úterý 30. dubna, 03:01 Svátek má Blahoslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Růže
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada > Růže
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: Kveta
Status:
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Kotviště pro osazenstvo Krásnorůžařské

Datum: 30.04.2013 13:58
 

Nechtěla jsem se míchat do stávajících zde otevřených růžařských diskusí, proto otevírám Kotviště pro osazenstvo KR.

Snad dočasné... sad smiley.... aspoň doufám.



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 2 z 14
  • Autor: HonzaPM
    Status:

    Re: Kotviště pro osazenstvo Krásnorůžařské

    Datum: 21.01.2014 20:41
     

    Lanimko, do polostínu je skvělá třeba Nevada, Louise Odier, The Generous Gardener, Colette, Camelot,

    Rosario, Mozart nebo Vierge Folle, a z nižších pak třeba Darcey Bussell, Aphrodite, Leonardo da Vinci,

    Morden Blush, Bailando, Top of the Bill, Heidi Grimm nebo Heavenly Pink.

    To jen jen takový prvotní nástřel těch, které v něm rostou u mne.

     

    Jano, jak vysoká ti Jude the Obscure dorůstá, prosím? Stříháš ji nějak výrazněji? Ď.

     

    Mišpul, páni, ty jsi akční. Mšice jsem tedy detailněji nezkoumal, tak nevím.

    Chtěl jsem včera dělat na zahradě, než přijde zima, ale soused pálil plasty, takže se nedalo dělat nic.

    A na postříkání broskvoně Kuprikolem proti kadeřavosti je zase moc mokro, mrholivo...

    Jinak mi tahle zima tuze vyhovuje - házení sněhu lopatou mě nikdy moc nebavilo. smoking smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Kotviště pro osazenstvo Krásnorůžařské

     
     
  • Autor: HonzaPM
    Status:

    Re: Kotviště pro osazenstvo Krásnorůžařské

    Datum: 21.01.2014 20:43
     

    Ještě jsem do polostínu zapomněl Mary Ann. Na slunci by určitě byla silnější, ale v polostínu taky neudělá ostudu.

     
  • Autor: mispule1
    Status:

    Re: Kotviště pro osazenstvo Krásnorůžařské

    Datum: 21.01.2014 21:14
     
    006.jpg

    Honzo,kdyby jich bylo pár,tak je rozmáznu,ale tohle nadělení chtělo větší nasazení.

    Teasing Georgia je pěkná,ale chtěla jsem něco ohnivějšího.Váhám mezi Lady of Sh. a LEH.Brouzdám po zahradě každý den,růže jsou napučené,broskev má taky pupeny.Sněženky bílé špičky,mavuně a verbeny bor.,co jsem nevyškubala,poupata.No prostě bordel.

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Kotviště pro osazenstvo Krásnorůžařské

    Datum: 21.01.2014 22:05
     



    mispule1 napsal(a):



    vimrova napsal(a):

    Mišpul, taky jsem teď nově dala Lady of S. k CPM. Z druhé strany má už léta za sousedku Pat A. a ta zas Jude t .O.

    Dej fotečku grinning smiley Na Judu jsem též myslela,na trojúhelníku je ještě místo.

     

    Já fotku všech tří nemám, JtO kvetl o něco později a pak už jsem nefotila sad smiley .

     

    Honzo, musela jsem Molineux pořídit, jednak jsem na ní slyšela samou chválu a hlavně, já mám růže s lesklými listy a "plastovými" květy ráda smiling smiley a na tuhle barvu jsem moc zvědavá love smiley .

    JtO zatím jen zastřihuji, je nová z jara 2012, takže se teprve usazuje...

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil vimrova (21.01.2014 22:10)
     
  • Autor: Kirsten
    Status:

    Re: Kotviště pro osazenstvo Krásnorůžařské

    Datum: 21.01.2014 22:58
     

    Souvenir de Greuville - máte ji někdo? Narazila jsem na ni na HMF a moc se mi líbí. Tady úžasná fotka od Dresly:

    Edit: Koukám, že je tam i fotka od Honzy - jak jsi s ní spokojený?

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Kirsten (21.01.2014 23:00)
     
  • Autor: HonzaPM
    Status:

    Re: Kotviště pro osazenstvo Krásnorůžařské

    Datum: 22.01.2014 09:50
     

    Kirsten, se Souvenir de Greuville jsem byl spokojený. Už ji ale nepěstuji.

    Je nyní u Martina a jsem přesvědčený, že ji v brzku bude mít stejně krásnou, jako Dresla.

    Loni jsem růže nepostřikoval, tahle, stíněna z jedné strany levandulí, z druhé Larissou,

    měla koncem léta trochu ČS na spodních listech. Byla nízká, cca 40 cm.

    Nějaké áchich dojmy z ní nemám, ani nevím proč. Na její místo jsem dal další Boscobel.

     

    Jano, díky za dojmy z Jude the Obscure. Ta moje první vyhnala před časem (než vymrzla) jeden dlouhý

    kandelábr, jinak byla spíše přízemní a ta druhá náhradní, tak ta je zatím jenom přízemní. Uvidíme.

    Na tvé dojmy z Molineux jsem zvědavson. Květa kdysi psala, že je snad žloutková, okrová, pampelišková... smiling smiley

     

    Mišpul, panečku, ty jsou ale schované, potvory. Ale je vidět, že na tvé bystré očko si nepřijdou.

    Kdybych měl volit ke Crown Princess Margareta něco "ohnivého", tak určitě Lady Emma Hamilton.

    Má výrazné červeno-hnědo-bronzové (nebo měděné?) listí, zejména na mladších výhonech, a celkově

    je ve srovnání s CPM (nebo Lady of Shalott) výraznější. Navíc hodně voní, v horkých dnech i do dálky.

     
  • Autor: Mischka
    Status: nováček

    Re: Kotviště pro osazenstvo Krásnorůžařské

    Datum: 22.01.2014 10:34
     
    port sun..jpg



    vimrova napsal(a):

    Honzo, děkuji smiling smiley .

    Taky jsem rozšířila svou "sbírku" žlutooranžových austinek winking smiley . Na jaře sázená Teesing Georgia se teprve usazovala, kvetla v těch vedrech, což jí moc nesvědčilo, ale věřím, že příští rok už se ukáže v plné kráse.

    Aby jí nebylo smutno, pořídila jsem jí napodzim kamarády : Pilgrima, Port S., a Molineux. Jsem na ně hodně natěšená love smiley


    Ahoj Jano.

    Nejsem Honza, ale připojím se k tématu žlutých ostinek. Mám takový záhon převážně právě žlutých ostinek. Na fotce je Port Sun. a vzadu Moulinex. Ve skutečnosti je to obráceně, ptž, PS je vyšší a v popředí jsou dvě Moul. Myslím, že na fotu je barva dost identická. Obě krásně voní- jen Mo.měl ke konci léta dost holé nohy - čs prostě loni řádila. Barva není moc řvavá, taková fajn sv.žlutá. Jen si nevím s řezen Port.S. - je to takové houští. Ale třeba ho letošní zima sklátí k zemi a nebude co řešit.

    I když dle předpovědi Květy..... Honzo, taky bych hrablo nemusela letos ani vidět. Po těch předešlých zimách se mi při pohledu na něj kroutí ruce.

    Lady off Sh.jsem také sázela na podzim, ale nevím, jak jsem se trefila, je mezi Charlottou (ta je moje první angličanka, tak si ji nechávám) a Mrs.Oakley - ta je taková až teple oranž, tak jsem fakt zvědavá. A LEH tam mám také, ale je to jarní sázení a navíc zavalená sedem (ty byly vloni tím deštěm obrovské, tak budu jednak dělit a jednak ho poodsadím) ale kombinace je super a barva moc hezká, jen vůni jsem moc nezjišťovala.

    Mišpul - díky za gratulaci, myslím, že je k čemu - Toníček je Noblesa sama. Díky Honzovi jsem zjistila, že jsem mu pořídila růži-jmenovce a ještě s tak přiléhavým názvem. Budeš-li chtít, pošlu Ti důkazné foto. No a toho jmenovce jsem posadila k Baronce Štěpánce k Guttenberg (také se zde probírala) tak jsem na tu krásu zvědavá.

     

    Nevíte, jestli už můžeme diskutovat na KR? Ptali jste se někdo?

    Mám také dost otázek ohledně vhodných kombinací růží, tak jestli by se dalo už tam.

     
  • Autor: Evka3
    Status:

    Re: Kotviště pro osazenstvo Krásnorůžařské

    Datum: 22.01.2014 10:54
     

    Mišpul,jsi fakt akční thumbs down ,to se ani nechce věřit,že v lednu mohou být tak čilé.

     

    Honzo,koukám,že jsi vysadil další Boscobel,ty s ní nemáš problém v dešti?Mě se zdálo,že déšť její květy dost ničí,ale měla jsem ji teprve od jara v květináči,uvidím jak se jí bude u mně dařit letos.Mám ji u PAoK,tudíž je budu moct i spolu srovnat. smiling smiley

     
  • Autor: HonzaPM
    Status:

    Re: Kotviště pro osazenstvo Krásnorůžařské

    Datum: 22.01.2014 13:35
     

    Evko, Boscobel mám zcela bez problémů. Je to miláček, jen co natrefím na další, vezmu ještě jednu.

    Loni měl Chládek jen jednu jedinou, tak jsem ji tam nemohl nechat.

    Kvůli ní jsem koncem léta a na podzim překopal čtvrtinu vítacího záhonu, takže místo t.č. je. smiling smiley

     

    Miško ahoj, takže máš dva Noblestní Toníčky? Páni. flower smiley

    Díky za fotku Port Sunlight.

    Na KR mi psát i přikládat fotky jde, ale to jsem jen testoval před časem. Jinak jsem raději nic nepsal,

    aby to nepřidělávalo práci s nedokončeným překlápěním. Dresly jsem se neptal.

    A jak se daří tvým ostatním ostinkám? The Shepherdess, Mary Magdalene...

     
  • Autor: Kveta
    Status:

    Re: Kotviště pro osazenstvo Krásnorůžařské

    Datum: 22.01.2014 15:01
     

    Mischko, doufám, že moje "předpověď" je brána s nadsázkou grinning smiley

    ale bylo by fajn, kdyby vyšla, co ?

    u nás cca 15 cm sněhu, taje, bohužel..

    ---

    ad Jude the Obscure - u mne namrzá k zemi. v I.floru max. 60 cm, v II.floru pod 1 m. Dospělá.

    Mínusy :

    -netolerance k dešti.

    -Nevyhovuje jí polostín, málo kvete

    -nedlouhá trvanlivost květů

    Plusy :

    vůně

    barva

    nedělá kandelábry

    Závěr :

    Krásná, ale očekávání vyjímečnosti nenaplnila. Na podzim jsem ji přesadila na krapítek vhodnější místo, uvidím.

    ---

    ad Molineaux :

    průměr

    2 rokem, sazenice moc neprosperuje, navíc, Benda a míč ji okopávají nono smiley

    přesto - kvete celkem bohatě, tolerance k dešti poměrně vysoká, nedělá kandelábry, učesaná.

    --

    ad Souvenier de Greuville

    pěstován od roku 2008, patří do horní třetiny pomyslného žebříčku.

    - namrzá k hranici sněhu

    - výška I.fl : cca 50(60), II. cca 1 m

    - kvete nejdříve na ponechaných špačcích, pak na nových ( z pod země ) výhonech . Dtto ve II. floru = kvetení dlouhé, páč zdánlivě kvete 4x.

    - kvetení bohaté.

    - barva : levandulově růžová ( chladná ), stářím kvítky probělávají

    průměr kvítků - cca 2 cm

    zdravý

    habitus : nejspíš bych přirovnala k hlubokému pánskému deštníku, přírodní, ale poměrně ukázněný

    listy : trávová zeleň, husté

    čištění : musí se oklepat.

    spolehlivý s jedinou vyjímkou : letošní rok mu vůbec nevyhovoval, v I. fl. krátce po rozkvětu dlouhodobý déšť - jako většina drobnokvětek netoleruje, opadal. II. flor se téměř nekonal, počasí mu nevyhovovalo, nestíhal. Ale podobný osud postihl v roce 2013 hodně mnou pěstovaných růží.

    --

    o KR nemám zprávy

    --

    Honzo, pěstuješ ještě Francine Austin ? a jsi stále z ní nadšený ?

    pokud dobře pamatuji, uvažoval jsi o pořízení Aničky. Jak to s ní dopadlo ? příp. pěstuješ nějakou purpurovou ( červenou, bordo ) - opakující - drobnokvětku, kt. se ti osvědčuje ?

    koukám, že jsi prováděl selekci, hustý, grinning smiley

    chci poznamenat, že i mně došla trpělivost s nějakými růžemi, na podzim jsem vyřadila cca 10 soret. Přednostně kvůli omrzání, ale pár jich šlo i z jiných důvodů.

    --

     
  • Autor: Kveta
    Status:

    Re: Kotviště pro osazenstvo Krásnorůžařské

    Datum: 22.01.2014 15:19
     

    ještě poznámka - asi by chtělo více definovat termín polostín - páč podle mne je důležité, kdy se stín vyskytuje.

    Např. poměrně dost modrých růží i některé červené jsou vděčné za ukrytí před sluncem v odpoledních hodinách, jinak se pálí.

    Překlopím - pokud jde slunce na růži pouze část dne, je důležitá orientace ( tzn. většinou východní + severní strana domu ).

     
  • Autor: HonzaPM
    Status:

    Re: Kotviště pro osazenstvo Krásnorůžařské

    Datum: 22.01.2014 20:08
     

    Květo, Francine Austin - nadšenost trvá, pořízen další exemplář.

     

    Rudé drobno - fajn byla třeba Červený kříž (je u babi), mám už jen Ilmenau, ta je skvělá, chtivá, super šípky.

    Ale i jí se dotkla-dotkne eliminace. Je moc do cesty.

    S Aničkou to nedopadlo nijak - Pelcovi ji neměli, Kunratice vyprodáno, navíc jich je vícero a je v nich chaos,

    takže než jsem se v tom zorientoval, už se mi červené (a drobné k tomu) přestaly líbit. smoking smiley

    Vlastně mne dneska (při přemýšlení nad Souvenir de Greuville) napadlo, že u těch drobnokvětek mám nejraději jen jednoduchý květ.

     

    Se sněhem neprovokuj - nemáme ani vločku a mají přijít mrazy. Je sucho.

    Ad. selekce - již druhým rokem se zahradou vznáší poznámky - tiché. asi samy od sebe - že by bylo skvělé,

    kdyby "tady nebyl ten prostřední záhon (Pastella Forever - pozn. já), že by SETAM dala vkusná trampolína

    a plastový bazének a plastové pískoviště a malý stan, a že by to jistě bylo skvělé...

    Tak jsem jen (taktéž do vzduchu) připodotknul - fajn, tak si ty růže SAMI vyryjte a přesaďte na náhradní místo, které vytvoříte.

    Dodám jen, že Pastella Forever stále stojí. smoking smiley

     
  • Autor: mispule1
    Status:

    Re: Kotviště pro osazenstvo Krásnorůžařské

    Datum: 22.01.2014 20:40
     

    Ajajaj,dítě(Vojta?Pamatuju si dobře?)povyrostlo,což?Trampolína je(v tom případě) potřebný kus nábytku,že? grinning smiley

     

    Projíždím na KR Austin 2012,zajímavé čtení.K CPM to vyhrává Lady Emma na celé čáře.Taky bádám,co k Whisley2008 a St.Swithunovi.

    U nás je mlha jakoprase,slušněji se to říct nedá,vše je mokré,včetně schodů i zábradlí pod stříškou.+2.Hrablo taky nemusím,ale kdyby napadlo 15cm a přituhlo,vůbec bych se nezlobila.To šedo,pošmourno a věčně zašlapané schody už mě těžce neba.A přetahovaná s Mášou o utření pacek už vůbec ne.

     
  • Autor: HonzaPM
    Status:

    Re: Kotviště pro osazenstvo Krásnorůžařské

    Datum: 23.01.2014 00:05
     

    Jo jo, Mišpul, potřebuje(me) hřiště. Vlastní.

     

    Co plánuješ k těm světlým růžovkám? Taky něco růžového, podobného?

     
  • Autor: mispule1
    Status:

    Re: Kotviště pro osazenstvo Krásnorůžařské

    Datum: 23.01.2014 19:41
     

    Honzo,ještě nevím.Jestli tmavší,světlejší nebo bílou drobnokvětou.Koukala jsem na Redouté,Alnwick Castle a Brother Cadfael.Zatím jen tak bloumám.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil mispule1 (23.01.2014 20:53)
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Růže (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.