiling smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Růže Austin

    Datum: 12.06.2014 13:20
     
    dscn1272.jpg
    Další fotografie:

    pár angličanek -- Jubilee Celebration ,Claire Austin ,Darcey Bussel , James Galway , Shropshire Lad

     
  • Autor: Jevgenija
    Status: začátečník

    Re: Růže Austin

    Datum: 12.06.2014 15:14
     

    Kajo máš neskutečně krásny James Galway . thumbs down

    Letos nevím proč ale Young Lycidas roste velmi intenzivně, je už až moc velka. Tak jsem ji vyfotila a několik květu co skoro ležely na zemi ustřihla do vazy. smiling smiley

     

     

    Munstead wood je překrásna, ale s toho počasi namá žadny černy samet ktery se mi tak líbí.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Růže Austin

    Datum: 12.06.2014 17:38
     
    dscn0344.jpg
    Další fotografie:

    Nádherné růže a krásné fotky .. jako vždy .. thumbs down thumbs down thumbs down Munstead měl hodně samet i krásně kvetl . ale ted´ ho slunko spálilo a asi ho ostříhám komplet .jinak jsem letos z angličanek mírně zklamaná .. na to , že dostaly koňský hnůj se moc nepředvádí .. pomohlo to spíše k tomu , že vyhodily děsně dlouhé pruty - ana konci s trsy květů . hned po prvním kvetení je razantně zkrátím . -M.Wood. Princess Alexandra of Kent / ta je naprosto úžasná a rychle roste / , Pilgrim ., Shropshire Lad -

    poslední fotka- už několik let malý , ale hezký keřík Glamis Castle .

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Růže Austin

    Datum: 14.06.2014 22:18
     

    Kirsten,muzu se zeptat,jake ti dorusta vysky? Chtela bych ji pouzit jako pnouci v kombinaci s clematisem warsavska nike a nevim,zda to bude mozne. Diky moc flower smiley

    Kirsten napsal(a):

    Wollerton Old Hall - letošní sadba z kontejneru ze Všeub u Plzně, vypadá na velmi vitální růži s krásným květem, barva se mění podle počasí, když je chladno, je zpočátku do meruňkova, postupně a zvláště v teplém počasí bledne do smetanova. Zajímavá měnící se silná vůně.

     

    Suché a horké počasí se jí u mne nelíbilo, osychala, nerozvíjela poupata.

    Zde s podnájemníkem, ten pavouček se jí drží, ať je jaké chce počasí:

    dsc_0425.jpg

     
  • Autor: Kirsten
    Status:

    Re: Růže Austin

    Datum: 15.06.2014 11:33
     

    Anavi, ještě je brzy na nějaké soudy, které by mohly mít obecnější váhu. Takže jen zcela subjektivně k té jedné sazenici: WOH mne chytil za osrdí - líbí se mi tvar květů, barva, velmi velmi zvláštní vůně! A teď k tomu růstu - chová se více jako popínavá růže, zdá se mi, že by jí svědčil pegging. Na jaře jsme ji přesadili, měla už bohatý kořenový systém. Po té mírné zimě jsem jí nestříhala (jinde píšu, že se mi to nezdá dobré, růže jsou více náchylné k nemocem, i když jsem je zbavila veškerého loňského listí - někde psali, že je to dobré pro to, aby si růže odpočinula), má cca 120 cm (což není zas tak velký přířůstek, během dne přeměřím, jestli nezapomenu), možná by byla vyšší, kdyby bylo více vláhy, po každém vydatnějším dešti růže úplně poskočí. Je zatím poměrně řídká, což přikládám tomu, že jsem ji nestříhala a že je málo vody. WOH jako pnoucí se rozhodla pěstovat Bulharka Kosara Antonova (na FCB), teď jsem neměla na FCB moc času, tak nevím, jestli už dala nějaké letošní fotky. Já bych ji raději měla jako keřovou, ale zasadila jsem ji tak, aby mohla být i popínavá.

     

    Jsem ještě růžový zelenáč, ale soudím, že WOH bude v případě, že ji povedeš jako popínavku, v našich zeměpisných šířkách umírněnější.... ale třeba se pletu.

     

    Barevně WOH s Warsz. Niké to by mohlo vypadat nádherně! No inspirovala jsi mne, mám tu v kontejneru jednu WN nahamouněnou v Lidlu.... smiling smiley Ale mám trochu obavy, že clematis rychle tuhle růži předhoní.

     

    Asi jsem ti moc nepomohla, myslím, že WOH má i Honza, ten by mohl poradit lépe.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Růže Austin

    Datum: 15.06.2014 11:38
     

    Kirsten,takto uplne staci. Moc dekuji. Stacilo by,kdyby dorostl do metru ctyriceti,pak by prelezala k sousedom,kteri maji jen travnik,nechtela bych jim tam delat curbes z odkvetlych kvetu a musela bych ji stejne drzet.

    U nas vlhko neni problem,spis naopak. Po ctrnactidennich vedrech pod mulcem stale blato,ten jil to nepusti pryc. eye rolling smiley

    Tez mam W N z lidlu a nevim,kam s ni ,tak me napadlo toto.

     
  • Autor: Kirsten
    Status:

    Re: Růže Austin

    Datum: 15.06.2014 11:40
     

    140 cm myslím WOH dá.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Růže Austin

    Datum: 15.06.2014 11:49
     



    jaja99 napsal(a):

    [www.anglickeruze.cz]

    .......Jájo, dobrý už jsem si to uložila,... ale ty ceny, toje lepší ta partizánská lupča s nůžkama stydlin smiley

     
  • Autor: Kirsten
    Status:

    Re: Růže Austin

    Datum: 15.06.2014 11:56
     

    Kordulo, ale mají ty růže krásně rostlé a zdravé! smiling smiley Jsou přímo od Davida Austina.

     
  • Autor: Jevgenija
    Status: začátečník

    Re: Růže Austin

    Datum: 15.06.2014 20:00
     

    Docela jsem rada že neprší, Young Lycidas bych cely lehnul. smiling smiley Ale je to moje asi nejoblíbenějši růže.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Růže Austin

    Datum: 15.06.2014 20:14
     

    ahoj - tak se mi u tebe líbil , že jsem si jej loni koupila .. ale je ještě malý . nádhera thumbs down

     
  • Autor: danypv
    Status:
    danypv.rajce.id..

    Re: Růže Austin

    Datum: 20.06.2014 10:33
     
    img_9854.jpg

    Jedna Austinova pro něj netypická růže - Kew Gardens [www.helpmefind.com]

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Růže Austin

    Datum: 20.06.2014 10:33
     

    ta je love smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Růže (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.