neděle 28. dubna, 01:24 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Moučníky
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Moučníky
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Dasa
Status: expert

Vánočky - obyčejná, tvarohová...

Datum: 09.07.2007 22:11
 

40 dkg hladké mouky, 10 dkg polohrubé mouky, 15 dkg tuku (Hera nebo olej) 15 dkg cukru, vanilkový cukr, 25 dkg tvarohu(ne z vaničky -obyčejný v kostce), 2 vejce, 1 1/2 prášku do pečiva, 2 lžíce rumu, rozinky (pokud máte rádi)

 

Vše rychle zpracovat a upéct ve vyhřáté troubě ( pomalu, aby se propepkla). Hotovou propíchat špejlí, potřít máslem a pocukrovat.

 

 

PS: nestihla jsem vyfotit - děti si třičtvrtě ihned odvezli s sebou, zbytek jsme zkonzumovali, tak snad příště.



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil LadaB (25.12.2012 17:54)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 8 z 21
  • Status:

    Re: Vánočka - tvarohová

    Datum: 17.12.2012 16:19
     
    p1020784.jpg

    Kordul , vypadat mohla jak chtěla , ale jak dopadla nono smiley eye rolling smiley ... dílo dokonáno - z půl kg mouky. - je z ní zmetek , rozjetý , placatý angry smiley . Asi dlouho kynula nebo je to rukama - to bude vono. Jediné + ke coffe smiley chutná.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Vánočka - tvarohová

     
     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Vánočka - tvarohová

    Datum: 17.12.2012 16:34
     

    ...... je OK , já jsem pekla tu štólu a byla úplně placatá coffe smiley

    .......je někde recept na tu tvarohovou vánočku winking smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kordula (17.12.2012 16:45)
     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Vánočka - tvarohová

    Datum: 17.12.2012 17:59
     
    4384 vekove testo.jpg

    Jarko, ale je krásně pečená. thumbs down

    Na kolik stupňů, to taky pořádně nevím, rozpaluji troubu na 200 horní/dolní těleso, a pak asi po třech, čtyřech, pěti minutách, jak si stihnu vzpomenout, stahuji na 180. Zatím tak, na dvě stě se mi tmavila příliš.. Jsem hrozná socka, takže tu běžnou konzumní nepotírám, asi i to má svůj vliv. Na dvě stě peču veku, aktuálně i na ní trénuji úplet. Jinak se mi ty vánočky dost křiví, myslím si, že asi zbytečně utahuji také a nemám rovnoměrně uválené pramínky.. Takže tento tréninkový pokus jsem zahla záměrně. grinning smiley

    Též bych uvítala nějakou radu zkušené vánočkářky, jak ona.. flower smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Hanule (17.12.2012 18:05)
     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Vánočka - tvarohová

    Datum: 17.12.2012 21:50
     

    Děvčata paráda , je to k jídlu ... je . No tak co, žaludek to nepozná že to je placaté. thumbs down thumbs down thumbs down thumbs down

     
  • Status:

    Re: Vánočka - tvarohová

    Datum: 17.12.2012 22:18
     

    .....máš recht - zůstala čtvrtka na plechu eye popping smiley V týdnu bude asi druhé kolo grinning smiley Předehřála na 180C a při vložení jsem stáhla na 150C - asi 50min.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Vánočka - tvarohová

    Datum: 17.12.2012 22:31
     

    Jarko, dobrý thumbs down , podle jakýho rcp ?

    Hanule, vánočka do podkovy, super nápad thumbs down .

    Nejsem zkušená vánočkářka, rcp. "přiměřeně" a proto pokaždé trochu jiná. Někde jsem četla, aby se nerozjela dávat kynout do chladna (nedělám), před kynutím pocákám trochu vodu a než jde do trouby znovu, nepotírám ničím, až po upečení hned po vytažení z trouby rozehřátým máslem nebo Herou. Před kladením dalšího patra předchozí promáčnu prostředkem "járek". Mám teplovzdušnou troubu (vzadu s vrtulkou), předehřívám na 250, hned po vložení vánočky stáhnu na 180. Peču cca hodinu.

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Vánočka - tvarohová

    Datum: 17.12.2012 22:41
     

    Holky a to je už pečete jako na vánoce nebo jsou to generálky před hlavním pečením? confused smiley

    Nějak mě tu motáte hlavu. nono smiley Já se hci pustit do těch vánočních asi v sobotu. spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vánočka - tvarohová

    Datum: 18.12.2012 09:38
     

    heli, já až v neděli a když mi nepůjde to motání ze šesti, budou mazance.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Vánočka - tvarohová

    Datum: 18.12.2012 10:27
     

    S teplotou trouby je to trochu zapeklité. Každá i elektrika, peče jinak. Já peču na horkovzduch, při 175°C asi hodinu. Ke konci zkouším špejlí, jestli se nelepí. Při pečení vánočky nikdy nepoužívám horní a dolní těleso, jen horkovzduch, ale asi je to podle zvyku. Péct chci až v neděli

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vánočka - tvarohová

    Datum: 18.12.2012 10:58
     

    Mamka vždycky dává nahoru pečící papír, aby se jí nepřipalovala. Já jí u sebe v horkovzduchu nikdy nepekla, ale tam by to mělo být v pohodě, ne?

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Vánočka - tvarohová

    Datum: 18.12.2012 11:28
     

    Papír se dával do plynových a starých elektrických trub. Já mám troubu taky trochu ostřejší, ale v horkovzduchu je to O.K. Navíc peču většinou ve dvou patrech. Jednu větší a pak maličké pro vnoučata. Každé děcko dostane svou, prťavou

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Vánočka - tvarohová

    Datum: 18.12.2012 12:41
     

    Vy je máte všechny tak krásné eye popping smiley eye popping smiley to mě vyjde vždy hrozný paskvil. Do trouby jde krásná z trouby jakž takž zrůdička a pak mi ještě spadne (splácne se angry smiley) a je dílo dokonáno...Letos budu opět doufat!

    Letos zkusím asi ten recept od Spike,ale jen z půlky, to pro nás dva bude k snídani v neděli a v po stačit a pak už jedeme ochutnávat k jinejm winking smiley

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Vánočka - tvarohová

    Datum: 18.12.2012 13:50
     

    Taky se chystám na tu od Spike. Jsem zvědavá, jak dopadne.

    Tady něco přidám:

    [url]

    [/url]

    [domacipekarny.dama.cz]

    [domacipekarny.dama.cz]

     
  • Status:

    Re: Vánočka - tvarohová

    Datum: 18.12.2012 15:30
     

    ....dělala jsem rcp. od SPIKE - výborná love smiley .Pletací videa thumbs down , jen se to naučit eye rolling smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Vánočka - tvarohová

    Datum: 19.12.2012 20:53
     
    p1010005.jpg

    ... jakovánočka coffe smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Moučníky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.