neděle 28. dubna, 16:43 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Dotazy a rady
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Dotazy a rady
Diskutujte! Pro všeobecné rady, které se většinou týkají všech kategorií a dotazy na rostliny
 
 
 
 
Autor: Libi
Status:

Řízkování rostlin

Datum: 11.05.2007 19:41
 
Jak správně řízkovat - dávat řízky do vody, do hlíny či do nějakého speciálního substrátu?
 

Komentáře a názory

 
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Řízkování rostlin

    Datum: 11.05.2007 21:25
     
    Asi nejsem ta pravá, protože se mi daří řízkovat pouze buxusy a vaigélie a na to používám stimulátor růstu a pak píchnu do truhlíku s kvalitní zeminou, hlavně do stínu. Důležitá je asi doba, kdy řízkovat. Všeobecně je dobré jaro, ale vím, že jehličnany a ronďáky se mají řízkovat v červnu. Buxusy mi třeba zakořeňují až po roce.
     
  • Autor: Reklama

    Re: Řízkování rostlin

     
     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Řízkování rostlin

    Datum: 11.05.2007 21:47
     
    Libi, musíš napsat, co chceš řízkovat - vše se dělá v jinou dobu.
     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Řízkování rostlin

    Datum: 11.05.2007 21:49
     

    Asi nejlépe popsané je to zde:

    [dendro.mojzisek.cz]

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Řízkování rostlin

    Datum: 12.05.2007 09:03
     

    Ja po odkvinuti mnohe veci v zahrade ostriham...napr. nizke floxy, iberky, klinceky., vresy ...alebo ked skracujem vyhonky a tvarujem nejake kriky - hebe, ihlicnany atd. , z toho materialu skoro vzdy aj nieco mnozim, aby som mala do zasoby nejaku nahradu, ak mi nahodou nieco odide..

    Par kuskov - vetviciek picham bud do nejakeho velkeho creplnika, alebo truhlika k niecomu vacsiemu...alebo mam tak tieniste miesto za borovicou, kde sa rizky tiez dobre ujimaju , na zokrenenie pouzivam vzdy trochu raseliny.....Predtym som vzdy davala aj stimulator, ale teraz uz obcas to robim aj bez neho, tych rizkov napicham niekolko skupin a tak sa vzdy nieco ujme.. Predtym som pouzivala na zakorenenie male crepnicky , ale kedze sa mi stavalo, ze obcas som sa "pozabudla" pri polievani( nemam vhodne tieniste miesto, kde by som ich mohla drzat), tak preto teraz mnozim na takych miestach, kde tak nehrozi vyschnutie - velke crepniky tak skoro nevyschnu ...a za borovicou sa taktiez dlhise drzi vlaha...

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Dotazy a rady (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.