čtvrtek 2. května, 09:22 Svátek má Zikmund
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada a květena
hodnocení: 4.70
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert

Práce na zahradě - srpen, září

Datum: 05.08.2009 10:43
 
plot.jpg

Krom věčného pletí, sklízení a rytí, jsem se dala do ,,záhonu´´ podél plotu, kam přijdou popínavky na plot (psí víno, lonicery atd) a ,,plevelné´´ rostliny...tam se mohou rozlézat, jak budou chtít - zreguluje je sekačka...



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 8 z 21
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - srpen, září

    Datum: 22.08.2010 21:15
     

    Mně se nechtělo nic moc doma, tak jsem vyházela nevzhledné truhlíky, ostříhala některé keře, zalila trávník a umyla parapety.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Práce na zahradě - srpen, září

     
     
  • Autor: Ivka
    Status: nováček

    Re: Práce na zahradě - srpen, září

    Datum: 22.08.2010 21:20
     

    Další čiperka thumbs down thumbs down

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - srpen, září

    Datum: 22.08.2010 22:30
     
    dspc01761 (4).jpg

    Já dneska rozšiřovala záhon s vřesovištěm. Nějak se mi začalo všechno rozrůstat a nedalo se to kolem sekat.

    Hnala jsem se do Penny pro kůru a neměli. Tak musím někde sehnat zítra.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - srpen, září

    Datum: 24.08.2010 22:23
     

    Včera jsme celý odpoledne dolovali z jílovky letitý rododendron. Nějaké kořeny jsme museli osekat, jinak bysme ho ani do večera nevyprostili. Máte někdo zkušenosti? Myslíte, že to přežije?

    Musel pryč, protože bysme ho při přestavbě poničili a hlavně jsem mu udělali mnohem lepší podmínky. Ale jestli nám bude vděčnej nebo ne, to nikdo neví.spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - srpen, září

    Datum: 26.08.2010 18:15
     
    p8260002.jpg

    Gabco...drzim tvojmu rododendronu palce, nech prezije...ono je to vzdy bud alebo...Ja ale vseobecne najradsej presadzam na jesen...aj ked sa pri niektorych rastlinkach ( travy, chryzantemy doporucuje skor jarne presadzanie a delenie)...ale jesenne presadzanie sa mi viac pozdava hlavne kvoli dost problematickym jaram a letam, kedy obcas byvaju dost krute podmienky na prezitie novozasadenej rastlinky ( bud velmi vela dazdov, alebo naopak prilisne horucavy a sucha). jesen sa mi zda vzdy o nieco mnej narocna..

    Ja som sa uz tiez pustila konecne!!!po rokoch do niektorych planovanych zmien- a veru dost kategorickych( t.r. menim trochu tvary zahonov, presuvam mnohe rastlinky atd..)...uff, len kvoli stale pretrvavajucim horucavam to ide mmt. taaaaak pomaly, len rano, alebo k veceru som schopna nieco zmaknut...

    Dnes som bola v nedalekom Hornbachu - kupovat drobny strk , ktorym zasypem zase dalsiu cast volnej plochy...a potrebujem este aj netkanu textiliu...Hihi, samozrejme som neodisla len tak ...ved som musel juknut aj vedla do Baumaxu...eye rolling smiley ...sice na tuzobne hladanu hakonku stale nemam stastie, horce mali len modre a ziadne biele!!!angry smiley ...aleeeeee iny kup bol!

    Ajanie skusim risknut do truhlika na cintorineconfused smiley , ruzovej lalii sa tiez nedalo odolat, ani ruzovym heuchram..take este nemam...hm....len otazne kde to vsetko postrkam, ked zmensujem zahonynono smiley !!

    Noooooo....a raz zas oci zvitazili nad rozumom...a odchadzala som aj s takymto prekrasnym dochanom Firework...hihi, aj ked mam uz davno zafixovane jedno NO!NO!!nono smiley ....ze s cervenymi travami je to u nas bieda a neprezimuju (s otaznym RedBaronom..)...ale aj tak som si urobila docasnu radost do truhlikovej kompozicie..smoking smiley

    Este by som vam priala este ten uzasny zazitok z vone ked som robila tu fotku....tak nadherne vonia tato bielozakvitnua hosta a jemnucko aj lalia ( pritom zvycajne vonu lalii nemam rada, ale toto bolo dohromady naozaj .. thumbs down
     
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: Práce na zahradě - srpen, září

    Datum: 26.08.2010 18:47
     

    Keri, člověk si musí udělat radost winking smiley Vybrala sis moc dobřethumbs down

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - srpen, září

    Datum: 26.08.2010 20:29
     

    Keri, krásně jsi nakoupila. Red baronka mi zimuje bez problémů asi čtvrtou zimu, ale ten červený dochan je prý hodně rizikový. Koukala jsem na něj u nás v zahradnictví. Zahradnice mi říkala, že jestli ho chci přechovat do příští sezony, mám jen malou šanci. Tak jsem to vzdala. Uvidím, jak se ti zadaří.

     
  • Status: expert

    Re: Práce na zahradě - srpen, září

    Datum: 26.08.2010 22:24
     

    Kerie ta hosta asi bude Plantaqinea, voní úžasně a na dálku ale kvete až koncem září a v říjnu máš nějakou přirychlenou. :-) Parádní nákup.

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - srpen, září

    Datum: 26.08.2010 22:55
     
    Jajo, ono toho roku asi vselico nejak rychlo zakvita...uff, aj odkvita...
    Tu hostu si spravne urcila a tiez som bola zvyknuta skor na septembrove kvitnutie, ale je v absolutnom tieni pri plote pod korunou liesky, kde neprejde ani nahodou ani jeden slnecny luc... a preto asi bohvieako bohate nekvitne...ale aj tak ta vona je naozaj fantasticka a prevoniava znacnu cast (mojej mini) zahrady....
    Z nakupu mam naozaj dobry pocit...len fakt mam riadne mindraky, ze bude problem kde a ako to umiestnit...
    Hihi...a to mam v plane znovu ist do Hornbachu "na piesok", lebo sa bude opravovat chodnicek winking smiley..a aj Baumax je hned vedla......a na buduci tyzden mam v plane jedno kvetinarstvo- len akoze pozrieeeeeet....hihi, to si viem predstavit! eye rolling smiley
     
  • Status:

    Re: Práce na zahradě - srpen, září

    Datum: 27.08.2010 06:33
     

    Kerie, hezky jsi pokoupila. Mně teda plantaginea kvete už asi 14 dní, letos nějak dřív. To ji mám v záhonu. A voní překrásně. Zajímalo by mě, jestli taky tak voní ta Aphrodite - plnokvětá plantaginea.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - srpen, září

    Datum: 28.08.2010 20:08
     
    008.jpg
    Další fotografie:

    pokračovala jsem s pokladem kamínků.....bude se líp sekat tráva sekačkou a pak jsem vytvořila ještě trochu místa na další kyti

     
  • Status: expert

    Re: Práce na zahradě - srpen, září

    Datum: 28.08.2010 20:30
     

    Irisko to máš suprový, to sis dala do těla thumbs down, u nás bylo vlhko a mám tu Robinka tak na zahrádce nic...

     
  • Autor: Dasa
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - srpen, září

    Datum: 28.08.2010 20:39
     

    Irisko jsi šikula thumbs down thumbs down

     
  • Autor: Ivka
    Status: nováček

    Re: Práce na zahradě - srpen, září

    Datum: 28.08.2010 20:53
     

    Irisko,to je paráda thumbs down thumbs down ....máš to nádherný thumbs down thumbs down thumbs down

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - srpen, září

    Datum: 28.08.2010 20:55
     

    díky.....mám pidi zahrádku, tak pidi místo na kyti

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada a květena (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.