pondělí 29. dubna, 07:22 Svátek má Robert
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Růže
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada > Růže
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Růže Austin

Datum: 05.03.2012 08:47
 

[www.anglickeruze.cz]



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 5 z 14
  • Autor: JitkaU2
    Status:

    Re: Růže Austin

    Datum: 11.07.2013 22:41
     

    Díky, fakt krásná thumbs down těším se, těším... love smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Růže Austin

     
     
  • Autor: Eva.T
    Status:

    Re: Růže Austin

    Datum: 14.07.2013 17:00
     



    Romi napsal(a):

    love smiley Jevgenijko, lepší než fota v katalogu mls smiley mls smiley thumbs down

    Fakt flower smiley

     
  • Autor: oluschka
    Status: nováček

    Re: Růže Austin

    Datum: 15.07.2013 21:10
     

    Zdravím, máte někdo prosím zkušenost s austinkou Sophy´s rose? smiling smiley

     
  • Autor: Evka3
    Status:

    Re: Růže Austin

    Datum: 05.08.2013 16:17
     

    Austinky v Japonsku,několik stránek.

    [translate.google.cz]

     
  • Autor: Kirsten
    Status:

    Re: Růže Austin

    Datum: 05.08.2013 18:27
     

    Prosím kdo máte Mary Rose a Prospero - jak jste s nimi spokojeni? Do jaké výšky vám dorůstají a jak zvládají naše zimy a jara? Jsou náchylné k ČS a padlí?

     
  • Autor: LukasK
    Status:

    Re: Růže Austin

    Datum: 05.08.2013 19:22
     
    012.jpg



    Kirsten napsal(a):

    Prosím kdo máte Mary Rose a Prospero - jak jste s nimi spokojeni? Do jaké výšky vám dorůstají a jak zvládají naše zimy a jara? Jsou náchylné k ČS a padlí?

    Mary Rose - kouzelná růže mám ji tak do 1 m ,zdravá nemá ani tečku, to je její druhé kvetení pokaždý celý keř obalený

    tu druhou nemám

     
  • Autor: LukasK
    Status:

    Re: Růže Austin

    Datum: 05.08.2013 19:24
     
    037.jpg

    první kvetení Mary Rose

     
  • Autor: Kirsten
    Status:

    Re: Růže Austin

    Datum: 05.08.2013 19:39
     

    Děkuji moc, Lukáši. Tak jen jeden metr, hm, a to jsou myslím zrovna u tebe růže obři, že jo? Budu s tím počítat, plánovala jsem to trochu jinak, ale i jen jednometrová se mi hodí. :-)

     
  • Autor: LukasK
    Status:

    Re: Růže Austin

    Datum: 05.08.2013 19:55
     
    009.jpg
    Další fotografie:

    Falstaff - luxusní růže

    no nevím jestli zrovna mě rostou obří růže grinning smiley grinning smiley grinning smiley ale daří se jim u mě dobře winking smiley

     
  • Autor: LukasK
    Status:

    Re: Růže Austin

    Datum: 05.08.2013 19:57
     
    007.jpg

    A Shropshire Lad - další pěkný kousek

     
  • Autor: Kirsten
    Status:

    Re: Růže Austin

    Datum: 06.08.2013 06:30
     

    Odkaz na stránky DAR pěstitelů se zajímavými postřehy na téma, kterou austinku byste už více nepěstovali (a proč):

     

    [forums2.gardenweb.com]

     
  • Autor: tineli
    Status: nováček

    Re: Růže Austin

    Datum: 06.08.2013 10:02
     

    Díky, Kirsten, se zájmem si je přečtu.

    S Austinkami jsem začala před dvěma lety a musím říci, že mě nadšení začíná notně opouštět.Všechny moje Kordesovky a Tantauovky (kromě známé mumie Cinderelly) - nula problém. Zdravé, doslova bují, kvetou. Taková Florentina (popínavá), sázená loni v březnu z kontejneru k jižní zdi do 40 cm jámy v suti udělala letos na oblouku 2,5 metru (neuvěřitelný růst a byla obalená květy).

    Pravda, nemám nejideálnější podmínky (malá zahrádka v satelitu na sv okraji Prahy, 40 cm nekvalitní jílovité navážky a pod tím - radši nemyslet, málo sněhu, úpal, letos extémy - to ale bylo všude stejné. Zato se snažím, starám se, hnojím, zalévám, stříkala jsem.

    Problém je, že mně se ty Austinky tak líbí!

    Prozatímní bilance, co se zdraví a růstu týče:

    1. zcela bez výhrad: Lady EH (miláček, ta barva!), Crown PM, Benjamin Britten, Graham Thomas, Queen of .S - zdravé, rostou, kvetou. Rychlost a bohatost opakování je jiná otázka.

    2. Menší výhrady: Lady of Shalott (slaboučká, nepřirůstá), Munstead Wood (pálí se, druhé květy mrňavé, slabý), Summer Song - zatím zdravý, ale slabý a těžko vzdoruje horku,

    3. Zlobiči: WS 2000 - masivně čs, na obou keřích navzdory postřiku, CrocusR (masivně rez, padlí), Abraham Darby (ten jediný už šel - hadrové květy, nelíbil a dohola sežraný rzí).

    Falstaff - sázený letos z kont. od Chládka, zatím uvidím.

    U toho Williama je to až legrační - na listu je modrošedý povlak z Baycoru a uprostřed flek čs. Ovšem ta jeho barva je moje nejmilovanější, takže se ho budu snažit převychovat.

     

    Já vím, je trochu brzo na předčasné závěry, ale mám pocit, že se jim u mě obecně moc nelíbí (a to tu péči neflákám, 40keřů se ještě uřídí). Uvidíme za rok.

     
  • Autor: Kirsten
    Status:

    Re: Růže Austin

    Datum: 10.08.2013 10:13
     
    dsc_0425.jpg

    Wollerton Old Hall - letošní sadba z kontejneru ze Všeub u Plzně, vypadá na velmi vitální růži s krásným květem, barva se mění podle počasí, když je chladno, je zpočátku do meruňkova, postupně a zvláště v teplém počasí bledne do smetanova. Zajímavá měnící se silná vůně.

     

    Suché a horké počasí se jí u mne nelíbilo, osychala, nerozvíjela poupata.

    Zde s podnájemníkem, ten pavouček se jí drží, ať je jaké chce počasí:

    dsc_0425.jpg

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Růže Austin

    Datum: 10.08.2013 11:58
     
    dscn4361 wollerton old hall.jpg

    mám Wollerton Old Hall od loňska - prozatím moc nedivočí . vyhnala prut - ten jsem střihla a ted´ čekám , co bude dělat . asi prut obrazí a bude o to déle trvat než zas vykvete . ale v prvním kvetení mi nějaký květ ukázala flower smiley

     
  • Autor: quendery
    Status:
    quendery.rajce...

    Re: Růže Austin

    Datum: 11.08.2013 16:55
     
    dsc08993.jpg
    Další fotografie:

    Roztančená Matinette. flower smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Růže (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.