pondělí 6. května, 03:31 Svátek má Radoslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada a květena
hodnocení: 4.70
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert

Práce na zahradě - srpen, září

Datum: 05.08.2009 10:43
 
plot.jpg

Krom věčného pletí, sklízení a rytí, jsem se dala do ,,záhonu´´ podél plotu, kam přijdou popínavky na plot (psí víno, lonicery atd) a ,,plevelné´´ rostliny...tam se mohou rozlézat, jak budou chtít - zreguluje je sekačka...



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 14 z 21
  • Status: expert

    Re: Práce na zahradě - srpen, září

    Datum: 24.09.2016 21:10
     

    Musím kouknout, jestli někdo nezahálel. Nezdá se. grinning smiley Já se dala do cibulí. Loučku mi čert napískal. Je to tvrdý jak beton. Když jsem konečně vyryla drn, tak hlína je jak tvrdý kousky, vůbec nepřilne k cibuli. Vody jsem nanosila nepočítaně, ušlapala a znova zadrnovala. A taky nevím, jestli člověk dělá pečlivěji anebo mu to dýl všechno trvá.Tak 160 cibulí je v zemi. Možná o něco víc. Ještě mi chybí půlka. Tak snad středa, pokud nebudou padat trakaře. Už bych fakt potřebovala nechodit do práce.

    Kaaj, taky jsem namočila ty sasanky. A teď váhám, abych to náhodou nezasadila obráceně. Má to takovou část jakoby s hrbůlky a pak takovou kulatéjší. Podle cal bych sázela těmi jakoby hrbůlky nahoru, Ale tady nějak nevím.

    Vlezu do vany a dobiju baterky. Nebo taky bude zkrat. grinning smiley Na ty nůžky koukal můj muž taky. Takže doporučím a případně použiju sama.Taky má něco na nástavci na řezání na elektriku. Ale to mi nechce ani vysvětlit, natož zapůjčit.Abych si něco neudělala. Nejsem si úplně jistá, jestli nemyslel náhodou s tím, ne si.

    Jo a ještě jsem si krásně pokmila ovečky. Padáků bylo na zemi skoro půl bedny. Ty letěly. A toho bečení. Balzám na nervy.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Práce na zahradě - srpen, září

     
     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - srpen, září

    Datum: 25.09.2016 06:59
     

    ahoj - s tím krmením oveček padavkama pozor! !!! předloni se soudedovi oduly a scíply. nono smiley

    ty sasanky už si nepamatuju - ale asi jsem je tam dávala jak mě napadlo . není fakt poznat kde je vršek . confused smiley

     
  • Status: expert

    Re: Práce na zahradě - srpen, září

    Datum: 25.09.2016 07:05
     

    Kaaj, dobré ráno. Dnes jsme obě ranní ptáčata. Ptala jsem se paní, co je tam má na starosti. Říkala mi to.Že málo můžou. Ale já jich tam mám 40, možná víc. Některá ani neurvala jablíčko.A jablek minimálně. Bála bych se sama jim něco dávat. Občas hodím něco i daňkům a muflonům. Ty jsem zas měla z druhé strany zahrady.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil ''.phorum_html_encode('regina.mocova@gmail.com').'' (25.09.2016 07:15)
     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - srpen, září

    Datum: 25.09.2016 07:30
     
    dscn2257.jpg

    no jo - tak to ano . u sousedů měli jenom dvě a denně tam nosili kýbl jablek . angry smiley

    jo a ranní ptáče já jsem denně. vstávám v šest . bez budíku se vzbudím . jak jsem zamlada chtěla spát !!! tak jsem nemohla - muselo se do práce. ach jo -- je to nějak blbě nastaveno .

    dneska zase mlha , ale jen pod náma v dolině . mokro ale hodně , spadlo sice pár kapek , ale sekat by se dnes nedalo . tak mám dušičku v peří , že jsem to včera stihla..

    f- voní celý barák -vařím marmeládu z malin . donesla dcera . má jich ještě plno na zahradě. mls smiley

     
  • Status: expert

    Re: Práce na zahradě - srpen, září

    Datum: 25.09.2016 07:52
     

    Kaaj, to jsou blázni. To by ani mě blbce na velká zvířata nenapadlo jim toho tolik cpát. Vím, co se může stát, když se krmí něčím bez rozumu. Chalupu mám na konce vesnice. Na jedné sraně ovečky, tam to býval takový moukrý kout, podzemní prameny tak vyvěraly, matlali jsme se s drenážemi. To dávno není. Za JZD tam vždycky naseli směsku a tu ani nesklidili. Teď to má nějaký Pražák. Má tam z jedné strany ovce.Nad námi zase měla myslivecká jednota bažantnici. Stovky bažantů. to pak pronajali nějakým mladým zlatokopům. Dcera byla ještě malá a bývala s babkama na prázdninách na chalupě. Babky si mi stěžovaly a půl vesnice, že je večer, jak padá vzduch, hrozný smrad. Nasládlý. Tak jsem vlezla do bažantnice. Desítky mrtvolek bažantů. Nakrmili je nějakým levným svinstvem. Letěla jsem na starostku. Ta zas na ně. Odváželi to pomalu na traktoru a ještě na mě byli nasraný. Tak jsem jim řekla, ať jsou rádi, že je neudám spolku na ochranu zvířat a ať už jikdy nechovají ani psa. Teď to má ten s ovečkami a chová tam muflony a daňky.

    Malin jsem včera pár ozobala. Kdyby byla voda, byly by nádherný. I ostružiny.Takže marmeláda nebude.

    Dneska se dám do nějakých cibulí tady. A mám dvě nová seda. Dám na jednu stranu k jezírku. Tam došlo k malé úpravě.A je tam dost písku. To snese sucho.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - srpen, září

    Datum: 25.09.2016 10:11
     

    Holky, jste neskutečně pilné, já toho moc nenadělám, jednak hrozný sucho a druhak .... po píchnutí do oka (to už je v poho) jsem si v pátek dopolko skopla palec na pravé noze, ale fest, přímo nákop s nápřahem a místo do petky tak do železné pásoviny, palec hraje všemi barvami, oteklý, už bolí až k nártu ... tak nic nedělám. Jen jsem ještě ten den stihla přebrat 15 beden brambor a to je tak vše .... uvařit, nakrmit zvířata a zalít jen to nejnutnější, není voda.

     
  • Status: expert

    Re: Práce na zahradě - srpen, září

    Datum: 25.09.2016 10:25
     

    Eli, tak to tě lituju. A leduj, leduj, leduj. Určitě to znáš a víš. Já dávám do mrazáku mokré utěrky a střídám a střídám a střídám...A ať tě to přejde. A opatruj se, víš, že vždycky bývá do třetice něco.

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - srpen, září

    Datum: 25.09.2016 10:35
     

    Eli,ten můj zase malíček,už týden ho má jako banˇu a červený,nehne s ním,ale k doktorovi nepůjde.Kdoví,jestli to nemá zlomený.

     
  • Status: expert

    Re: Práce na zahradě - srpen, září

    Datum: 25.09.2016 10:41
     

    Bosk, já mám pocit, že s malíčky stejně nic nedělají. Ani při zlomenině. Myslím na noze. A taky leduj, leduj, leduj. Otoky pak dost splasknou a uleví se.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - srpen, září

    Datum: 25.09.2016 11:39
     

    Ledovat se nedá, počů.ala bych se bolestí, ale to já mám tak všeho, kde radí ledovat ... Zavázala jsem pružným obinadlem přes všechny prsty, nárt a chytla přes kotník, aby nepadalo. Docela to pomáhá a pevné boty na ven, doma chodím bosky bo se s tím fáčem nevejdu do papučí. Včera už jsem vyrazila s Tony a jejím tátou na krátký výlet, sice jsem ho odpajdala, ale stálo to za to. Viděli jsme deštníky na České [brno.idnes.cz] , nasbírali u Antrophosu [www.obrazky.cz] kaštany, viděli jsme mamuta a příbytky pravěkých lidí, dali si tam v kavárně kafíčko a zmrzku, dovezla jsem si semeníky svitelu latnatého (zkusím zasadit), moc se mi líbily. Kdybych zůstaůa doma, nevydržela bych nic nedělat a pravděpodobně zkusila vzít žebřík a česat jablka, asi bych stejně spadla stydlin smiley .

     
  • Status: expert

    Re: Práce na zahradě - srpen, září

    Datum: 25.09.2016 11:42
     

    Eli, tak ono se to srovná, jak tě čtu. Stihlas dost. Ale dám i sem, hledala jsem kvůli Drahus. Tak na tohle dávej pozor. A jak píšou. 21. grinning smiley Bacha na to. [virality.cz]

    A vybrala sis dobře. O variantě zašlápnutí mamutem tam nepíšou. Bylas v bezpečí. grinning smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil ''.phorum_html_encode('regina.mocova@gmail.com').'' (25.09.2016 11:49)
     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - srpen, září

    Datum: 25.09.2016 17:57
     

    Já jsem dneska v plném zdraví začla chystat záhon pro růže. Chtělo to jen vykopat pivoňku a 3 staré růže. JEN grinning smiley Ale to jsem netušila, jaké kořeny má pivoňka, která je na místě přes 20 let. Rvala jsem se nima jak o život. Růže už byly trochu poddajnější, ale to už jsem v tom vedru byla na mrtvici. Můj výkon jsem dokončila přinesením 3x kýbl země z kompostu, protože jsem si chytře naložila kolečko roštím angry smiley . Domů jsem došla, ale čekám, co zítra, až se tělo rozleží confused smiley. V každém případě ale: růžičky, máte to přichystané love smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - srpen, září

    Datum: 25.09.2016 18:47
     
    p9251436.jpg
    Další fotografie:

    já jsem mrtvá už nyní, 2 km nahoru , 2 dolů a celé odpoledne jsem si nesedla.... a ještě něco zůstalo pro radost winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Práce na zahradě - srpen, září

    Datum: 25.09.2016 18:59
     

    Byly jste pilný děvčata. Já to měla dneska po včerejšku volnější, rozkládalo se mi už to tělo.Ale taky jsem něco udělala a hlavně z větší části vymyslela, kam narvu všechny ty cibule. Z krkavosti, aby nebylo jen na chalupě na loučku, tak jsem přibrala i nějaké sem.Kordulko, okoukla jsem, jak mají vypadat ostříhané fuchsie. Beru na vědomí. Zatím ještě některý docela kvetou, samozřejmě relativně k těm tvým, tak je ještě nechám. Nemám jich tak moc a do konce září má být hezky. Tak ještě chvíli.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - srpen, září

    Datum: 26.09.2016 11:27
     

    měla bych jít pokračovat na zahradu,

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada a květena (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.