neděle 28. dubna, 18:06 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Status:
Výsledné hodnocení: 4.5

Co kvete v červnu

Datum: 01.06.2011 05:46
 
p1110860.jpg
Další fotografie:

Červen - měsíc růží, třešní a jahod, spousta kvetení, tepla a sluníčka nás, doufejme, čeká. Tak vzhůru do toho!



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 14 z 21
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Co kvete v červnu

    Datum: 06.06.2023 22:22
     

    Gabčo, nevím je to podle situace. Taky se mi líbily, s květy, mšicím se líbí taky....zase možná při ostříhání rostou více nové listy...

    Do HK rozária by to šlo i v sobotu, lidi už normálně chodí i dopoledne, ono se to rozejde... nevím jak budou nakvetlé, to bych poinfo....V rozáriu bude otevřeno od 9 - 17 hodin, každý den. Jen zda první nebo druhý týden bude více kvetení....

     
  • Autor: Reklama

    Re: Co kvete v červnu

     
     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Co kvete v červnu

    Datum: 06.06.2023 22:25
     



    alenak napsal(a):

    Gabčo, nevím je to podle situace. Taky se mi líbily, s květy, mšicím se líbí taky....zase možná při ostříhání rostou více nové listy...

    Do HK rozária by to šlo i v sobotu, lidi už normálně chodí i dopoledne, ono se to rozejde... nevím jak budou nakvetlé, to bych poinfo....V rozáriu bude otevřeno od 9 - 17 hodin, každý den. Jen zda první nebo druhý týden bude více kvetení....

    No já myslela, aby to šlo spojit v jeden den do rozaria a k Lukášovi. To jedině v tu neděli. Když má Lukáš jen do 18.6. a rozárium začíná 17.6.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Co kvete v červnu

    Datum: 06.06.2023 22:27
     

    spojit to půjde, asi má Lukáš víc nakveteno tak otevírá, historické apod. vykvétají dříve než např. Kordes, Tantau...

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Co kvete v červnu

    Datum: 06.06.2023 22:28
     
    img_20230606_153203.jpg
    Další fotografie:

    Žluťucha je teď krásná.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Co kvete v červnu

    Datum: 06.06.2023 22:41
     
    dsc08026.jpg
    Další fotografie:

    Mé dámy, škoda, že jste tak daleko, otevřela bych pro vás zahradu - jako odstrašující příklad, jak vypadat nemá. Plevelomilové a hmyzomylové by si přišli nasvé. Plný skleník nezasázených přísad - nejen pro mne, taky pro různé kamarády, nestíhám a asi oni také (jen o to stále nějak pečuji, ale už je to téměř na odpis). Nenakopčené brambory, neprotrhaná řepa ... mohla bych pokračovat, nechci. Mohly byste si odvézt případně Echinacei purpurei, mavuně, smrduté čemeřice, akanty, čistec vlnatý ... ty mám snad všude.

    Gabčo, klídek, taky nemám ostříhané čemeřice, ony se vysemení, já budu mít co rozdávat.

    1. bílá šanta a tymián, 2. jediný kvítek klematisu, měl původně tři výhony, dva zvadly, 3. pažitka taky pěkně kvete. 4. na fotce to tak nevypadá, ale listové saláty taky nadělají parádu, 5. mavuň obřík.

     
  • Status: expert

    Re: Co kvete v červnu

    Datum: 06.06.2023 23:08
     

    Gabco, taky to odkládám ale fakt už nebudu. Letos se některé obalily mšicemi hrůzostrašně a jak jsem pozorovala, když člověku nějak uteče jak lehnou květy,někdy i listy, mají tendenci někdy vyhnívat.

    gabca napsal(a):

    Jinak mšice snad nemám, ale upřímně, jsem čím dál tím slepější, musím prozkoumat. Myslíte, že už mám ty květy ostříhat? Docela ještě zdobí.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Co kvete v červnu

    Datum: 06.06.2023 23:13
     

    Elo, ve správné zahradě mají růst i ty kopřivy, to se přece nefotí. winking smiley Máš to moc pěkné, každá zahrada má kouzlo, nemůžou být všechny stejné. Hlavně se v nich musíme dobře cítit, taky všude jde něco jiného. I když ty touhy jsou, co si budem nalhávat. winking smiley Kdysi jsem taky rozdávala sadbu, jednou jsem nemohla, tak vše přestalo a je klid, pouze pro sebe. Uleví se, zkus to, buď trochu za herečku. Vedle našich byla - je dáma, celý život se šetřila, náš táta ji jinak neřekl jak herečka, no už je jí 94 čipeře. Naštěstí brambory u nás dělá mužský. Teď jsem si vzpomněla, že jsem včera viděla na návštěvě nádhernou červenou řepu, kterou jsem doma ještě nezasela....nj.. grinning smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Co kvete v červnu

    Datum: 07.06.2023 10:44
     

    Kdyby kvetly hortenzie, mohla bych otevřít branku i u nás grinning smiley

     
  • Status: expert

    Re: Co kvete v červnu

    Datum: 07.06.2023 12:59
     

    Kordulko, žádnou ostudu by tvoje zahrada nedělala. V žádným případě.Okoukla jsem seznam otevřených zahrad ve Středočeském kraji. Nic mě tam tak úplně nevtáhlo.

    Ale určitě doporučuju Lukáše, kdo to nemá daleko. Já byla vloni nadšená. A od první návštěvy u něj mě vzaly historické růže. Nejsou tak honosný a zdobný ale pro mě mají ohromné kouzlo.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co kvete v červnu

    Datum: 07.06.2023 14:13
     


    tak někdy musíme uspořádat dámskou květinovou jízdu, s chlapama by to bylo za trest grinning smiley

    gabca napsal(a):

    Jojo, k Chloubom bych se připojila. grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co kvete v červnu

    Datum: 07.06.2023 14:13
     

    Tak nechceš přijet? A můžeme se domluvit...

    gabca napsal(a):

    Tak by šlo spojit rozárium v HK s Lukášovou zahradou 18.6.?

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co kvete v červnu

    Datum: 07.06.2023 14:16
     

    eli, tys mě tím úvodem pobavila... grinning smiley Hele, v klidu, já napěstuji rajčat a paprik pro africkou vesnici, je mi to líto vyházet, tak to doposud mořím v kelímkách po jogurtech. Rozdíl mezi zasázenými a těmi umořenými, je značný, ale říkám si - co kdyby něco - je záložní zdroj. Doma mi říkají, že jsem to měla postavit ke kontejneru, někomu by to třeba udělalo radost, že má sadbu bez práce. Ale člověk se s tím piplá od února, jsou to jeho děti doslova... no tak prý bude lepší, když to pak vyhodím grinning smiley grinning smiley grinning smiley no loni to tak skoro dopadlo, ale pak jsem to nastrkala všude možně a nemožně a sklízela jsem i z těch opožděnců. thumbs down spinning smiley sticking its tongue out

    Jen jsem teda vysela okurky, a ty nelezou, začínám být nervózní, bez nakladaček být nechci. Dávám jim to na svačinu místo kupovaných okurek. Na zavařování toho není dost, ale na jídlo se to hodí. Ono se ale teď dost ochladilo, tak se jim asi nechce do tohodle počasí vystrkovat čumáky. grinning smiley

    babkaela napsal(a):

    Mé dámy, škoda, že jste tak daleko, otevřela bych pro vás zahradu - jako odstrašující příklad, jak vypadat nemá. Plevelomilové a hmyzomylové by si přišli nasvé. Plný skleník nezasázených přísad - nejen pro mne, taky pro různé kamarády, nestíhám a asi oni také (jen o to stále nějak pečuji, ale už je to téměř na odpis). Nenakopčené brambory, neprotrhaná řepa ... mohla bych pokračovat, nechci. Mohly byste si odvézt případně Echinacei purpurei, mavuně, smrduté čemeřice, akanty, čistec vlnatý ... ty mám snad všude.

    Gabčo, klídek, taky nemám ostříhané čemeřice, ony se vysemení, já budu mít co rozdávat.

    1. bílá šanta a tymián, 2. jediný kvítek klematisu, měl původně tři výhony, dva zvadly, 3. pažitka taky pěkně kvete. 4. na fotce to tak nevypadá, ale listové saláty taky nadělají parádu, 5. mavuň obřík.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (07.06.2023 14:18)
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Co kvete v červnu

    Datum: 07.06.2023 20:54
     
    348548624_967169211089483_8592925248114048137_n.jpg



    Anavi napsal(a):


    tak někdy musíme uspořádat dámskou květinovou jízdu, s chlapama by to bylo za trest grinning smiley

    gabca napsal(a):

    Jojo, k Chloubom bych se připojila. grinning smiley

     

    Tahle zahrada by taky stála za návštěvu, ale nějak nestíhám teď nic.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Co kvete v červnu

    Datum: 07.06.2023 20:57
     
    352805416_258525003425815_7956955876475546126_n.jpg
    Další fotografie:

    Pnoucí růže

    Náprstníky

    Černucha

    Okrasné česneky

    Obyčejné máky, ale v každém květu bývá 5 i více včel, jen to hučí.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Co kvete v červnu

    Datum: 07.06.2023 22:24
     
    dsc05808.jpg
    Další fotografie:

    Krása, máky jsou úžasné. thumbs down Nikdy jsem je neměla, ani nevím proč. ...jo nemám nafukovací zahradu... winking smiley

    I ta trocha vody pomohla a náprstníky se předvádí..začínají šalvěje smiling smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.