neděle 28. dubna, 19:08 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Moučníky
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Moučníky
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Dasa
Status: expert

Vánočky - obyčejná, tvarohová...

Datum: 09.07.2007 22:11
 

40 dkg hladké mouky, 10 dkg polohrubé mouky, 15 dkg tuku (Hera nebo olej) 15 dkg cukru, vanilkový cukr, 25 dkg tvarohu(ne z vaničky -obyčejný v kostce), 2 vejce, 1 1/2 prášku do pečiva, 2 lžíce rumu, rozinky (pokud máte rádi)

 

Vše rychle zpracovat a upéct ve vyhřáté troubě ( pomalu, aby se propepkla). Hotovou propíchat špejlí, potřít máslem a pocukrovat.

 

 

PS: nestihla jsem vyfotit - děti si třičtvrtě ihned odvezli s sebou, zbytek jsme zkonzumovali, tak snad příště.



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil LadaB (25.12.2012 17:54)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 4 z 21
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Vánočka - tvarohová

    Datum: 14.12.2010 19:58
     

    A víš, že bych to docela uvítala. Peču ráda a není moc jedlíků. kteří by to snědli, takže pak dojídám já a posléze se snažím shazovat nabytá kila. grinning smiley Věra

     
  • Autor: Reklama

    Re: Vánočka - tvarohová

     
     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Vánočka - tvarohová

    Datum: 17.12.2010 16:48
     

    Spike, tak jsem dneska cvičně zadělala na tu tvoji vánočku. Už jsem jí nepekla asi 10 let, tak jsem zvědavá. Na kolik stupňů a jak dlouho ji pečeš?

     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Vánočka - tvarohová

    Datum: 17.12.2010 19:45
     

    Hotový pokus

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Vánočka - tvarohová

    Datum: 17.12.2010 19:55
     

    Hmmm mls smiley mls smiley mls smiley kdyby tak šlo virtuálně zakrojit....winking smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Vánočka - tvarohová

    Datum: 17.12.2010 19:55
     

    Dobře vypadá thumbs down mls smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Vánočka - tvarohová

    Datum: 17.12.2010 19:56
     

    Vlaďko tak ta se teda povedla....thumbs down mls smiley

     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Vánočka - tvarohová

    Datum: 17.12.2010 19:59
     

    Ještě jak bude chutnat. Já na ni moc nejsem, degustovat bude tatík až vychladne

     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Vánočka - tvarohová

    Datum: 17.12.2010 21:09
     

    Spike, výborný recept. Zahazuju všechny, které jsem měla dosud.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Vánočka - tvarohová

    Datum: 18.12.2010 00:06
     

    Vlaďko, nebyla jsem doma, ale koukám, že sis poradila sama a dobře. Jsem ráda, že jsi s vánočkou spokojená. Já mám tenhle recept z časopisu a využívám ho často - dobře se s ním pracuje, nelepí se a dobře chutná. Věra

     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Vánočka - tvarohová

    Datum: 25.10.2011 19:01
     

    Dobrý den děvčata,

    tak jsem narazila na tuto diskuzi a musím se s vama podělit o vynikající recept na vánočku, který jsem v loni objevila na internetu a je to fakt mana nebeská...má to být hodně starý recept...

     

    Suroviny ( nutno dodržet)- pozor! množství je na 2 vánočky!!!!!

     

    1 kg hladké mouky ( nejlépe dvojnulka)

    0,5 l mléka

    15 dkg cukr moučka

    2 žloutky

    1 dkg soli

    5 dkg másla

    15 dkg vepřového sádla ( to je na tom to nejdůležitější!!!- nedá se ničím jiným nahradit, musí to být sádlo))

    1 vanilkový cukr

    1/2 nastrouhaného muškátového oříšku

    1 balíček rozinek

    5 Dkg kvasnic

    10 dkg loupaných mandlí

     

     

    Z droždí trochy mléka,mouky a cukru uděláme kvásek. Do mísy dáme všechny ingredience kromě rozinek a mandlí. Přilijeme mléko,kvásek a rozpuštěné sádlo a máslo( pozor nesmí být horké). Zaděláme těsto,na konec přidáme rozinky a část nasekaných mandlí po zapracování do těsta necháme těsto přikryté utěrkou vykynout.

    Po vykynutí rozdělíme na tolik stejných dílů z kolika copů budeme vánočku plést. Z dílů stočíme kuličky které necháme opět asi půl hodiny přikryté vykynout. Pak vyválíme šulánky a upleteme vánočku. Opět jí necháme dobře vykynout.

    Potřeme rozšlehaným vajíčkem,posypeme rozsekanými mandlemi a dáme péci. Pečeme asi hodinu. Hotovou vánočku pocukrujeme.

     

     

    Protože nemám ráda hrozinky ani mandle, ale za to zbožňuju vlašské ořechy, dala jsem místo hrozinek přímo do těsta nahrubo nasekané vlašáky. Má to fantastickou chuť. Doporučuji nechat déle kynout a mezitím několikrát přemísit.Vánočka je měkkoučká, a hodně vláčná ( to dělá to sádlo). Jinak sádlo není ve vánočce nijak cítit...

    Můžete vánočku uplést ručně nebo i ikidně upéct ve formě, i když mě se zdá, že ručně pletená má ten správný šmrnc...

    Nezapomeňte, že rozpis je na 2 vánočky!!! Snad Vám bude taky chutnat, jako mě..Pekla jsem ji 2 dny před štědrým dnem a obě jsme sežrali do večera a druhý den jsem pekla znova...Recept se dá samozřejmě použít i na velikonoční věnec.

     

    Jestli někdo recept odzkoušíte, napište, jak Vám chutnalo...

     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Vánočka - tvarohová

    Datum: 25.10.2011 19:02
     

    Ještě se omlouvám, že je to v tvarohových vánočkách, když tato tvarohová není......

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Vánočka - tvarohová

    Datum: 25.10.2011 19:04
     

    Já pořád hledám v receptu ten tvaroh, když název diskuze je "tvarohová vánočka" winking smiley No už jsem v obraze. Věra

     
  • Autor: Trixinka
    Status:

    Re: Vánočka - tvarohová

    Datum: 25.10.2011 21:37
     

    Marjanko, v brzký době určitě vyzkouším, jsme vánočkový. grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vánočka - tvarohová

    Datum: 29.10.2011 17:10
     


    Vladka napsal(a):

    Ještě jak bude chutnat. Já na ni moc nejsem, degustovat bude tatík až vychladne

    vypadá úžasně, klidně bych se bývala obětovala mls smiley winking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vánočka - tvarohová

    Datum: 29.10.2011 17:14
     


    SPIKE napsal(a):

    Vlaďko, nebyla jsem doma, ale koukám, že sis poradila sama a dobře. Jsem ráda, že jsi s vánočkou spokojená. Já mám tenhle recept z časopisu a využívám ho často - dobře se s ním pracuje, nelepí se a dobře chutná. Věra

    pochopila jsem správně,že ten tvůj recept je netvarohová?

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Moučníky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.