neděle 7. června, 12:47 Svátek má Iveta
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Moučníky
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Moučníky
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Mona
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování
Tagy: jahody

Pečení je radost

Datum: 08.08.2006 13:31
 

Samožerky

180g hr.mouky, 1 prdopeč, 120g mouč.cukru, 100g tuku, 180g solamylu, 1 vejce, 1 lžíce mléka, vejce na potření

Krém:

250g másla, 200g mouč.cukru, 1 žloutek, 1 lžíce kakaa, 1 lžíce rumu, 4-5 lžic horké vody nebo silné kávy

-vše ušleháme

 

Vypracujeme těsto a necháme je přes noc uležet. Druhý den těsto rozválíme na plát a vykrajujeme kolečka. Urovnáme je na tukem vymazaný plech a potřeme rozšlehaným vejcem. Na polovinu koleček můžeme dát půlku vlašského ořechu. Pečeme opatrně a ještě horké sundáme. Spojíme krémem.

 

 

Tak mne to tedy nešlo vyválet (praskalo mi to), tak jsem udělala váleček a podélně krájela ta kolečka. Rukou jsem je trochu dotvarovala.



PRUNED
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 10 z 20
  • Autor: SPIKE

    Re: Pečení je radost

    Datum: 01.09.2024 23:32
     
    458087278_491892806940619_4736555890253007563_n.jpg
    Další fotografie:

    Bramborové škvarkovky

    Perník (pro mamku část bez ořechů)

    Chleby - v tom vedru překynuly

     
  • Autor: Reklama

    Re: Pečení je radost

     
     
  • Autor: Zamina

    Re: Pečení je radost

    Datum: 02.09.2024 13:01
     

    Spike - vypadá to parádně, ale prosím co to jsou ty bramborové škvarkovky, to neznám ? Prosím receptík please smiley please smiley

     
  • Autor: SPIKE

    Re: Pečení je radost

    Datum: 03.09.2024 16:32
     

    Zamino, najdeš recept v receptáři "Spojená pekařka weekovská".

    [www.week.cz]

     

     

    Naučila jsem se je relativně nedávno a jiné už nedělám. Těsto je směs mouky, vařených strouhaných brambor a pomletých škvarků, to vše s kostičkou droždí.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil SPIKE (03.09.2024 16:33)
     
  • Autor: Zamina

    Re: Pečení je radost

    Datum: 03.09.2024 18:07
     

    Spíše díky moc. Zaujaly mě -vyzkouším.

     
  • Autor: SPIKE

    Re: Pečení je radost

    Datum: 08.09.2024 10:09
     

    Zamino, jsou dobré. Jen se někdy hůř dělají, záleží na typu brambor, ale když to bylo víc řídké, tak jsem dělala lžící hromádky a trošku je rozplácla. Po upečení to chutnalo stejně dobře.

     
  • Re: Pečení je radost

    Datum: 11.09.2024 12:00
     

    Tak já mám po pečení odešel robot :-) , alespoň mám výmluvu. Rukama bych nezadělala mám karpály vite kde?

     
  • Autor: SPIKE

    Re: Pečení je radost

    Datum: 12.09.2024 20:04
     
    459274686_498711549592078_701005467449849005_n.jpg
    Další fotografie:

    Rychlá olejová buchta

    Palačinky s jahodovým džemem

    Maliny stále plodí, tudíž byly opět horké maliny.

     
  • Autor: Pinka

    Re: Pečení je radost

    Datum: 15.09.2024 11:21
     

    Já dokonce pekla eye popping smiley, cuketovou buchtu a taky jsem se u trouby trochu zahřála winking smiley. Spike, tvými dobrotami bych ale nepohrdla thumbs down

     
  • Autor: SPIKE

    Re: Pečení je radost

    Datum: 16.09.2024 09:13
     
    459856173_501334559329777_7245715548338274150_n.jpg
    Další fotografie:

    Dvojctihodné koláčky

    Povidla dost stekla, ani ostatní nejsou tak pěkné, jako před pečením, ale chutnaly dobře.

     
  • Autor: SPIKE

    Re: Pečení je radost

    Datum: 01.10.2024 12:38
     
    461577703_510426308420602_7333495039029761296_n.jpg

    Nepečené pečení - sušenky, mascarpone se šlehačkou a ovoce, polité čokoládou

    Vůbec se mi nedařilo tomu dát nějaký koukatelný tvar. Budu-li to ještě někdy dělat, navrstvím to do nějaké formy (asi do srnčího hřbetu).

     
  • Autor: SPIKE

    Re: Pečení je radost

    Datum: 06.10.2024 20:01
     
    462225605_516310821165484_2452207587524635173_n.jpg
    Další fotografie:

    Vánoční předpremiéra

    Jen jsem dala vánočku do trouby, došlo mi, že jsem na ni zapomněla dát mandle. Ještě jsem ji znovu pomázla vajíčkem, ale mandle tam už moc držet nechtěly. Dovnitř je nedávám, mamka žádné ořechy nechce, že se jí to špatně kouše, tak to dávám tak, abych to mohla i sundat.

     

    Olejová minibábovka

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil SPIKE (09.10.2024 19:45)
     
  • Autor: SPIKE

    Re: Pečení je radost

    Datum: 20.10.2024 18:48
     
    463897617_526876266775606_3675012773131300272_n.jpg
    Další fotografie:

    Bublanina s višněmi

    Mrkvová bábovka s ořechy

     
  • Autor: Manca

    Re: Pečení je radost

    Datum: 23.10.2024 17:53
     
    img_20241019_133730.jpg

    Štrúdl. Jogurtový odsud, dělám každou chvíli

     
  • Autor: kordula

    Re: Pečení je radost

    Datum: 23.10.2024 17:58
     



    Manca napsal(a):

    Štrúdl. Jogurtový odsud, dělám každou chvíli

    Kde je recept

     
  • Autor: Manca

    Re: Pečení je radost

    Datum: 23.10.2024 19:09
     

    Jogurtový závin

    1 jogurt, 500 g hladké mouky, 250 g tuku (dávám poslední dobou sádlo), 1 lžíce octa, sůl. Většinou dám tak 300 g na dvě šišky, poměr od oka. Recept mám na čestném místě na lince s dalšími 4 recepty, co dělám často.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Moučníky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.