neděle 7. června, 13:53 Svátek má Iveta
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Moučníky
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Moučníky
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Mona
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování
Tagy: jahody

Pečení je radost

Datum: 08.08.2006 13:31
 

Samožerky

180g hr.mouky, 1 prdopeč, 120g mouč.cukru, 100g tuku, 180g solamylu, 1 vejce, 1 lžíce mléka, vejce na potření

Krém:

250g másla, 200g mouč.cukru, 1 žloutek, 1 lžíce kakaa, 1 lžíce rumu, 4-5 lžic horké vody nebo silné kávy

-vše ušleháme

 

Vypracujeme těsto a necháme je přes noc uležet. Druhý den těsto rozválíme na plát a vykrajujeme kolečka. Urovnáme je na tukem vymazaný plech a potřeme rozšlehaným vejcem. Na polovinu koleček můžeme dát půlku vlašského ořechu. Pečeme opatrně a ještě horké sundáme. Spojíme krémem.

 

 

Tak mne to tedy nešlo vyválet (praskalo mi to), tak jsem udělala váleček a podélně krájela ta kolečka. Rukou jsem je trochu dotvarovala.



PRUNED
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 8 z 20
  • Autor: SPIKE

    Re: Pečení je radost

    Datum: 21.05.2024 16:46
     
    436354128_426971356766098_6577763505149562597_n.jpg
    Další fotografie:

    Dostala jsem rebarboru, tak jsem upekla koláče. A hned raději víc, další s jablečnými povidly a třetí dvojctihodné se švestkovými povidly (to trošku teklo, ale chuťově jsou nejlepší).

     
  • Autor: Reklama

    Re: Pečení je radost

     
     
  • Re: Pečení je radost

    Datum: 21.05.2024 18:23
     
    438158251_759546526365102_2321291584213158576_n (1).jpg
    Další fotografie:

    Trošku jsem pekla, pro Spike necukrované :-), opět jsem nechutnala možná jsou osolené smoking smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil jaja99 (21.05.2024 20:14)
     
  • Autor: babkaela

    Re: Pečení je radost

    Datum: 21.05.2024 20:21
     

    Vy jste úplně neskutečné eye popping smiley , dala bych si všechno, i když teď na sladké nejsem.

    Já dnes nepracovala ... výletovala ... nikdy víc už. V půlce Strážnického skanzenu se blokly záda, navíc lilo jako z konve, zbytek (dalších asi 6 hodin) byl tak nějak - jsem to dala ...

     
  • Re: Pečení je radost

    Datum: 21.05.2024 20:29
     

    Elo u pečení sedím doma v teple, tak asi tak.

     
  • Re: Pečení je radost

    Datum: 21.05.2024 23:07
     



    babkaela napsal(a):

    Vy jste úplně neskutečné eye popping smiley , dala bych si všechno, i když teď na sladké nejsem.

    Já dnes nepracovala ... výletovala ... nikdy víc už. V půlce Strážnického skanzenu se blokly záda, navíc lilo jako z konve, zbytek (dalších asi 6 hodin) byl tak nějak - jsem to dala ...

    Eli, to je škoda, že se nevyvedlo. Ani počasí nepřálo. Ale neodříkej se. Příště to může být lepší.

     
  • Autor: kordula

    Re: Pečení je radost

    Datum: 22.05.2024 11:32
     

    Trouba je vynikající, dnes francouzké brambory. Krásně do zlatova řekla bych, že to ani netrvá tak dlouho jak v plynový, když jsem chtěla kůrčičku

     
  • Autor: Pinka

    Re: Pečení je radost

    Datum: 22.05.2024 11:42
     

    Holky, jste moc šikovný. Rebarboru mám, ale jak já to pečení tak "miluju" /pozor neplést si pečení s upečeným/ , tak jsem radši udělala marmošku.

    Kordul, určitě je to velký rozdíl. Ale jak vařim jen pro sebe, stačí mi remoska a troubu používám jen když peču kvůli návštěvě něco většího. Takže o změně sporáku neuvažuju.

     
  • Autor: kordula

    Re: Pečení je radost

    Datum: 22.05.2024 11:59
     



    Pinka napsal(a):

    Holky, jste moc šikovný. Rebarboru mám, ale jak já to pečení tak "miluju" /pozor neplést si pečení s upečeným/ , tak jsem radši udělala marmošku.

    Kordul, určitě je to velký rozdíl. Ale jak vařim jen pro sebe, stačí mi remoska a troubu používám jen když peču kvůli návštěvě něco většího. Takže o změně sporáku neuvažuju.

    To já bych to s celoplynovým taky dožila, ale zrezatel spodek.

    Vařím ještě taky pro kluka. Dnes jsem myslela, že ho zabiju. V 9 hod přijde pro oběd, 😡dědek si ještě v klidu spal . První jeho bylo, že mám plný odpadkový koš. A to mu vůbec nedocvakne, že by oběd ještě nemusel být hotový, říkam mu nechoď dřiv jak v jedenáct a ještě propašuje tašku s prádlem.

     
  • Re: Pečení je radost

    Datum: 22.05.2024 13:34
     

    Pinko já ráda peču, ale nejím to ani neochutnám, brrrr. Obzvlášť kynuté nesnáším, o to líp mi to jde péct

     
  • Autor: Pinka

    Re: Pečení je radost

    Datum: 23.05.2024 10:46
     

    jajo, v tomhle jsme pravý opak grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: SPIKE

    Re: Pečení je radost

    Datum: 27.05.2024 23:37
     
    441951980_428858236577410_8895141978549270800_n.jpg
    Další fotografie:

    Špaldové palačinky s jahodovou marmeládou

    Jablečný štrúdl ze šlehaného těsta

     
  • Re: Pečení je radost

    Datum: 31.05.2024 00:14
     
    img_20240530_235725.jpg

    Majolkové

     
  • Autor: SPIKE

    Re: Pečení je radost

    Datum: 01.06.2024 21:25
     
    447278228_434274666035767_1651714441930380763_n.jpg

    Čekali jsme návštěvu, tak jsem pekla víc, než obvykle.

     

    Krémeš řezy a bezé roláda s jahodami (na posyp drcené sušené mrazem)

     
  • Re: Pečení je radost

    Datum: 02.06.2024 12:40
     

    Spike, posyp sušenými je moc dobrý nápad. thumbs down

     
  • Autor: alenak

    Re: Pečení je radost

    Datum: 02.06.2024 13:06
     

    Spike, že nic ke kafi nemám...hned bych se do toho pustila, vypadá lákavě. thumbs down mls smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Moučníky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.