sobota 27. dubna, 22:18 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Růže
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada > Růže
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: Kveta
Status:
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Kotviště pro osazenstvo Krásnorůžařské

Datum: 30.04.2013 13:58
 

Nechtěla jsem se míchat do stávajících zde otevřených růžařských diskusí, proto otevírám Kotviště pro osazenstvo KR.

Snad dočasné... sad smiley.... aspoň doufám.



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 4 z 14
  • Autor: HonzaPM
    Status:

    Re: Kotviště pro osazenstvo Krásnorůžařské

    Datum: 27.01.2014 14:15
     
    a strawberry hill a wisley 2008 17 7 2013 1.jpg
    Další fotografie:

    Teď, když jsem vnořen ve fotkách tak vložím ty, kde se potkávají právě květy Strawberry Hill a Wisley 2008.

    S. Hill jsou ty větší horní tři květy vlevo, Wisley 2008 jsou tři menší dole vpravo.

    Sytě růžový uprostřed je Leonardo da Vinci v květníku, která tam byla přes léto na návštěvě.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil HonzaPM (27.01.2014 20:11)
     
  • Autor: Reklama

    Re: Kotviště pro osazenstvo Krásnorůžařské

     
     
  • Autor: Evka3
    Status:

    Re: Kotviště pro osazenstvo Krásnorůžařské

    Datum: 27.01.2014 16:05
     

    Honzo,děkuji za odkaz k Cottage Rose,takový růst se mi líbí thumbs down a změření England´s,75 cm by mi také stačilo.

    Líbí se mi kombinace Wisley 2008 a Strawberry Hill,tedy podobný odstín a rozdílná velikost květů.Škoda,že jsem vedle SH neměla místo na W 2008.U SH mám St.Swithun a za nimi Gentle Hermione a Eglantyne.

    Celkem zajímavé pro mně je,že by se ti Eglantyne líbila k YL a že ji máš mezi Harlow Carr a dalšími,které jsi uvedl.Docela dost by mě zajímala fotka této skupinky.

    Už se nemůžu dočkat až růže rozkvetou,ikdyž se obávám,že se mi mnohé kombinace barev nebudou líbit.Ale nejspíš už to řešit nebudu a řeknu si "Hlavně,že je mám!" grinning smiley grinning smiley

    Poštovné 45 euro je tedy pro mně dost těžko akceptovatelné,do těch 20 euro ještě akceptovatelné,pokud dané růže nevyhnutně potřebuji.Nejvíce mě ale překvapil Harkness s 6,5 euro do pěti růží,paráda.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Evka3 (27.01.2014 18:10)
     
  • Autor: mispule1
    Status:

    Re: Kotviště pro osazenstvo Krásnorůžařské

    Datum: 27.01.2014 17:23
     
    58.jpg
    Další fotografie:

    Honzo,Pilgrim je v tom záhoně furt,jen šoupnut,od borovice doleva k plotu,tmavá králíkárna mu dělá pozadí.V té džungli jsi ho přehlídl grinning smiley Letos byl zase krásný keř,samý květ až do konce.

    1.f. 16.6.13

    2.f. 6.7.13 smršť rozložila bambusový jehlan.

    K těm světlým růžovkám bych asi dala taky něco sytějšího.

     

    Miško,ty austinky už tam jsou,jenže je přerostla okolní vegetace stydlin smiley .Ale i to bylo dobře,protože pak přišly ty tropy a prckové aspoň byli v krytu.Vždyť mi (třeba) u Souv de la M.uschly poupata nastojato,že chrastily.Ani neměly šanci se rozvinout.

     

    Honzo,jsi mě rozesmál s tou precizní úpravou.Já z té jungle byla nešťastná.Rostlo si tam co chtělo-jak chtělo a mě bylo líto to vyškubat,něco samovýsev,něco píchnuté,že jsem to neměla kam jinam dát.Verry přírodní záležitost,veškeré jarní koncepce fuč.

    Jen houšť hrňte fotky,ať je na co koukat.U nás celý den 0+,voda hrčela v okapech,asi po třech týdnech jsem na chvíli viděla sluníčko.

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil mispule1 (27.01.2014 18:50)
     
  • Autor: Levaza
    Status:

    Re: Kotviště pro osazenstvo Krásnorůžařské

    Datum: 27.01.2014 21:39
     
    _ervenec_13_092 (1).jpg
    Další fotografie:


    Kirsten napsal(a):

    Květo, Honzo, díky za poznatky k Souvenir de Greuville, myslím, že ji chci. Jen co se pustím do nižších pater, zatím převážně řeším ta vyšší.


    Kirsten, za sebe ji s čistým srdcem vřele doporučuji. Je pravda, že jsem ji po první sezoně přesazovala z toulavého polostínu na slunce. Odvděčila se. Patří k několka růžím, které bych si bez zaváhání pořídila zase.
     
  • Autor: Kirsten
    Status:

    Re: Kotviště pro osazenstvo Krásnorůžařské

    Datum: 27.01.2014 22:48
     

    Vlaďko, moc děkuji, to ráda slyším, protože poprvé jsem si jí všimla na tvých fotkách. Stejně jako Aldena Biesena, který u tebe vypadá taky báječně!

     

    Do jaké výšky ti prosím dorůstají? Na těch fotkách je to vždy jedna rostlina, nebo je to sesazených více kousků?

     
  • Autor: Levaza
    Status:

    Re: Kotviště pro osazenstvo Krásnorůžařské

    Datum: 28.01.2014 12:08
     

    Kirsten, jedna rostlina obojí. Výška kolem metru.

    AB měl trochu stín od větve sousedovic třešně, kterou jsem zkracovala. Najednou ji bez varování porazili, jsem zvědavá, co na to ABiesen. Třešně byly dobrý, škoda.

     
  • Autor: Kirsten
    Status:

    Re: Kotviště pro osazenstvo Krásnorůžařské

    Datum: 28.01.2014 12:33
     

    Děkuji, Vlaďko.

     

    Třešně - asi se sousedi lekli Nového OZ. :-)

     
  • Autor: Levaza
    Status:

    Re: Kotviště pro osazenstvo Krásnorůžařské

    Datum: 28.01.2014 12:55
     

    Chvíli mi trvalo, než mi došlo grinning smiley

     
  • Autor: Kveta
    Status:

    Re: Kotviště pro osazenstvo Krásnorůžařské

    Datum: 28.01.2014 13:49
     

    Honzo,

    tou vysokou cenou byla míněna cena kontejneru u Chládka.

    ad Rosenfaszination -

    grinning smiley, njn, mně se právě ty zaprané barvy líbí, což je asi notoricky známo. Vím, že tobě nikoliv.

    Herkulese musím pochválit, u mne je bezva - i když odhlédnu od barvy ( kt. mi vyhovuje ), kvetení v 1. floru bylo dlouhé a bohaté, nenakvetl naráz, ale postupně - při poměrně velké násadě květů. V II. floru pak kvetl uspokojivě ( někt. růže - jak jsem již psala - se na II. kvetení loni "vykašlaly" ). Dobře roste, únostná kandelábrovitost .

     

    no a konečně k Rosenfasz. -

    a) přiznávám se přiznávám. Blbě jsem napsala název, vynechala z. To je pak těžký, když napíšu špatně, cokoliv dohledávat stydlin smiley .

    b) koukala jsem se na tu propagační fotku u Kordes a u Drägarů, zřejmě jen levým okem winking smiley . Prostě zběžně.

    Hodně se mi na fotce líbila ta zapranost stárnoucích květů

    che ! vznikl díky ní dojem nahuštěného květy obsypaného keříku ( což asi byl účel winking smiley ) - i jsem přeluštila, že květy mají být poměrně velké.

    Až díky tvé poznámce o tom, že na fotce to skoro vypadá jako kdyby použili dvě růže jsem se jí zač\ala více věnovat.

    - jj, tímto dojmem to působí i na mne

    - co mi došlo posléze - ona je vyfocená natrhaná kytice ( zřejmě i následně počítačově upravovaná ), njn, mám dlouhé vedení, no grinning smiley

    - zkoušela jsem napsat název na HMF ( abych se na ni podívala na nereklamních fotkách ) - a vynechávala jsem při psaní to z ... = bez úspěchu, nic jsem nenašla.

    - až když jsem si to uvědomila a napsala správně - dostavil se výsledek.

    Kt. na jednu stranu nepotěšil, na druhou ano.

     

    Nepotěšil proto, že podle té Kordes reklamní fotky ve mně vznikl zcela jiný dojem, jak růže vypadá.

    [www.helpmefind.com]

    potěšil, páč bys k ní mohl napsat více svých postřehů.Máš ji ještě ?

    Ale musím přiznat, že si ji asi neopatřím....rozdílnost prvního dojmu z reklamní fotky a reality mne popudila.

    Bys ji musel moc vychválit... grinning smiley

     
  • Autor: HonzaPM
    Status:

    Re: Kotviště pro osazenstvo Krásnorůžařské

    Datum: 28.01.2014 15:05
     

    Květo, myslím, že Kordesova Rosenfaszination je jiná, než Schultheisova Rosenfaszination.

    Navíc - Schultheis ji teď deklaruje přednostně jako Inge´s Rose (já tedy od podzima taky, aby v tom bylo jasno).

    Neb je v tom pak bordel. Proč Kordes používá již použité jméno?

    Schultheiss svou růži pojmenoval takto:

    Die Rose ist Inge Burkhardt der Herrausgeberin des bekannten Rosenmagazin „Rosenfaszination“ gewidmet.

     

    Je zajímavé, že se Schultheis tak snadno vzdal (bez boje?).

    A měl vůbec na jméno ´Rosenfaszination´ TM? Možná ne, proto ho K. nyní použil, a proto Sch. neprotestuje.

    Nebo protestuje a my to nevíme? Nebo Sch. jméno prodal K.? Nebo to neřešili? No, zamotávám se, že?...

    Každopádně tak jsem to nemyslel (Schultheissova vs. Kordesova). Šlo mi jen o ty tři fotky na stránkách K.,

    zčehož ta třetí mi tvarem květu přijde jako jiná růže, než ta na prvních dvou snímcích. Ale to je vlastně jedno.

     

    Každopádně to není jediný případ, kdy jsou názvy dvou nových soret totožné.

    Už jsme si zvykli na užívání staršího, již použité názvu, již překonané sorty atd.

    Nějaký ten pátek obdivuji růže Richarda Hubera (když jsme u těch dalších šlechtitelů,

    když jsme u těch drahých růží - jeho krásky koštují 24,5 Šv. Fr., zda zasílají k nám jsem zatím nezkoumal).

    Má ve svých řadách krásku Belami, na název má dle značky za jménem TM.

    Jenže právě Kordes poslední dobou začíná svou sortu Bremer Stadtmusikanten šířit také jako Belami.

    Nebo je to TM jen pro určité země? Třeba? No, kdo ví. Zahradník to pak nemá lehké, že. smoking smiley

    Ano, Chládek má ceny velehorské, přímo himalájské. Hlavně, že si rozumíme. drinking smiley

     

    [www.rosen-huber.ch]

     
  • Autor: HonzaPM
    Status:

    Re: Kotviště pro osazenstvo Krásnorůžařské

    Datum: 28.01.2014 15:13
     

    Vlaďko ahoj, moc hezké fotky.

     

    Mišpul, krásné fotky, a The Pilgrim ti tedy kvete zase jako o dušu.

    Možná by byla moc hezká vyvedená na tom romantickém plůtku.

    Největší práci přece dá udržet tu správnou organizovanou džungli, no ni? smoking smiley

     

    Evko, kombinace S. Hill, St. Swithun, G. Hermione a Eglantyne musí být krásná.

    Když před časem Skalnička na KR řešila osázení předzahrádky - vítacího záhonu,

    Dresla tam uvedla větu, kterou si pořád pamatuju - nevadí mi ani tak kombinace rozdílného typu květů,

    jako rozdílných listů.

    To mám velmi podobně, a za sebe přidám, že mi nevadí (při použití doprovodných trvalek) rozdílná barva květů.

    Fotku přikládám, už ji asi znáš.

    Je to přeplácaná džungle, ale mám to tak rád. Léto je tu krátké, tak si ho užívám na 100%.

    Dole nalevo je Harlow Carr, cca uprostřed světlá Eglantyne, za ní nejtmavší Nobly Anthony, kulisu tvoří MariaTheresia.

    Bílý i růžový Jacquess Cartier není vidět, jsou příliš nízké, popř. možná ještě-už nekvetly. Ony se ty sorty dost doplňují.

    Např. Eglantyne ale kvetla jenom jednou a pak už nic. Jako jediná z téhle skupiny.

     
  • Autor: Levaza
    Status:

    Re: Kotviště pro osazenstvo Krásnorůžařské

    Datum: 28.01.2014 17:57
     
    To tu podelší době zase dolouskávám. Dík za rozšíření obzorů.
    Honzo Inge´s Rose na Hmf se mi u tebe moc líbí. Přidávám se s prosbou o zkušenosti s pěstováním. Když jsme si ujasnili terminologii. Mám ráda zaprané barvy i červené tečkování mi neva, například u milovaného Midsummersnow to skoro považuji za přednost. grinning smiley
     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Levaza (28.01.2014 18:59)
     
  • Autor: Evka3
    Status:

    Re: Kotviště pro osazenstvo Krásnorůžařské

    Datum: 28.01.2014 18:30
     

    Honzo díky za foto,to koukám. eye popping smiley Eglantyne tam hezky barvou zapadá a tahleta kombinace se mi moc líbí.Jenom že ty máš jiný odstín Eglantyne než já,alespoň na fotce to tak vypadá.V létě to musím prozkoumat.

     
  • Autor: HonzaPM
    Status:

    Re: Kotviště pro osazenstvo Krásnorůžařské

    Datum: 28.01.2014 23:02
     

    Evko, červenec byl tropický, růže možná byly o fous světlejší.

     

    Vlaďko, díky.

    Inge´s Rose je bezproblémová, bez postřiku komplet zdravá.

    První kvetení je bohaté, opakuje (zatím?) slaběji. Je obecně slabounká,

    což je na HMF, myslím, dobře vidět.

    Sazenice od Schultheise přišly po zimě 2011-12 na jaře nedobré všechny,

    tahle patřila mezi ty lepší, i když přišla v takovém tom koř. balu omotaném síťovkou,

    asi jako bývají v marketech thůje. Nerozebíral jsem to, radši, ale šípek musela mít maličký.

    Myslím, že se stále ještě usazuje. Tenhle rok bude její třetí. Zatím se kvetením netrefila

    do žádných velkých dešťů, ale vypadá tak romanticky, že by i mohla lepit. winking smiley

    Myslím, že nevoní. Popravdě jsem od potomka James Galway (druhého rodiče - Tchaikovsky - neznám)

    čekal silnější růst. Možná seto napraví, viz. výše. Navíc je pod broskvoní, což je na fotkách vidět.

    Mám ji vedle William Shakespeare 2000, což semi moc nelíbí, ale z výše uvedených důvodů

    na ni nechci moc sahat a přesazovat. Myslím, že mezi ně by se hodila nová DA The Lady Gardener.

    Když mi přišla, tak fotky nebyly na netu skoro žádné, takže jsem ji stejně sázel dost "naslepo".

    V chladnu je s kapkou oranžové, lososové a žluté. V horku je čistě růžovo-bílá.

    Pokud nebude tvořit tak obří keř, jako James Galway, tak mi to i bude vyhovovat, je u cestičky.

    Možná, že za rok, dva ji zkusím zjara silně ostříhat - jestli nevyžene silnější větve.

    Určitě je to růže, která má u mne pevné místo a líbí semi.

    V horku mi tou romantičností trochu připomíná The Wedgewood Rose.

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Kotviště pro osazenstvo Krásnorůžařské

    Datum: 29.01.2014 13:30
     

    Honzo, to je krásná fotka, úplně z ní čiší ty letní hice love smiley , balzám na nervy v tomhle nečasu.

    A moc se mi líbí ta barevná kombinace thumbs down . Ty modrý doprovodný trvalky to prostě posunou o level výš winking smiley .

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Růže (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.