neděle 7. června, 13:02 Svátek má Iveta
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Moučníky
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Moučníky
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Mona
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování
Tagy: jahody

Pečení je radost

Datum: 08.08.2006 13:31
 

Samožerky

180g hr.mouky, 1 prdopeč, 120g mouč.cukru, 100g tuku, 180g solamylu, 1 vejce, 1 lžíce mléka, vejce na potření

Krém:

250g másla, 200g mouč.cukru, 1 žloutek, 1 lžíce kakaa, 1 lžíce rumu, 4-5 lžic horké vody nebo silné kávy

-vše ušleháme

 

Vypracujeme těsto a necháme je přes noc uležet. Druhý den těsto rozválíme na plát a vykrajujeme kolečka. Urovnáme je na tukem vymazaný plech a potřeme rozšlehaným vejcem. Na polovinu koleček můžeme dát půlku vlašského ořechu. Pečeme opatrně a ještě horké sundáme. Spojíme krémem.

 

 

Tak mne to tedy nešlo vyválet (praskalo mi to), tak jsem udělala váleček a podélně krájela ta kolečka. Rukou jsem je trochu dotvarovala.



PRUNED
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 7 z 20
  • Autor: kordula

    Re: Pečení je radost

    Datum: 10.05.2024 12:52
     
    img_20240509_085537.jpg
    Další fotografie:

    Tak nový sporák je doma, zkusím buchty jako Gáby, někdy

    Je černý + matný chrom ,jako lednice

     
  • Autor: Reklama

    Re: Pečení je radost

     
     
  • Autor: bosk

    Re: Pečení je radost

    Datum: 10.05.2024 14:14
     

    Kordul,vypadá dobře.Je kombinovaný? Já mám taky nerez a zdá se mi,že je na něm vidět každý prášek.Já mám novou lednici bílou,(stará byla nerez),tak si asi koupím i bílý sporák.Ať se ti v něm dobře peče. thumbs down

     
  • Autor: babkaela

    Re: Pečení je radost

    Datum: 10.05.2024 14:48
     

    Kordulko, přeju ať dobře slouží thumbs down flower smiley

     
  • Re: Pečení je radost

    Datum: 10.05.2024 19:37
     

    Kordul, ať funguje bez problémů a dlouhá léta.

     
  • Autor: kordula

    Re: Pečení je radost

    Datum: 10.05.2024 21:29
     



    regina.mocova@gmail.com napsal(a):

    Kordul, ať funguje bez problémů a dlouhá léta.

    Děkuji, za dlouhá léta

     
  • Autor: alenak

    Re: Pečení je radost

    Datum: 10.05.2024 22:25
     

    grinning smiley, Kordul, ať dobře slouží. Na neděli ať máme foto pečení z nové trouby. thumbs down

     
  • Autor: kaaj

    Re: Pečení je radost

    Datum: 11.05.2024 09:17
     

    dnes bochánky s mletým masem - dva plechy. mls smiley ještě budou tvaroh. koláčky- když je ta pout´. i když banda je až do neděle ve Španělsku . . ---oni to schramstnou i příští týden .. winking smiley .

     
  • Re: Pečení je radost

    Datum: 11.05.2024 09:19
     

    Kaaj, na ty bochánky bych se hned nechala pozvat. mls smiley

     
  • Autor: kaaj

    Re: Pečení je radost

    Datum: 11.05.2024 09:31
     

    snad jsem je dobře ochutila.. a je fakt , že v mražáku jsou po ruce.. winking smiley

     
  • Autor: kordula

    Re: Pečení je radost

    Datum: 11.05.2024 09:50
     



    alenak napsal(a):

    grinning smiley, Kordul, ať dobře slouží. Na neděli ať máme foto pečení z nové trouby. thumbs down

    ......Ty jsi jak můj dědek, furt brouzdá v receptech..... grinning smiley

     
  • Autor: gabca

    Re: Pečení je radost

    Datum: 11.05.2024 20:20
     
    440856564_10219509027715900_8147152067762654486_n.jpg

    Jedna mamince k svátku mls smiley flower smiley

     
  • Autor: kordula

    Re: Pečení je radost

    Datum: 17.05.2024 12:04
     
    img_20240517_120150.jpg

    Tak upečeno, krásně dozlatova, uvidím jestli je to dobrý,nebo špatné

     
  • Autor: alenak

    Re: Pečení je radost

    Datum: 17.05.2024 12:56
     

    vypadá to žravě grinning smiley thumbs down

     
  • Re: Pečení je radost

    Datum: 17.05.2024 13:12
     

    Kordul, vypadá to moc dobře. thumbs down Tak snad bude sporák s troubou funkční.

     
  • Autor: kordula

    Re: Pečení je radost

    Datum: 19.05.2024 20:30
     
    img_20240519_195537.jpg

    Pekla jsem rohlíčky s tvarohem, vypadají divně, ale jsou docela dobrý

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Moučníky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.