sobota 27. dubna, 18:23 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Moučníky
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Moučníky
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Dasa
Status: expert

Vánočky - obyčejná, tvarohová...

Datum: 09.07.2007 22:11
 

40 dkg hladké mouky, 10 dkg polohrubé mouky, 15 dkg tuku (Hera nebo olej) 15 dkg cukru, vanilkový cukr, 25 dkg tvarohu(ne z vaničky -obyčejný v kostce), 2 vejce, 1 1/2 prášku do pečiva, 2 lžíce rumu, rozinky (pokud máte rádi)

 

Vše rychle zpracovat a upéct ve vyhřáté troubě ( pomalu, aby se propepkla). Hotovou propíchat špejlí, potřít máslem a pocukrovat.

 

 

PS: nestihla jsem vyfotit - děti si třičtvrtě ihned odvezli s sebou, zbytek jsme zkonzumovali, tak snad příště.



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil LadaB (25.12.2012 17:54)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 10 z 21
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Vánočka - tvarohová

    Datum: 22.12.2012 13:39
     

    Dago, testy jsou OK, tak mu povolili vše mimo smaženého a mastného, tvarohová vánočka mu nechutnala, takže není co řešit. Pro jistotu mu dávám vařené kuřecí , brambor, rýži.Na odpoledne má pišk. dort za studena s odtučněným tavarohem a jah. kompotem. Vánoční cukroví nemůže, ovoce ano.Hlavně , že mu je dobře

     
  • Autor: Reklama

    Re: Vánočka - tvarohová

     
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Vánočka - tvarohová

    Datum: 22.12.2012 14:05
     

    Mně se suší pusinky, mezi tím jsem si jela se psem zakousat. Tak trošičku vzaly barvu do béžova, ale to nevadí. Hold nemají barvu horského sněhu, ale sněhu ve městě u silnice, noooo grinning smiley Jsou dobře usušené. Teď jedu poslední dva plechy a dám si do pekárny zadělat na vánočky.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil drahus (22.12.2012 14:05)
     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Vánočka - tvarohová

    Datum: 22.12.2012 14:16
     

    Chichi, taky jsem si je nejdřív zadělala v pekárně, ale pak s rozinkama tradičně dodělala růčo. thumbs down

    Loni jsem hodila rozinky taky do pekárny a protože je mívám nacucaný rumem, tak se ůplně rozšmelcovaly. eye rolling smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Vánočka - tvarohová

    Datum: 22.12.2012 14:29
     

    Taky je mám nandané v pekárně bez rozinek a nedám je tam ani pak, ale až při pletení, protože když válím válečky, rozinky mi je vždycky přetrhnou. Já v ní jen zadělám. Kynout musím nechat jinde. Je toho tam moc, přeteklo by mi to při kynutí

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Vánočka - tvarohová

    Datum: 22.12.2012 14:29
     

    Vlaďko, jsou překrásné.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Vánočka - tvarohová

    Datum: 22.12.2012 14:31
     

    Má je všechny, jak když střihne, co? Kdo umí, ten umí. Já jen čumím smiling smiley

     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Vánočka - tvarohová

    Datum: 22.12.2012 14:55
     

    Holky, než budete plést vánočku, zkoukněte si to poslední video, nevím kdo ho tam dal.Já podle toho zkusila dělat ty válečky a jde to dobře a netrhají se.

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Vánočka - tvarohová

    Datum: 22.12.2012 16:26
     

    vladko video jsem zkoukla, taky jsem podle toho zkoušela, ALE to co je v troubě je teda pěknej paskvil eye rolling smiley confused smiley vánočku se snad nikdy nenaučím sad smiley doufám, že bude aspon chutnat, vzhledově to bude špatenka, praskl mi ten horní pramen thumbs up

     
  • Autor: Emilka12
    Status:

    Re: Vánočka - tvarohová

    Datum: 22.12.2012 17:58
     

    ono to není tak jednoduché uplest vánočku.Pracovala jsem v pekárně ,pletli jsme ze šesti .někdy to trvá hodně dlouho než to pochopíš.pro laiky je dobré uplest ze tří a položit na ně grinning smiley ze dvou.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Vánočka - tvarohová

    Datum: 22.12.2012 18:04
     

    Tak je mám v troubě. Jednu velikou ze šesti a pět maličkých ze tří, pro vnoučata. Babička nám je taky dělala, když jsme byly malé. Jenže pro nás to byl svátek, teď děti akorát tak ofrňujou nos

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Vánočka - tvarohová

    Datum: 22.12.2012 18:21
     
    Další fotografie:

    Taky se mi poněkud rozjely, ale celkem to jde.

    Vyfotila jsem tahák, podle kterého pletu.

    Můžu poprosit Dášenku nebo některou z moderátorek, jestli ten tahák může dát pro veřejnost do úvodního příspěvku?

    Tahák je opsaný podle tohoto videa: [domacipekarny.dama.cz]

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil hespa (22.12.2012 18:32)
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Vánočka - tvarohová

    Datum: 22.12.2012 18:31
     

    Parádní! thumbs down Ještě se mi pečou, ale už jsou rozjeté a ty dětské jsou nějaké velké. spinning smiley sticking its tongue out grinning smiley

     
  • Status:

    Re: Vánočka - tvarohová

    Datum: 22.12.2012 19:26
     
    p1020811.jpg

    ... smiling smiley hooolky , máte je boží eye popping smiley thumbs down . No , já trénovala včera hodku se špagátem , podle obrázků od Ivči - str.6 a s úspěchem - hurá eye rolling smiley grinning smiley .

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil jarka.666 (22.12.2012 19:31)
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Vánočka - tvarohová

    Datum: 22.12.2012 19:49
     
    img_5407.jpg
    Další fotografie:

    Přerostlé dětské a rozkydlá velká sad smiley Dětem je po vychladnutí dám do celofánu a ovážu mašlí.

    U velké se pekly dvě malé, proto je papír okolo upatlaný

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil drahus (22.12.2012 19:50)
     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Vánočka - tvarohová

    Datum: 22.12.2012 21:03
     

    Vlaďko, ty tvoje vánočky jsou jako z učebnice pro pekaře eye popping smiley thumbs down thumbs down flower smiley .

    Ostatní taky super thumbs down , uvidím, jak moje dopadnou zítra eye rolling smiley .

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Moučníky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.