čtvrtek 2. května, 15:05 Svátek má Zikmund
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada a květena
hodnocení: 4.70
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert

Práce na zahradě - srpen, září

Datum: 05.08.2009 10:43
 
plot.jpg

Krom věčného pletí, sklízení a rytí, jsem se dala do ,,záhonu´´ podél plotu, kam přijdou popínavky na plot (psí víno, lonicery atd) a ,,plevelné´´ rostliny...tam se mohou rozlézat, jak budou chtít - zreguluje je sekačka...



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 6 z 21
  • Status: expert

    Re: Práce na zahradě - srpen, září

    Datum: 06.08.2010 23:23
     

    Holky ono to zase tolik práce nedalo, je jsem potřebovala postrčit :-)

     
  • Autor: Reklama

    Re: Práce na zahradě - srpen, září

     
     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - srpen, září

    Datum: 07.08.2010 10:20
     

    ted po dešti pleju nejraději....jenže nemám co.....nevezme mě někdo na brigádu?grinning smiley

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - srpen, září

    Datum: 07.08.2010 10:24
     

    Až zaprší a uschne, budu muset zase sekat...tráva jede jako blázen. A předzahrádku jsem nestihla doplejt, takže už je to taková džungle... confused smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - srpen, září

    Datum: 07.08.2010 10:27
     

    no sekat jsem chtěla včera, aby bylo na víkend hezký pokoukání....hm.....jaksi se odkládá na neurčitosad smiley

     
  • Status: expert

    Re: Práce na zahradě - srpen, září

    Datum: 07.08.2010 10:32
     

    O sekání mi nemluvte, začala jsem v pondělí a posekala jen kousek ve předu no a pak už jsem víc nestihla, chytla mě ta skalka, a teď už dva dny prší....Až to oschne bude to na kosu... angry smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - srpen, září

    Datum: 07.08.2010 12:44
     


    iriska napsal(a):

    ted po dešti pleju nejraději....jenže nemám co.....nevezme mě někdo na brigádu?grinning smiley

    irisko, u mě taky ani plevílek, ale vyluxovat a vytřít barák bych potřebovala please smiley winking smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - srpen, září

    Datum: 07.08.2010 12:50
     

    Anavi.....na to jsem se ale nehlásilanono smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - srpen, září

    Datum: 07.08.2010 12:54
     

    ...co žehlení? Taky nic? winking smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - srpen, září

    Datum: 07.08.2010 12:56
     

    no to ještě beru.....ale vytírat a luxovat je hrob na mý záda...to pak sednu a tečou mi slzy bolestí.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - srpen, září

    Datum: 07.08.2010 12:59
     

    irisko, od doby, co jsem si pořídila fakt dobrý mop, tak mě to vytírání docela i baví. Ale nedávno jsme měli úklidový den v práci a to byla klasika, pořád máchat a ždímat hadr, ohýbat hřbet a pak to přehazovat na smeták a to teda taky nevyhledávám nono smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - srpen, září

    Datum: 07.08.2010 14:59
     

    [www.floranazahrade.cz]


    Nejkrásnější zahradní partií v září bývá vřesoviště. Teplé medové tóny přechází přes bronzovou až po karmínovou červeň, doplněné pestrobarevnými javory a stálezeleným Hebe. Tady potěšíme duši i oko, ale už nyní bychom měli myslet na jaro. Do hrnků vysadíme namořené cibuloviny pro zimní a jarní rychlení, které založíme venku, přikryjeme je, a za sucha zaléváme, aby zakořenily. Na záhony sázíme drobné cibuloviny (ladoňky, ladoničky, modřence a bledule), tulipány a narcisy. Podzimní vláhu využijeme k rozsazení trvalek i výsadbě nových. Stejně tak je vhodný čas k doplnění listnáčů, stálezelených dřevin, azalek a obnově trávníku. Ten bývá často z podzimních výsevů lepší než na jaře. Stávající travnaté plochy sečeme nakrátko a ošetřujeme přípravky proti mechům. Koncem měsíce můžeme již ze země vybrat hlízy mečíků a jiřinek. Odlomíme celou lodyhu, hlízy očistíme od zbytků zeminy a necháme je důkladně oschnout. Správně usušené hlízy by měly o třetinu zmenšit svůj objem.

    zdroj:

    [www.svet-bydleni.cz]

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (07.08.2010 15:06)
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - srpen, září

    Datum: 13.08.2010 08:36
     
    13.8 013.jpg
    Další fotografie:

    1. záložní koutek...musím vše zasadit...

    2. Kus předzahrádky po jakéms takéms vypletí

    3. Kus předzahrádky před vypletím... confused smiley eye rolling smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - srpen, září

    Datum: 13.08.2010 20:50
     

    Moni, ta před vypletím vypadá ale krásně džunglovitě winking smiley thumbs down

     
  • Status:

    Re: Práce na zahradě - srpen, září

    Datum: 13.08.2010 23:21
     

    Moje řeč, džungle jako u mě doma. Počkejte, až dojde vrcholu náš cca 10 metrový povíjnicový plot. Vysela ho manželova teta, která s námi sousedí, od té doby máme povíjnici všude. Když to vypleju, vyklíčí várka semen, co jsou schovaná pod vyklíčenýma rostlinama a že těch semen tam je....líheň pro komáry a žabky.

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - srpen, září

    Datum: 14.08.2010 07:24
     

    No jo...džingle dobrá...ale to by tam nesměla být ta po....á tráva (viz Okrasné trávy)... angry smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada a květena (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.