neděle 28. dubna, 15:44 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Růže
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada > Růže
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: Kveta
Status:
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Kotviště pro osazenstvo Krásnorůžařské

Datum: 30.04.2013 13:58
 

Nechtěla jsem se míchat do stávajících zde otevřených růžařských diskusí, proto otevírám Kotviště pro osazenstvo KR.

Snad dočasné... sad smiley.... aspoň doufám.



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 9 z 14
  • Autor: Kirsten
    Status:

    Re: Kotviště pro osazenstvo Krásnorůžařské

    Datum: 28.05.2014 10:25
     

    Anavi, dívala jsem se teď na pravidla zasílání diskusních příspěvků na Week a nenašla jsem nic, co by Honza vložením své soukromé jednorázové nabídky růží překročil. Předpokládám, že pořizovací cena některých růží byla vyšší než ta, za kterou Honza růže nabízel.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Kotviště pro osazenstvo Krásnorůžařské

     
     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Kotviště pro osazenstvo Krásnorůžařské

    Datum: 28.05.2014 10:38
     

    Nebyla jsem účastna ani sporů na KR ani těch kdysi na Livingu, ale mrzí mě, že k takovým sporům dochází.

    Nicméně z příspěvků výše cítím, že ať už se napodzim 2011 na KR stalo cokoliv, ještě to zřejmě z účastníků nevyprchalo. Je škoda, že vzájemná nevraživost dokáže i po tak dlouhé době narušovat komunikaci lidí, které spojuje dohromady tak krásný koníček. Souhlasím s tím, že na vině může být i ta psaná forma. Občas se setkávám s tím, že věci napsané si člověk vyloží "po svém" a vznikají zbytečná nedorozumění. V práci to řeším telefonátem, kterým se vše vysvětlí. Tady to samozřejmě nejde a proto asi ta mnohá nedorozumění, která místo aby se vysvětlila, spíše eskalují. Soudím alespoň dle toho, jaké množství příspěvků se tu během dopoledne objevilo v diskusi, která spala několik týdnů....

     

    Osobně nevidím nic špatného na tom, když někdo nabídne své přebytky ostatním. Vídám to na tomhle fóru i na KR prakticky neustále. Nevidím v tom reklamu, protože Honza nemá školku ani zahradnictví, nejde tedy o obchodní činnost v pravém slova smyslu, takže ani nemyslím, že by to bylo v rozporu s pravidly. Že za přebytky chtěl Honza zaplatit, mi nepřijde nijak v nepořádku. Nabízel růže, které jsou v ČR často nesehnatelné, a kromě ceny růží platil i drahé poštovné. Osobně jsem byla za tu jeho nabídku moc ráda. Pořídila jsem tak několik krásných a prověřených exemplářů za zlomek jejich ceny. Kdyby je nabídl na jaře kontejnerované např. nějakému zahradnictví, dostal by za ně mnohem víc. Bohužel zřejmě díky této diskusi už podobnou nabídku Honza nezopakuje, takže nezbyde, než draze objednávat v zahraničí za nehorázné poštovné.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Kotviště pro osazenstvo Krásnorůžařské

    Datum: 28.05.2014 10:46
     

    vimrová, zopakovat klidně může -už jsem to psala -ale nechť tak tedy učiní v neveřejné diskuzi, kde může oslovit "růžařskou základnu", aniž by se tím vystavoval nařčení, že zde veřejně "obchodoval". Myslím, že je to jednoduché. Neúčastnila jsem se rovněž žádného tehdejšího sporu, jen z toho cítím, že těm, co se ozvali, vadí to, že to, co si dovolil tady, by si nemohl dovolit jinde, kde proti tomu třeba i sám vystupoval? (nevím, usuzuji tak z reakcí). Toť vše.

     
  • Autor: Evka3
    Status:

    Re: Kotviště pro osazenstvo Krásnorůžařské

    Datum: 28.05.2014 10:52
     

    Děvčata,ať už to bylo jakkoliv,neměly bychom dopustit,aby se to tady rozpoutalo stejně.Nějak tak,tedy rozdělením na dva názorově protichůdné tábory,to tedy začalo a špatně to dopadlo.

    Můžeme mít odlišné názory,to je přeci lidské,ale mělo by myslím jít jenom o vyřčení názoru,aniž by to rozpoutalo konflikt. love smiley flower smiley

     

    Byla bych velmi nerada,kdybych se stala příčinou konfliktu,díky mírovým úmyslům. eye rolling smiley sad smiley sad smiley

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Kotviště pro osazenstvo Krásnorůžařské

    Datum: 28.05.2014 10:52
     

    Myslím, že pokud by KR v té době regulérně běžely, určitě by tu nabídku dal i tam. Jak vyplývá z příspěvků výše, využilo jeho nabídky i pár zájemců z tohoto fóra a vyjádřili zde své díky.

    Myslím, že problém bude někde jinde.

     
  • Status: expert

    Re: Kotviště pro osazenstvo Krásnorůžařské

    Datum: 28.05.2014 10:57
     

    To jako myslíš u mě??? :-) kdybych si jeho nabídky všimla hned, nebyla by tu, jako tu nejsou i jiné reklamní nabídky. Snažíme se aby to bylo pohodové forum a ne reklamní a prodejní galerie. Mohl oslovit vytipvanou skupinu a nabídnout to na neveřejné diskusi, úplně v pohodě a věřím, že spousta lidí by mu byla a je vděčná, ale veřejně se tohle nedělá.

    A věř mi , že na KR by tohle nedal ani omylem, na to vezmi jed. Sám se ve svém příspěvku divil, že mu to někdo nesmázl.

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Kotviště pro osazenstvo Krásnorůžařské

    Datum: 28.05.2014 11:19
     

    Jajo, a jsme u toho, jak co kdo myslel a jak si to kdo přebral. Teď se to bude sáhodlouze vysvětlovat. Že já se do toho míchala eye rolling smiley smiling smiley .

    Nemyslela jsem samozřejmě, že je problém u tebe. Ale jak jsem psala v úvodu svého předchozího příspěvku, mám za to, že jde o nedořešené spory ( netuším koho přesně a čeho přesně se týkaly, měla jsem na KR dlouhou pauzu a když jsem se na jaře 2012 opět zapojila, bylo najednou všechno jinak eye popping smiley ). Reagujete na sebe jak kdyby píchl do vosího hnízda, toho nelze si nevšimnout. Za normálních okolností si myslím, že by ty reakce byly umírněnější.

     

    Víš, ačkoliv opravdu vůbec netuším, o co tenkrát šlo, cítím od části zdejšího osazenstva, jako bych na tomto fóru nebyla vítána a že bych se měla udržet ve mě "vymezené" diskusi . Také je těžké si to nebrat osobně, chodím do zdejších diskusí cca od r. 2008 ( pravda s dlouhými přestávkami, protože po nástupu po mateřské do práce a denním dojíždění do Prahy už nezbývala energie ani na zahradu) .

     

    Jak psala Evka, ať bylo cokoliv, myslím, že po takové době by bylo dobré to ukončit. Ráda si čtu ve všech příspěvcích, které mají co říct a ukázat. Pořád je co objevovat a čemu se přiučit. Proč to nemůže probíhat v poklidu a pohodě....

     
  • Autor: admin
    Status: admin

    Re: Kotviště pro osazenstvo Krásnorůžařské

    Datum: 28.05.2014 21:19
     

    Zdravím.

     

    přiznám se, že neznám podstatu tohoto sporu (myslím tím historické konsekvence).

    Nicméně, osobně, mi nevadí, když někdo nabízí svoje výpěstky a nebo přebytky (jeden čas jsem na toto dělal speciální sekci - bazar, ale nechytl se, a s další verzí jej časem zruším).

    Co se snažím potírat jsou reklamy a příspěvky bez zjevného kontextu... Protože to jen zapleveluje web..

    (je v tom děsně tenká hranice, co ještě ano,a co už ne..)

     

    Toliko k růžím. Sám v tomto nic mazat nebudu..

    (druhá věc je,kdyby to byla opakovaná nabídka atp)

     
  • Autor: renataaali
    Status: nováček

    Re: Kotviště pro osazenstvo Krásnorůžařské

    Datum: 29.05.2014 09:04
     



    JaniV napsal(a):

    Myslím,že by bylo potřeba trochu zapojit rozlišovací schopnosti.Z Honzových příspěvků vyplývá (neznám ho,jen z netu) že růže nakupuje draze přímo u oficiálních pěstitelů ,sám si je pěstuje a testuje na své zahradě a ty zkušenosti zadarmo rozdává v diskuzích,kde pro ně každý rád sáhne,že ? To,co ví o růžích Honza,neví nikdo,většina diskutujícíchí umí jen áchat tongue sticking out smiley ....Je jasné,že se mu pak růže na zahradu nevejdou a když se jich potřebuje zbavit,obrátí se na nadšence,ne ? Já bych si toho považovala ...

    Jani, ty jsi trefila hřebík na hlavičku! A díky za to, že je admin tak rozumný. Já jsem si té nabídky taky považovala a kdybych už neměla vyčerpány peníze na růže, tak si taky některé od Honzy ráda pořídím! A jak to tady čtu, tak to vypadá spíš na závist a zapšklost některých lidí... Kdyby tady některým lidem šlo skutečně o růže, tak tahle hádka nikdy nevznikne.

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Kotviště pro osazenstvo Krásnorůžařské

    Datum: 29.05.2014 09:39
     

    Renatoali, myslím, že admin to jasně vysvětlil, není třeba to dále rozebírat please smiley .

     
  • Autor: Ispahan
    Status:

    Re: Kotviště pro osazenstvo Krásnorůžařské

    Datum: 29.05.2014 09:57
     



    vimrova napsal(a):

    ....

     

    Osobně nevidím nic špatného na tom, když někdo nabídne své přebytky ostatním. Vídám to na tomhle fóru i na KR prakticky neustále. Nevidím v tom reklamu, protože Honza nemá školku ani zahradnictví, nejde tedy o obchodní činnost v pravém slova smyslu, takže ani nemyslím, že by to bylo v rozporu s pravidly. Že za přebytky chtěl Honza zaplatit, mi nepřijde nijak v nepořádku. Nabízel růže, které jsou v ČR často nesehnatelné, a kromě ceny růží platil i drahé poštovné. Osobně jsem byla za tu jeho nabídku moc ráda. Pořídila jsem tak několik krásných a prověřených exemplářů za zlomek jejich ceny. Kdyby je nabídl na jaře kontejnerované např. nějakému zahradnictví, dostal by za ně mnohem víc. Bohužel zřejmě díky této diskusi už podobnou nabídku Honza nezopakuje, takže nezbyde, než draze objednávat v zahraničí za nehorázné poštovné.

     

    vimrová, pěkně napsáno, souhlas. thumbs down 

    A na Krásných růžích se růže k prodeji nemají nabízet z loyality k majitelce webových stránek . Dresla sama totiž růže rovněž prodává.

    Nabídka růží na jejích vlastních stránkách, ať již jednorázová nebo v horším případě dokonce stálá, tedy není etická z hlediska kolegiality , v tom je ten rozdíl, nic jiného v tom není. smiling smiley

    I já děkuji adminovi, že vyjádřil svůj názor a nenechal nikoho na pochybách, že na jednorázovém sezonním výprodeji přebytků růží není nic špatného. thumbs down

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Kotviště pro osazenstvo Krásnorůžařské

    Datum: 29.05.2014 10:57
     

    Prosím všechny o ukončení této debaty please smiley . Naše názory jsou různé, není třeba to tu dále rozebírat. Admin to již vyřešil.

     

    Tuto diskusi jsme založili proto, abychom si mohli sdělovat své poznatky a radost z pěstování růží. Nechť je takto používána i nadále winking smiley .

     
  • Status: expert

    Re: Kotviště pro osazenstvo Krásnorůžařské

    Datum: 29.05.2014 13:07
     

    Pokud je názor admina jaký je, omlouvám se tímto Honzovi, za to že jsem ho osočila, nebyla v tom zášť ani nic podobného. Jen mi přišlo lidsky nevhodné takto s růžemi obchodovat, nikdy jsem se s takovýmto prodejem na žádném foru nesetkala a že už jsem toho probrouzdala. Víc k tomu nemám co dodat.

     
  • Autor: Evka3
    Status:

    Re: Kotviště pro osazenstvo Krásnorůžařské

    Datum: 28.06.2014 05:26
     

    To by mě zajímalo,co je to za nesnášenlivce či závistivce,kteří pořád napadají KR? sad smiley angry smiley angry smiley

    Ty už opět nefungují,pokud to není jiný technický problém.Zadaná stránka [www.krasneruze.cz] se začne načítat,ale pak tam naskočí adresa " [ww9.www.krasneruze.cz]" a samozřejmě se k takové adrese nelze připojit.

    Kód chyby: DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Evka3 (28.06.2014 05:53)
     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Kotviště pro osazenstvo Krásnorůžařské

    Datum: 28.06.2014 08:57
     

    Evko, taky mi to neběží sad smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Růže (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.