neděle 28. dubna, 10:44 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Moučníky
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Moučníky
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Dasa
Status: expert

Vánočky - obyčejná, tvarohová...

Datum: 09.07.2007 22:11
 

40 dkg hladké mouky, 10 dkg polohrubé mouky, 15 dkg tuku (Hera nebo olej) 15 dkg cukru, vanilkový cukr, 25 dkg tvarohu(ne z vaničky -obyčejný v kostce), 2 vejce, 1 1/2 prášku do pečiva, 2 lžíce rumu, rozinky (pokud máte rádi)

 

Vše rychle zpracovat a upéct ve vyhřáté troubě ( pomalu, aby se propepkla). Hotovou propíchat špejlí, potřít máslem a pocukrovat.

 

 

PS: nestihla jsem vyfotit - děti si třičtvrtě ihned odvezli s sebou, zbytek jsme zkonzumovali, tak snad příště.



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil LadaB (25.12.2012 17:54)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 5 z 21
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Vánočka - tvarohová

    Datum: 29.10.2011 18:56
     


    Anavi napsal(a):

     

    SPIKE napsal(a):

    Vlaďko, nebyla jsem doma, ale koukám, že sis poradila sama a dobře. Jsem ráda, že jsi s vánočkou spokojená. Já mám tenhle recept z časopisu a využívám ho často - dobře se s ním pracuje, nelepí se a dobře chutná. Věra

    pochopila jsem správně,že ten tvůj recept je netvarohová?


    Ano, pochopilas dobře. Peču kynutou.

    Upekla jsem ji zrovna včera a to hned 2x grinning smiley Ne dvě, ale jednu 2x. Hotovou, vychladlou (a kus už ujedenou) jsem uklidila do trouby, což obvykle dělávám. No a začala jsem chystat musaku a po chvíli jsem zapnula troubu, aby se mi předehřála. Na vánočku jsem si vzpomněla, až když začala vonět. No jedlá ještě je, jen je trochu tmavší. winking smiley Věra

     
  • Autor: Reklama

    Re: Vánočka - tvarohová

     
     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Vánočka - tvarohová

    Datum: 01.11.2011 19:13
     

    Věro to je taky podařený kousek grinning smiley winking smiley človek chvátá a pak stejně nic neuchvátá a spíš si uškodí thumbs up

     
  • Autor: Trixinka
    Status:

    Re: Vánočka - tvarohová

    Datum: 23.12.2011 13:51
     
    p1010243.jpg

    Marjanko, vánočka je fakt výborná. Dělala jsem včera, jednou jsem splnila dobrý skutek a po druhý se hned zaprášilo. Dneska dělám zas, ale teď už pro nás budou obě, tak snad zbyde i na zítra k snídani. grinning smiley thumbs down

     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Vánočka - tvarohová

    Datum: 23.12.2011 16:32
     


    Trixinka napsal(a):

    Marjanko, vánočka je fakt výborná. Dělala jsem včera, jednou jsem splnila dobrý skutek a po druhý se hned zaprášilo. Dneska dělám zas, ale teď už pro nás budou obě, tak snad zbyde i na zítra k snídani. grinning smiley thumbs down

    To jsem ráda, že Ti chutná. právě jsem dodělala salát, chlebíčky a upekla 2 vánočky. A z té jedné jsem před chvilkou skoro polovinu zbaštila...Ale stejně mi nepřipadá, že jsou vánoce...je to letos nějaké divné..Hnusné počasí, deprimující nálada , krerou mi způsobuje pohřeb Havla a vůbec všechno kolem...snad to bude zítra lepší confused smiley. Abych se přiznala, strašně se těším, až bude jaro a budu makat na zahrádce thumbs down thumbs down thumbs down thumbs down. Tak přeji všem pěkné vánoce a pohodu a naději, že snad bude líp!!!!

     
  • Autor: Trixinka
    Status:

    Re: Vánočka - tvarohová

    Datum: 23.12.2011 18:08
     

    Marjanko, mám to podobně, dneska jsem koupila poslední dárek, pomáhala se salátem, peču vánočky a vánoční nálada pořád nikde, snad se dostaví zítra, až budem s klukama zdobit stromeček. winking smiley

    K přání se přidávám. flower smiley

     
  • Autor: peefko
    Status:

    Re: Vánočka - tvarohová

    Datum: 09.01.2012 21:19
     

    Během svátků jsem na vánočku už neměla sílu a čas. Tak jsem recept Marjanky vyzkoušela až dnes v pekárně. Udělala jsem poloviční dávku, těsto mělo super konzistenci, ale při pečení jsem zjistila, že je ho na pekárnu nějak moc grinning smiley. Víko od pekárny mám ulepené od těsta, povrch mazance je potrhaný, nicméně chuťově vynikající a krásně nadýchaný thumbs down. Určitě recept zopakuji, přístě ale upeču klasicky v troubě.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vánočka klasická

    Datum: 15.12.2012 16:30
     

    Doposud jsem se nenaučila pletení vánočky ze šesti pramenů, letos bych se potřebovala donutit. Podle videa to nedám, nemáte někdo z nějaké staré pekařské knihy nákres, který by sem šel ofotit? To je pro mě asi přehlednější záležitost, protože bych to mohla mít u toho pletení před sebou.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vánočka - tvarohová

    Datum: 15.12.2012 16:47
     

    [www.primapekarna.estranky.cz]

     

    zkusím podle těchto fotek, akorát mi poradte, kde se na páté fotce (třetí, na které se ukazuje pletení) vzal ten prostřední pramen!

     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Vánočka - tvarohová

    Datum: 15.12.2012 17:22
     

    Ivčo, teď jsem znovu zkoukla to video na první stránce /protože už jsem to zase zapomněla/ a není na tom nic složitého. Ty obrázky, co jsi sem dala mi připadají víc nesrozumitelné. Zkoukni si párkrát to video a půjde ti to samo.

     
  • Autor: Trixinka
    Status:

    Re: Vánočka - tvarohová

    Datum: 15.12.2012 17:53
     

    Anavi, zkus k tomu zkouknout tenhle návod, hned budeš vědět odkud se tam ten pramen vzal. grinning smiley , já teda se šesti nepletu, ale pochopila sem to. winking smiley [domacipekarny.dama.cz] Kdybys nakonec chtěla plést s devíti, tak jinak už nepletu [domacipekarny.dama.cz] .

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vánočka - tvarohová

    Datum: 15.12.2012 19:14
     

    já nechápu ze šesti a ty na mě s devíti! grinning smiley

     
  • Status: expert

    Re: Vánočka - tvarohová

    Datum: 15.12.2012 19:18
     

    Taky pletu z 9 (častěji jenom z 8-poslední nedělám ze 2, ale jednu jenom tak kroutím, vypadá to dobře). Také jsem zvyklá píchnout několik špejlí, aby se mně vánočka nezhroutila (pokud nemám úplně přesné copy) grinning smiley

     
  • Autor: Trixinka
    Status:

    Re: Vánočka - tvarohová

    Datum: 15.12.2012 19:28
     

    No protože s devíti, je to fakt daleko jednodušší. winking smiley grinning smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Vánočka - tvarohová

    Datum: 15.12.2012 19:58
     
    s6302364.jpg

    Peču z 12, nerozjíždí se, dávám dvě špejle. Není tvarohová nono smiley , ani vánoční, pečená během roku - vím, že není jako od profíka stydlin smiley .

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Vánočka - tvarohová

    Datum: 15.12.2012 20:11
     

    Je krásná. Já umím z devíti, ale raději peču ze šesti, protože se nerozjíždí, když je v celku

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Moučníky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.