pondělí 6. května, 12:06 Svátek má Radoslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada a květena
hodnocení: 4.70
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert

Práce na zahradě - srpen, září

Datum: 05.08.2009 10:43
 
plot.jpg

Krom věčného pletí, sklízení a rytí, jsem se dala do ,,záhonu´´ podél plotu, kam přijdou popínavky na plot (psí víno, lonicery atd) a ,,plevelné´´ rostliny...tam se mohou rozlézat, jak budou chtít - zreguluje je sekačka...



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 13 z 21
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - srpen, září

    Datum: 16.09.2015 08:49
     

    Já už mám rajčata v čudu, ostříhané floxy, na kompostu petunie a netýkavky... Brzo to začlo a taky skončilo sad smiley Skleník mám prakticky prázdný, jen jsem do něj přestěhovala některý přenosný kytky.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Pinka (16.09.2015 08:49)
     
  • Autor: Reklama

    Re: Práce na zahradě - srpen, září

     
     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - srpen, září

    Datum: 16.09.2015 09:04
     

    já zatím nevyhodila nic, všechno kvete, začnu až v říjnu, je teda fakt, že když zebou ruce tak se dělat nechce, no možná rajčata bych mohla zlikvidovat

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - srpen, září

    Datum: 16.09.2015 15:39
     

    Petunky už nemám dávno,brzy začaly ,tak až na 2 květináče jsem je už vyhodila.Rajčata ještě máme.Skleník je prázdný,tak tam manžel nasázel salát k rychlení a zdá se,že se mu daří.

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Práce na zahradě - srpen, září

    Datum: 16.09.2015 15:41
     

    Já o víkendu dala do pucu jahody, letos jsem je ani neposekala. Zrovna začaly ty hici, tak jsem o ně měla strach. Zarostlé ani moc nebyly a vůbec neudělaly odnože, jen jeden druh jich pár měl.Mám poryto, krom záhonů se zeleninou, to už je pak brnkačka. Rajčata , papriky i okurky jsou zatím OK..Přehodila jsem pažitku, naťovou cibuli na jinej záhon, posbírala semínka kudrnky..ty zaseju až těsně před zimou. Musím "uklidit" v záhonu bylinek, trochu to přerejpat v kytkách a mám celkem hotovo..Takové drobnosti, poklidit na zimu v domečku, prohodit kompost a nakrmit ho bakteriema.. winking smiley

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - srpen, září

    Datum: 16.09.2015 16:02
     

    Ten kompost mě čeká taky a zrýpat záhon, ještě tam mám špagetovou dýni. Pak ho připravím na česnek. Až se vystěhuje skleník ,tj. kytky se odvezou do sklepa, tak ještě zrýpat a vyhnojit skleník. No a ještě bude sekání a .... Na zahradě skoro nikdy není konec flower smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - srpen, září

    Datum: 16.09.2015 19:30
     

    rajský mám ještě parádní,okurky salátovky to zabalily hned na začátku sezony. Kytky na záhonech kdybych občas nezalila, tak už nic nemám. Máme tu děsný sucho sad smiley . Trávu jsme posekali snad po 4té a naposled. Vůbec se nevzpamatovala po těch vedrech. Jahody jsem si koupila v Čimelicích a dostala jsem docela dost sadiček od známých. Mají je v polostínu, takže odnože byly. Uschl mi jeden rybíz, ten už to asi nerozdejchá. Petržel s pažitkou je bída, štěstí,že jsme loni nadělali do mrazáku petrželku, jinak bych neměla nic. Kompost prohazujem až na jaře, abychměla do truhlíků zeminu. Kytek v truhlíkách a květníkách mám zatím dost, chytly druhý dech.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - srpen, září

    Datum: 16.09.2015 19:43
     

    Já se dnes slitovala a zalila jsem zahradu. O prázdninách jsme vytočili tolik vody, kolik snad za celý rok ne sad smiley Tak musím šetřit. Neprší, je to děs běs. Na zahradě nedělám, nemám bohužel čas a je to vidět. Snad jí to vrátím příští sezónu.

    Rajčata ještě máme pěkná, cukety jsem letos zkoušela poprvé a asi měla málo slunce, tak jsme ani neochutnali a už mají plíseň. Jedna borůvka nepřežila a kanadské mi oschly větve. budu je muset střihnout. Škoda sad smiley Půlku truhlíků jsem vyhodila už dřív, zbytek udržuji. Jediný opravdu krásný je jasmín love smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - srpen, září

    Datum: 16.09.2015 20:51
     

    Mně kvete jenom předzahrádka a to proto, že ta mrcha srnka tam nemůže. sad smiley

    Jsem fakt naštvaná, protože všechny růže měly nasazeno na druhou vlnu kvetení a ta mrcha to oštípala do jednoho poupěte. thumbs up

    A nejen je.

    Už jsem doma rázně nadhodila, že se na jaře udělá plot, tohle mě fakt nebaví, ale sere. thumbs up Sice to bude stát dost peněz, ale nedá se nic dělat.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - srpen, září

    Datum: 17.09.2015 12:26
     

    Já si do zídky v předzahrádce pořídila chryzantémy a ony mi normálně plesniví sad smiley Ne, že by chytly listy plíseň, plesniví mi květy a poupátka sad smiley

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - srpen, září

    Datum: 17.09.2015 13:11
     

    Gabco, to bych taky nevydržela a " zarazila bych jí prdy" grinning smiley

    Drahuš, to je škoda, chryzantémy mám ráda, spíš s menšími kvítky.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - srpen, září

    Datum: 17.09.2015 14:03
     
    p9160018.jpg

    pro Monu, psí víno na plotě,... winking smiley... já tady píšu Moně a ono je to staré sad smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kordula (17.09.2015 18:53)
     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - srpen, září

    Datum: 20.09.2016 19:41
     

    Dneska bylo hezky, tak jsem po hodně dlouhý době plela. V sobotu zapršelo, tak to šlo tahat. Ale co ho narostlo. eye rolling smiley Hrůza. thumbs up

    A samý zmetek šťavel růžkatý. angry smiley To je takovej prevít, že kdyby nic nerostlo, tak tenhle zmetek jo. thumbs up Stihla jsem toho jen kousek.

    Ostříhala jsem nějaké odkvetlé třapatky, šuškardy, zápleváky, spálený čechravy. Byly toho 2 velký koše.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - srpen, září

    Datum: 21.09.2016 00:14
     

    taky jsem dnes po dlouhý době plela, když tak hezky napršelo o víkendu. Jo a ten šťavel mám taky všude,je nezničitelný...... angry smiley prevít jeden.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - srpen, září

    Datum: 24.09.2016 18:57
     

    Dnes jsem ostříhala pár hnědých květů hortenzií. Letos dost brzo. Vzala jsem u země ostrožky, lupiny ( mají padlí ), některé třapatky, denivky. Něco málo jsem zas vyplela, obryla, ale jde mi to pomalu. O to víc obdivuju třeba takovou Káju, nemá toho taky málo. A to je o nějaký ten pátek mladší. grinning smiley

    Kájo, smekám. winking smiley flower smiley

     

    Potřebuju přesadit nějaké hortenzie, dosypat kamínky,připravit záhony na nové růže.....a tak nějak nemám energii. Holky poraďte, kde nabíjíte baterky? drinking smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - srpen, září

    Datum: 24.09.2016 19:12
     

    grinning smiley grinning smiley grinning smiley teda - jsi mě hezky zmladila . spinning smiley sticking its tongue out

    do čtyř jsem spala , pak mě obšustla haňba a šla jsem sekat . no udělala jsem dobře . sice jen půl zahrady - půlka byla osečena v týdnu - ale jen jsem dodělala -začalo kropit . takže nikde nic a u nás na déšť . ještě jsem posbírala padaná jablka a došla sousedka , že už toho mám nechat . a donesla tři kousky koláče . zelňák . ten už jsem dlouho nejedla . pekla ho vždycky moje babička. . tak jsem ho hned zlikvidovala , vlezla doma pod sprchu a jsem spokojena .. jo ještě si vezmu Paralen smoking smiley

    dopoledne jsem vyzkoušela nůžky na dlouhé rukojeti - co se tahá šňůrka . koupila jsem je předminulý týden v Lidlu .. výborné thumbs down thumbs down thumbs down - ostříhala jsem větve na magnolii , co mi už šmechtaly o barák . dosáhne se s tím dost vysoko a nůžky jsou velmi ostré . šlo to výborně a pak jsem na zemi nastříhala na menší do kontejneru .

    [portal.chmi.cz] - je to možné??

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (24.09.2016 19:18)
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada a květena (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.