čtvrtek 2. května, 14:09 Svátek má Zikmund
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada a květena
hodnocení: 4.70
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert

Práce na zahradě - srpen, září

Datum: 05.08.2009 10:43
 
plot.jpg

Krom věčného pletí, sklízení a rytí, jsem se dala do ,,záhonu´´ podél plotu, kam přijdou popínavky na plot (psí víno, lonicery atd) a ,,plevelné´´ rostliny...tam se mohou rozlézat, jak budou chtít - zreguluje je sekačka...



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 4 z 21
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - srpen, září

    Datum: 27.07.2010 20:36
     

    Dtto grinning smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Práce na zahradě - srpen, září

     
     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - srpen, září

    Datum: 27.07.2010 20:55
     

    Já taky dneska praštila se sekáním a jeli jsme na výlet. Drahuš, byli jsme u vás za humny (na Komáří vížce).

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - srpen, září

    Datum: 27.07.2010 22:20
     
    spinning smiley sticking its tongue out...v horach - u babicky sa luky kosili raz do roka ( ale myslim, ze aj oni to tiez niekedy prihnojovali - asi vapnom)...
    -------------------
    Ja v plnej sezone kosim za domom bezne raz za 7-10 dni - aj to hlavne kvoli nasim psim "hromadkam", lebo potom sa mi zle hladaju grinning smiley ...Pred domom raz za 2-3 tyzdne, niekedy aj dlhsie...tam mi vyssia trava nevadi...
    A travnik fakt raz za cas prihnojujem - nech aspon raz za cas sa spamata....
    Pri tych nasich zvycajnych suchach a mojom nepolievani - totiz aj tak vacsinu roka to, co mam, sa za okrasny travnik tazko da povazovat...Hihi, takze ja zvycajne ani nemam bohvieco kosit....
    ------
    Este doplnam - pokosene mam - v piatok...a ostrihane nemam...mnohe - mozno do vianoc stihnem!
     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Keria (27.07.2010 22:21)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - srpen, září

    Datum: 31.07.2010 22:51
     

    na přihnojení prý stačí jednou neposbírat trávu do koše, ale nechat na trávníku

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - srpen, září

    Datum: 01.08.2010 12:15
     
    Anavi, suhlasim, pokial ide o rozsekanu travu takmer na "prach" ako som videla ked kosil sused travnik strunovou kosackou - tam to nie je problem..ale u klasickej nozovej ako mam napr. ja hlavne ked je trochu uz dlhsia, tak to by som neriskla...
    ------------------------
    O tom hnojeni travnika sa vsak bavim s vami hlavne v pripade, ze ide o okrasny travnik, ktory je prilis casto pravidelne koseny...vtedy rastlinky maju fakt znacne zvysene naroky na ziviny( trava koseneho travnika rastie tak, ze ked sa odstrihne pri koseni koniec, tak ju to nuti vyhanat aj bocne vyhonky...a takto sa travnik zahustuje, ale rastlina potrebuje zvyseny privod urcitych prvkov.)
    Samozrejme, ze kto si na tom az tak nezaklada,nema s tym "problem" ...ale inak po rokoch je to veru na travniku az moooooooc vidiet! Rozpravam z vlastnej skusenosti smoking smiley ked porovnavam ten moj ( sice casto mizerny) travnik a travniky suseda vlavo a vpravo...
    Jedni i druhi si od toho r.1993, kedy sme sa sem nastahovali, dali si uz vymenit travny koberec....sused vlavo uz pred 6-7r. a ten druhy vlani - po rokoch ich travniky naozaj vyzerali prachbiedne!!! napriek tomu ze jeden i druhy na rozdiel odo mna vzdy cele hodiny nechavali bezat postrekovace, ked bolo sucho( ja si to nemozem dovolit) - mame prilis slnecne zahrady, kde cely den prazi slnko.
    Moj travnik ked je suche pocasie pripomina Saharu. ale ked pravidelne prsi rychlo to dobehne a veru vzdy bol neporovnatelne krajsi ako tie zavlazovane, ktore nemuseli nic dobehavat - farbou i hustotou...
    hihi...lenze ani jeden nebol taky cvok ako ja, a neprihnojovali pravidelne niekolkokrat do roka ( ale ten z lava uz prihnojuje tiez - od predvlani, ked sa ma na to vyslovene uz opytal, co pouzivam grinning smiley ....ten druhy zatial este nemusi)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - srpen, září

    Datum: 01.08.2010 12:17
     

    Taky hnojím, ale je pravda, že pak roste jak divý!!!

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - srpen, září

    Datum: 01.08.2010 16:35
     


    Vladka napsal(a):

    Já taky dneska praštila se sekáním a jeli jsme na výlet. Drahuš, byli jsme u vás za humny (na Komáří vížce).

    A že jste se nestavili na kávičce winking smiley

    Já vím, taky furt slibuju, ale slíbila jsem rákosové žaluzky a jak na potvoru přestaly u Jožina snad existovat. Mám pro tebe jen mrňavý hořcový stromek a zakořeněný keřík, jaks chtěla... Doprčic, zase si nemůžu vzpomenout na jméno. No, holky pomozte - panašovaný list stálezelený, podobný buxusu Chjo, ta skleróza confused smiley

     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - srpen, září

    Datum: 01.08.2010 17:19
     

    brslen Drahušwinking smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - srpen, září

    Datum: 01.08.2010 17:28
     

    No ba grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - srpen, září

    Datum: 01.08.2010 20:50
     

    Dneska jsme doseli poslední část trávníku, tak snad je zase na chvilku hotovo...

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - srpen, září

    Datum: 01.08.2010 21:23
     

    první srpnový den jsem nedělala lautr niccoffe smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - srpen, září

    Datum: 01.08.2010 21:25
     

    a to je taky někdy potřeba winking smiley thumbs down

    Si nemysli, že jsem mezitím nelenošila. Přišla mi nová Naše krásná zahrada,tak jsem se u kafíčka kochala a litovala, že nemám ten hektar grinning smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - srpen, září

    Datum: 01.08.2010 21:28
     

    a něco nového ses dozvěděla z časopisu?

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - srpen, září

    Datum: 01.08.2010 21:33
     

    Spíš tam bylo spoustu nových nápadů - jak do nádob, tak na záhon, ááách... to by se to osazovalo winking smiley grinning smiley

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Práce na zahradě - srpen, září

    Datum: 02.08.2010 07:25
     

    4 dny je člověk pryč a zahrada jak džungle. Musím posekat a sem tam orvat plevel....takovou hnusnou travinu. Mám ji všude... angry smiley No a pak samozřejmě obrat a zavařit okurky. A zalévat a zalévat - pakliže nepřijde nějaký deštík. eye rolling smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada a květena (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.