pondělí 29. dubna, 20:26 Svátek má Robert
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Status:
Výsledné hodnocení: 4.5

Co kvete v červnu

Datum: 01.06.2011 05:46
 
p1110860.jpg
Další fotografie:

Červen - měsíc růží, třešní a jahod, spousta kvetení, tepla a sluníčka nás, doufejme, čeká. Tak vzhůru do toho!



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 17 z 21
  • Status: expert

    Re: Co kvete v červnu

    Datum: 14.06.2023 21:44
     
    20230614_060117820_ios.jpg

    Letos řádí udatna. Skoro se stěhuje do bytu.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Co kvete v červnu

     
     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Co kvete v červnu

    Datum: 14.06.2023 22:08
     

    Regino, udatna je super, ale ty begonky, to "závidím". flower smiley

    Dnes jsem u Lukáše viděla 1/2m kontryhele, že prý mě odrýpne. Hned jsem oponovala zkušeností, vše mi zašlo v suchých letech, tohle mít nemůžu. V každé zahradě jdou rozdílné kytky. Umění je najít které.... winking smiley

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Co kvete v červnu

    Datum: 14.06.2023 22:36
     
    img_20230611_203340.jpg

    Aleno, kontryhel mi jde u přetékající nádoby na vodu. Odkopávala jsem i jinam, trochu přischnul, ale vypadá nadějně - planý v tom místě roste. Tak leda okouknout zahradu, jestli není nějaký vhodný polostín pod okapem, třeba i od souseda (můj soused mi takhle zavlažuje medvědí česnek). Ono je to se vším, že se musí najít vhodné místo, to je většina úspěchu.

    Udatna mi ještě nekvete, ale loni mi ji brutálně sežraly nějaké housenky. Zbyly jen stopky, to jsem nikdy neviděla.

     
  • Status: expert

    Re: Co kvete v červnu

    Datum: 15.06.2023 07:14
     

    Udatnu mám jako substituci za astilbe. Ty se mi hrozně líbí ale tady není šance. Stejně jako s kontryhelem. sad smiley Ale člověk nemůže mít všechno.

    Begonie, mám různé, tyhle jsou elatior. Měli je i ve Světí. Výborně jdou na tomhle jednom okně. dispozice je severní ale časně ráno a večer na ně chvíli svítí.Protože nevoní, přidala jsem pár karafiátků. A když zavane vítr, je i vůně.

    Zahrada u Lukáše je jako chvíle v kouzelné zahradě.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co kvete v červnu

    Datum: 16.06.2023 09:20
     

    většinou píšou dobrovolné vstupné... a sem tam potom píšou majitelé po uplynutí víkendu děkovné zprávy, že jim lidi přivážejí různé drobné dárky, ale už nevím co... to bys po mé paměti chtěla moc winking smiley grinning smiley

    Chystáš se o tomto víkendu do Rozária? Je tam z jedné strany uzavřená cesta, ale objížďka je snad pro mimohradecké včas značená..

    gabca napsal(a):



    babkaela napsal(a):

    Nevím, zda se zobrazí mapa víkendu otevřených zahrad - přišlo mi mailem - možná se někomu bude hodit [www.vikendotevrenychzahrad.cz];

    Zítra asi s kámoškou navštívíme v Syřenově květinovou zahrádku. Díky za tip.

    A blbý dotaz. Do soukromých zahrad je nějaký vstup nebo dobrovolný nebo se něco přnese? Nikdy jsem v žádné soukromé nebyla. grinning smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (16.06.2023 09:20)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co kvete v červnu

    Datum: 16.06.2023 09:27
     

    grinning smiley grinning smiley grinning smiley no a nestálo by to teda za úvahu? coffe smiley

     

    Holky, my jsme pronajali mamky zahradu a ta paní je neskutečný dříč! eye popping smiley Rozebrala rozbitý skleník, zrušila záhony, urovnala pozemek a vysela trávník. Ona je sama, pěstovat chce opravdu jen pro svou potřebu, takže si tam dala do jiného záhonu jedno rajče, jednu papriku, pár kedlubnů, takže záhony chtěla zrušit. Ale oceňuji, že to hned zasela, zalila a roste travička. love smiley

    Tolik práce, co udělala za týden, neudělá někdo za rok. winking smiley Kéž by jí to nadšení vydrželo a udržovala to tam v koukatelném stavu, práce je tam na několik měsíců... eye rolling smiley (Mamka to poslední dobou už neměla sílu udržovat a já na to neměla čas.)
    Prý už vyvozila 15 koleček plevelu a vykopala 2 obří buxusy úplně ožrané housenkami. Já bych asi léčila a doufala, ale respektuji - ať si to udělá podle svého, mamka se tam s největší pravděpodobností nezvládne vrátit a udržovat to. Už si udělala "zahradu" na balkoně, má tam jahody, rajčata, papriky, bylinky a spoustu kytek.

    Manca napsal(a):

    Kdybych měla otevřít zahradu, tak leda dát každému do ruky nějaké nářadí. Srp, kosu, motyku...

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co kvete v červnu

    Datum: 16.06.2023 09:31
     

    Eli, taky mám ještě spoustu sazenic, plány s nimi byly, ale není čas zbudovat ty záhony, do kterých by šly, něco jsem vyryla ještě u mamky, co mi bylo líto, aby tam třeba nezahynulo, nevěděla jsem, jaký má paní, které jsme to pronajali, vztah k zeleni - někdo si pronajme zahradu a chce se tam třeba jen opalovat. winking smiley grinning smiley

    babkaela napsal(a):



    Manca napsal(a):

    Kdybych měla otevřít zahradu, tak leda dát každému do ruky nějaké nářadí. Srp, kosu, motyku...

    Mančo, zahradu bych klidně otevřela s komentem (jak říká moje kamarádka) ... takhle by to vypadat nemělo ... opravdu jsem ve skluzu, brambory jsou totálně zaplevelený, vysoký, už nenahrnu , atd, atd, ... včera jsem se téměř celý den mimo vaření, praní (dědek říká - co furt máš, pere za tebe pračka ... asi sama si nandá, vyndá, pověsí), krmení zvířat a ostataního, crcala se sběrem lebedy zahradní (špenátu) ... mám v mrazáku na 6 obědů .... ale nedala bych, aby mi někdo cizí do té džungle hrábnul, jsem divná.

    Ve čtvrtek tu byla kamarádka pro nějaké přísady, vzala sebou dceru (ona je dost zelená, šéfová Rezekvítku) ... přijely s jednou krabicí odjely se čtyřmi .. druhý den jsem s ní opět mluvila, omlouvala jsem se, že jsem jim něco zapoměla dát ... říkala mi, že dcera byla úplně u vytržení, oni snad mají úplně všechno - nemám, mám - všechen plevel a všechen hmyz ... noo, dcera je mládě 35 let..

    JInak všem hoodně přeju úúúúúžasné zážitky z otevřených zahrad a zahradnictví - tam nesmím, nemám kam dát ani to, co mám napěstováno. Vyhlížela jsem včera sousedku (nooo, ona je přes mezi zahradu, taky tak nějak mládě) - zakládá zahrádku, že nabídku nějaké kytky a přísady - zvonit na ni nepůjdu - potřebuju uvolnit trochu místa a na kompost je mi to škoda.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co kvete v červnu

    Datum: 16.06.2023 09:32
     


    máš ho nádherný, dřív jsem neznala, myslela jsem, že je to druh šalvěje, teď už jsem š´tastnou majitelkou pár kousků winking smiley, ale mám modrý

    kordula napsal(a):

    Já letos ,mimo jiné jedu na rozrazilu

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co kvete v červnu

    Datum: 16.06.2023 09:33
     

    Alenko, ty bys tu svoji zahradu měla zpřístupnit určitě, to je skutečně kvetoucí ráj. flower smiley love smiley

    Nedávno jsem prohlížela na základě daného odkazu ty zahrady, které lidé otvírají. Cením si toho, že je někdo ochoten sdílet soukromí, na druhou stranu jsem si u mnoha fotek pomyslela, že zahrady, které sdílíte tady, jsou prostě bezkonkurenční! thumbs down thumbs down thumbs down flower smiley To by teprve lidi čuměli!

    alenak napsal(a):

    Rozrazily jsou bezva trvalky, myslím, že jich mám málo. Ani je nic neožírá. grinning smiley

    Stále něco prokvétá, s vodou shora by to bylo lepší, možná. winking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co kvete v červnu

    Datum: 16.06.2023 09:34
     

    ale to ostatní je prostě paráda.. se vždycky nemůžu vynadívat na ty sladěné barvy flower smiley

    gabca napsal(a):

    U mě ještě růžičky nejsou...

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co kvete v červnu

    Datum: 16.06.2023 09:35
     

    Viď? Občas si pomyslím zámecká zahrada, občas park, ale vždycky, že máte všechny zelené ruce... love smiley flower smiley

    babkaela napsal(a):

    Mé dámy, všechny, máte opravdu zámecké úžasné zahrady eye popping smiley thumbs down flower smiley .

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co kvete v červnu

    Datum: 16.06.2023 09:36
     

    Udatna je skutečně udatná winking smiley thumbs down.

    regina.mocova@gmail.com napsal(a):

    Letos řádí udatna. Skoro se stěhuje do bytu.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co kvete v červnu

    Datum: 16.06.2023 09:38
     


    Alenko, přesně. Záleží na podmínkách, na lokalitě. Mamka má zahradu o 4 km dál, než já, ale ona písek, my jíl. A čemu se daří u ní, nejde u mě a naopak, tak jsme vždy různě stěhovaly a testovaly, kde se čemu bude dařit víc.

    Kontryhel mám roky taky výstavní, teď jsem stříhala kamarádce kýbl květů do kytic na svatební stůl.

    alenak napsal(a):

    Regino, udatna je super, ale ty begonky, to "závidím". flower smiley

    Dnes jsem u Lukáše viděla 1/2m kontryhele, že prý mě odrýpne. Hned jsem oponovala zkušeností, vše mi zašlo v suchých letech, tohle mít nemůžu. V každé zahradě jdou rozdílné kytky. Umění je najít které.... winking smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Co kvete v červnu

    Datum: 16.06.2023 12:00
     
    p1030441.jpg
    Další fotografie:

    Děvčata, když už nic, tak kontryhel tu jde neskutečně. Budu ho muset letos umravňovat nebo v něm růže nebudou vidět.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Co kvete v červnu

    Datum: 16.06.2023 12:06
     
    p1030472.jpg
    Další fotografie:

    winking smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.