pondělí 29. dubna, 20:34 Svátek má Robert
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Status:
Výsledné hodnocení: 4.5

Co kvete v červnu

Datum: 01.06.2011 05:46
 
p1110860.jpg
Další fotografie:

Červen - měsíc růží, třešní a jahod, spousta kvetení, tepla a sluníčka nás, doufejme, čeká. Tak vzhůru do toho!



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 16 z 21
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Co kvete v červnu

    Datum: 10.06.2023 22:18
     

    Nevím kam napsat do kolonky, tak to dám sem.

    Dnes jsem navštívila zahradu v rámci dnů otevřených dveří. Měla jsem vybrané 2 tipy. Sledováním radaru to vyšlo na Ronov nad Doubravou, blízko Čáslavi, Kavárna staré časy. Byla jsem nadšená, zahrada je zase jiná, s kameny, ale má duši, zraje. Měla jsem možnost popovídat s majitelem, super. Je u toho malá cukrárnička. Vřele doporučuju. thumbs down

    Regino, nemáš to daleko.... winking smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Co kvete v červnu

     
     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Co kvete v červnu

    Datum: 10.06.2023 22:34
     

    Alenko, v pivoňkách píšu o Studenci.

    Tady o té navštívené zahradě v Syřenově. Paní má na 600 druhů fuchsií, ale ještě nekvetly. Jen pár. Tak asi nadšenci fuchsií by byly v době jejich květu nadšený. Má to v květináčích všude okolo. Pak psala na 100 druhů růží a ty bohužel krom historických taky nekvetly. Všude měla vysemeněnou mavuň a jirnici. Mimochodem, já ji mám poloviční.

    Jinak ta zahrada taková obyčejná, vesnická, ale atmosféra moc pěkná.

    Konstatovaly jsme s kámoškou, že máme kytek víc než paní. Bodejť by ne, když furt plundrujeme místní zahradnictví. grinning smiley

    U Žižku už jsme jako doma a teď ještě k tomu ten Studenec. grinning smiley A spousty dalších poblíž.

    Jsem psala ségře, někdo utrácí za hadry a botičky, já za kytičky. grinning smiley

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Co kvete v červnu

    Datum: 10.06.2023 22:54
     

    grinning smiley grinning smiley jak jsem byla dnes, tak pán taky neměl moc kvetoucích kytek, ale bylo to krásné, jiné. Druhý tip jsem už uvažovala vloni, zahradnictví asi větší , taky s cukrárnou v Červeným Kostelci. Měl tam mít přednášku Ferdinand Leffler, to bych ráda poslechla. Ale ty radary z PL nevypadaly dobře, tam víc prší, tak se jelo na druhou stranu, někdy jindy, zítra mají zavřeno.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Co kvete v červnu

    Datum: 10.06.2023 23:33
     
    img_20230606_153757.jpg
    Další fotografie:

    Kdybych měla otevřít zahradu, tak leda dát každému do ruky nějaké nářadí. Srp, kosu, motyku...

     
  • Status: expert

    Re: Co kvete v červnu

    Datum: 11.06.2023 07:21
     

    Aleno, taky dík za info a tip. Ale jestli mají jen v době otevřených zahrad, musím to odsunout. Včera jsem byla v Praze. Dcera pronajali jiný prostor pro ateliér a stále jsem odkládala vizitaci.Jak nepršelo prakticky jsem se nehnula.Už to bylo takový blbý. Dneska se nesmím hnout grinning smiley, co jsem zahájila důchod, udělala jsem toho míň než bez volna. eye rolling smiley Dědek prohlásil, že jsem ze svobody jak utržená ze řetězu. grinning smiley Ještě jsem v altánku nepověsila truhlíky, osázené čekají. Ale roste to.

    Gabco, co by bez nás zahradníci dělali.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Co kvete v červnu

    Datum: 11.06.2023 08:15
     



    Manca napsal(a):

    Kdybych měla otevřít zahradu, tak leda dát každému do ruky nějaké nářadí. Srp, kosu, motyku...

    Mančo, zahradu bych klidně otevřela s komentem (jak říká moje kamarádka) ... takhle by to vypadat nemělo ... opravdu jsem ve skluzu, brambory jsou totálně zaplevelený, vysoký, už nenahrnu , atd, atd, ... včera jsem se téměř celý den mimo vaření, praní (dědek říká - co furt máš, pere za tebe pračka ... asi sama si nandá, vyndá, pověsí), krmení zvířat a ostataního, crcala se sběrem lebedy zahradní (špenátu) ... mám v mrazáku na 6 obědů .... ale nedala bych, aby mi někdo cizí do té džungle hrábnul, jsem divná.

    Ve čtvrtek tu byla kamarádka pro nějaké přísady, vzala sebou dceru (ona je dost zelená, šéfová Rezekvítku) ... přijely s jednou krabicí odjely se čtyřmi .. druhý den jsem s ní opět mluvila, omlouvala jsem se, že jsem jim něco zapoměla dát ... říkala mi, že dcera byla úplně u vytržení, oni snad mají úplně všechno - nemám, mám - všechen plevel a všechen hmyz ... noo, dcera je mládě 35 let..

    JInak všem hoodně přeju úúúúúžasné zážitky z otevřených zahrad a zahradnictví - tam nesmím, nemám kam dát ani to, co mám napěstováno. Vyhlížela jsem včera sousedku (nooo, ona je přes mezi zahradu, taky tak nějak mládě) - zakládá zahrádku, že nabídku nějaké kytky a přísady - zvonit na ni nepůjdu - potřebuju uvolnit trochu místa a na kompost je mi to škoda.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil babkaela (12.06.2023 23:08)
     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Co kvete v červnu

    Datum: 11.06.2023 09:46
     
    received_186296200742170.jpeg

    Já letos ,mimo jiné jedu na rozrazilu

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Co kvete v červnu

    Datum: 13.06.2023 14:20
     
    dsc05892.jpg
    Další fotografie:

    Rozrazily jsou bezva trvalky, myslím, že jich mám málo. Ani je nic neožírá. grinning smiley

    Stále něco prokvétá, s vodou shora by to bylo lepší, možná. winking smiley

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Co kvete v červnu

    Datum: 13.06.2023 19:18
     

    Ali, máš ty kytičky moc hezky propojené, působí to přirozeně thumbs down

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Co kvete v červnu

    Datum: 13.06.2023 21:11
     
    p1030369.jpg
    Další fotografie:

    U mě ještě růžičky nejsou...

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Co kvete v červnu

    Datum: 13.06.2023 21:26
     

    Neboj, budou. Ostrožky mi tu zkomírají, nemají vodu. To už máš tak velký květy hortenzie? Co tj. zač, tak ranná....

    Krásné pokoukání. flower smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Co kvete v červnu

    Datum: 13.06.2023 21:57
     

    Mé dámy, všechny, máte opravdu zámecké úžasné zahrady eye popping smiley thumbs down flower smiley .

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Co kvete v červnu

    Datum: 13.06.2023 22:06
     

    Ostrožky jsem vzdala, sežrány slimáky aspoň tři čtyři. Šalvějí mnoho, někde ještě přežívá caradona. Náprstníky jsem měla jen jednou, stejný osud. U tety na písku šly náramně, semenily se, no nic. Takže jedu taky v rozrazilu, semení se jak blázen a slimáci ho nežerou thumbs down

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Co kvete v červnu

    Datum: 13.06.2023 22:35
     



    alenak napsal(a):

    Neboj, budou. Ostrožky mi tu zkomírají, nemají vodu. To už máš tak velký květy hortenzie? Co tj. zač, tak ranná....

    Krásné pokoukání. flower smiley

    Alenko, byla přezimovaná v garáži, tak už kvete, je to nějaká latnatá, název už nevím. Má větší květy.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Co kvete v červnu

    Datum: 13.06.2023 22:35
     

    Manco, to jsou záhady, že si slimáci rozrazilu nevšímají. Taky ho nemám okousaný, už jsem si toho všimla dříve. Tady se zase nesemení, asi má raději vlhko, ale neodchází mi, tj. důležité. winking smiley Náprstníky na suchu se mi hodně semení. Uklízím ale až suché stvoly. Šalvěje slimáci rádi ožírají, mrchy.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.