neděle 28. dubna, 02:57 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Moučníky
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Moučníky
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Dasa
Status: expert

Vánočky - obyčejná, tvarohová...

Datum: 09.07.2007 22:11
 

40 dkg hladké mouky, 10 dkg polohrubé mouky, 15 dkg tuku (Hera nebo olej) 15 dkg cukru, vanilkový cukr, 25 dkg tvarohu(ne z vaničky -obyčejný v kostce), 2 vejce, 1 1/2 prášku do pečiva, 2 lžíce rumu, rozinky (pokud máte rádi)

 

Vše rychle zpracovat a upéct ve vyhřáté troubě ( pomalu, aby se propepkla). Hotovou propíchat špejlí, potřít máslem a pocukrovat.

 

 

PS: nestihla jsem vyfotit - děti si třičtvrtě ihned odvezli s sebou, zbytek jsme zkonzumovali, tak snad příště.



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil LadaB (25.12.2012 17:54)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 6 z 21
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Vánočka - tvarohová

    Datum: 15.12.2012 20:57
     

    Taky už raději pletu ze šesti, ze stejných důvodů co Drahuška. Z devíti mi vždycky sjede na stranu, ať je ošpejlovaná jak chce.

    Babkoelo, ta z dvanácti se mi taky líbí thumbs down flower smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Vánočka - tvarohová

     
     
  • Status:

    Re: Vánočka - tvarohová

    Datum: 16.12.2012 07:22
     

    smiling smiley ..hooolky , vy jste machři - výstavní kousky thumbs down thumbs down thumbs down .Jste mne tady tak navnadily , že se pokusím nějakou spáchat , ovšem je ve hvězdách jak dopadne eye rolling smiley Budu dělat prvně - recept od jedné - moc hodné weekařky love smiley .Ale to pletení confused smiley , se vidím - zapletu se do toho celá i s nohama grinning smiley grinning smiley grinning smiley , to bude dílo ......

     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Vánočka - tvarohová

    Datum: 16.12.2012 07:41
     

    Jarko, jestli chceš opravdu dobrou vánočku, tak si tu najdi recept od SPIKE. Za ty roky jsem vyzkoušela fůru receptů, ale tenhle je bezvadný.

    Jiný už nedělám. Všechny ostatní jsem vyhodila.

     
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: Vánočka - tvarohová

    Datum: 16.12.2012 08:34
     

    babkoelo, je jak od profíka winking smiley flower smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vánočka - tvarohová

    Datum: 16.12.2012 08:38
     

    Abyste nemusely hledat, dávám odkaz: je poslední na této stránce:

    [www.week.cz]

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vánočka klasická

    Datum: 16.12.2012 08:41
     

    Koukám, že ten náš rodinný je hodně podobný, když si podělím poměry: (komu jsem ho dala, též už jinou nepeče)

    35 dkg polohrubé mouky

    15 dkg hladké mouky

    10 dkg cukru krupice

    10 dkg Hery

    2 žloutky

    3-4 g droždí (necelá kostka)

    špetka soli

    1/4 l mléka

    rozinky, mandle na posypání

     

    Udělat kvásek. Když je hotový,připravíme si tužší těsto. Mamka už do těsta zapracovává rozinky, ale možno jen posypat potom navrch, společně s mandlemi.

    Těsto dělá v míse, potom vyklopí na vál a zpracovává, dokud se nepřestane lepit k podložce. Poté nechá vykynout. Z vykynutého těsta nadělá válečky, zaplete a posype mandlemi.

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Vánočka - tvarohová

    Datum: 16.12.2012 11:42
     
    4326 ojedinely uspech.jpg

    Konečně pletu aspoň nějakou vánočku eye rolling smiley , je to tedy ta šestipramenná, ale ještě trošku jinak, než obsahují videonávody, byla jsem naučena v praxi, proto se mi to asi povedlo pochopit i přes mou chronickou mentální otupělost. Zatím všelijak laboruji s utahováním, kynutím a kdoví čím ještě.. prostě se to sežere, ať to dopadne jakkoli. Peči to pro běžný den, ne zatím jako sváteční produkt, proto i těsta jsou všelijaká.

    Zde je fotka takového pokusu, prameny jsem obalovala jen tak z legrace v cukru se skořicí a mletými oříšky. Chtěla jsem vidět dílo na řezu, ale na to by se lépe hodil třeba mák - no, nebyl po ruce.

    Jinak, Ivi, leze mi všelicos, to se spolehni.

    Jo, já hodně šetřím droždím, protože mám ráda spíše hutný výsledek, tak v tom si mě prosím nevšímejte.

     
  • Status: expert

    Re: Vánočka - tvarohová

    Datum: 16.12.2012 13:08
     

    Tak ta je božsky pletená thumbs down Hanule je úžasná taková by se mi líbila

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil jaja99 (16.12.2012 13:08)
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Vánočka - tvarohová

    Datum: 16.12.2012 14:02
     

    To mně taky, ale ta se nedá jíst - je škoda jí nakrojit. Jak Hanulinu, tak od Babkaely. Když není tak dokonalá, sežere se a ani to nemrzí smoking smiley

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Vánočka - tvarohová

    Datum: 16.12.2012 14:05
     

    Holky, tu jsem si zdokumentovala právě z těch příčin, že vynikla nad standardní výkon, to je jasné. U těch ostatních bych měla děs, že si odbouchnu čip.

     
  • Status: expert

    Re: Vánočka - tvarohová

    Datum: 16.12.2012 14:20
     

    grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vánočka - tvarohová

    Datum: 16.12.2012 16:47
     



    drahus napsal(a):

    To mně taky, ale ta se nedá jíst - je škoda jí nakrojit. Jak Hanulinu, tak od Babkaely. Když není tak dokonalá, sežere se a ani to nemrzí smoking smiley


    Tak já vám sem pak hodím tu moji, co bude ke straně, jo? winking smiley

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Vánočka - tvarohová

    Datum: 16.12.2012 18:37
     
    4375 no a vetsinou.jpg

    Pro klid duše nejen Drahuščiny flower smiley přináším realistický cvak, jak to dopadá věčinou eye rolling smiley.

     

    On důvod, proč je krasavice krasavicí, spočívá dle mého názoru v těstu. To je totiž kynuté ze šlehačky. Šlehačky (zde zřejmě cca čtyřicetiprocentní, neboť z mléka přímo od krávy) říznuté trochou vody nebo mléka - žádný další tuk se pak už nepřidává. Co do chuti a práce s ním jde o těsto naprosto úúžasné. Dřív se takto kynuté prý dělalo.. zkrátka nač zbytečně tlouci máslo, když stačilo jen sebrat smetanu. Jsem se teda v létě dozvěděla. flower smiley

     

    Zrůdička zde na fotce je těsto s herou a sádlem (zrovna jsem neměla dneska máslo bohužel. eye rolling smiley )

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vánočka - tvarohová

    Datum: 16.12.2012 18:42
     

    Do zrůdičky bych s chutí ihned zakrojila mls smiley winking smiley

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Vánočka - tvarohová

    Datum: 16.12.2012 18:44
     

    Moje maminka dávala do vánoček kromě másla ještě kachní sádlo. Bohužel její recept nemám, nějak mě nenapadlo si o něho říct, když to bylo ještě možné.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil hespa (16.12.2012 18:45)
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Moučníky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.