pátek 3. května, 01:34 Svátek má Alexej
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Ostatní a volné téma
hodnocení: 4.70
Aktuální kategorie: help   Vše > Ostatní a volné téma
Diskutujte! Ostatní a volné téma. Aneb co se nikam nevešlo..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Didi
Status: expert

Cesta do zamestnani

Datum: 07.10.2013 15:31
 

Ahoj,

 

protoze tu resim takovy jeden problem, tak bych se Vas chtela dotazat, jak dlouho Vam trva cesta do zamestnani a jakym dopravnim prostredkem se tam dostavate. Popr. kolik casu byste byli ochotni obetovat na cestu do prace, popr, jaka vzdalenost by pro Vas byla unosna, kdyby se jednalo dejme tomu o dobrou a zajimavou praci.

 

Diky predem smiling smiley

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 6 z 11
  • Autor: Kirsten
    Status:

    Re: Cesta do zamestnani

    Datum: 09.10.2013 09:44
     



    Anavi napsal(a):


    didi, já myslím, že to vyplývá z textu. K. práci měla, ale z důvodu nemoci se jí zaměstnavatel "zbavil" thumbs up

    Didi napsal(a):

    Kirsten a vy jste s tim nepocitali, kdyz jste se rozhodli prestehovat? Myslim s tou nezamestnanosti? Nebo jsi neco mela v zaloze a nevyslo to?

    Anavi, to už byla druhá práce, kterou jsem sehnala po roce a půl nezaměstnanosti, mezitím se mi sem tam podařilo příštipkařit a dělat lektorku přes počítače.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Cesta do zamestnani

     
     
  • Autor: Kirsten
    Status:

    Re: Cesta do zamestnani

    Datum: 09.10.2013 09:46
     

    Ale já si nestěžuji, jen doplňuji informace k tomu, že je v některých regionech a od určitého věku člověk rád za skoro jakoukoliv práci, i mizerně placenou.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Cesta do zamestnani

    Datum: 09.10.2013 09:55
     

    Všechno je relativní... Mám známé, před kterými se stydím říct, že ráno za takový plat vůbec vstanu do práce (protože oni by pod třicet nešli), pak mám známé (nebo i příbuzné z Moravy), před kterými se skoro stydím říct, kolik beru, protože by jim to připadalo jako balík. confused smiley

     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Cesta do zamestnani

    Datum: 09.10.2013 10:04
     

    To je fakt dilema muset se rozhodnout mezi lepsim bydlenim za cenu horsi nebo zadne prace nebo lepsi praci a drahym popr, malym bydlenim. Tady je to taky tak. Napr. v Mnichove se sezene dobra prace, ale byty tam stoji 2x tolik nez jinde, o pozemcich ani nemluve. Ty jsou pro normalni lidi nedostupne.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Cesta do zamestnani

    Datum: 09.10.2013 10:09
     

    tak celou tuhle diskuzičku bych poslala našim politikům, to by si početli. Dělala jsem 27let v jednom podniku u nás v městečku. Do práce jsem to měla 15 minut chůze. Po 20 letech se firma přesidlla o kousek dál, tak jsem to měla chůzí 30 minut. Občas jsem jela i autem. Jenže firma zeštíhlovala, tak se zeštíhlovala i účtárna a já po 27 letech jako účetní jsem byla bez práce. Bylo mi 46. Česky řečeno....STARÁ. Nepočítaně pohovorů angry smiley ....k ničemu. Pak jen díky tomu, že ve firmě dělala moje spolužačka ze základky, mě vzali do firmy jako účetní. Dojíždění 20 km autem, občas autobusem.Vydržela jsem tam 4 měsíce a šla znovu raději na pracák, páč se tam přes soud dohadovali jednatelé. Jeden dělal většího pána než druhý a to co chtěli, jsem tedy v účtařině odmítala dělat. Pak mě paní na pracáku našla práci opět jako účetní. Mezi tím znova milion pohovorů k ničemu. Dojížděla jsem autem 10 km. Byla jsem tam spokojená. Jenže to byla firma stavební....mosty-silnice. Když Bárta zrušil veškeré zakázky, firma začla propouštět a já šla taky. Šlo nás tenkrát z firmy okolo 100 sad smiley . Tak mi dcera domluvila práci ve skladě ve firmě u nás v městečku. Dělá tam mzdovou účetní. Když člověk nemá známosti, je to o ničem. Tak tedˇ to mám do práce 20 minut chůze nebo 5 minut autem. Peníze míň pochpitelně, ale zase neutratím za benzín jako když každý den dojíždím, tak se to nějak srovná. Doufám, že tu už vydržím do důchodu. Sice mám dvě směny, na který si nezvyknu, ale co se dá dělat. Už mám 5 na krku a tím je člověk fakt odepsaný. A už jsem slyšela i od ženských, že ve 40 už jsou taky starý. Chtějí mládí, páč si je vychová firma k obrazu svému.

     
  • Status:

    Re: Cesta do zamestnani

    Datum: 09.10.2013 10:10
     

    Anavi, tak nikomu neříkej kolik bereš a máš to vyřešené. Já např. nevím, kolik bere můj manžel winking smiley nikdy jsem po jeho výplatních páskách nepátrala.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Cesta do zamestnani

    Datum: 09.10.2013 10:15
     



    Anavi napsal(a):

    Všechno je relativní... Mám známé, před kterými se stydím říct, že ráno za takový plat vůbec vstanu do práce (protože oni by pod třicet nešli), pak mám známé (nebo i příbuzné z Moravy), před kterými se skoro stydím říct, kolik beru, protože by jim to připadalo jako balík. confused smiley

    zrovna tak se cítím já. Takže nikde neříkám, kolik beru. Když pak ale slyším, že holka vysokoškolačka po škole má 10 hrubýho a ještě je ráda za práci, tak si už nestěžuju. sad smiley Je to fakt hrůza dneska.

     
  • Autor: Kirsten
    Status:

    Re: Cesta do zamestnani

    Datum: 09.10.2013 10:20
     



    Didi napsal(a):

    To je fakt dilema muset se rozhodnout mezi lepsim bydlenim za cenu horsi nebo zadne prace nebo lepsi praci a drahym popr, malym bydlenim. Tady je to taky tak. Napr. v Mnichove se sezene dobra prace, ale byty tam stoji 2x tolik nez jinde, o pozemcich ani nemluve. Ty jsou pro normalni lidi nedostupne.

    My jsme se sem stěhovali hlavně kvůli zdraví dětí, ve městě byly pořád nemocné, syn skončill i na JIPce, tady velké zlepšení. Já umím žít i na samotě, i v rušném velkoměstě. Je fakt, že tady se mi přes všechny problémy líbí úplně nejvíc.

     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Cesta do zamestnani

    Datum: 09.10.2013 10:27
     

    Driv to nebyl takovy problem, i v pohranici byla prace, kdyz uz nic jineho tak treba v JZD. Dnes je vsechno v haji.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Cesta do zamestnani

    Datum: 09.10.2013 10:31
     

    budul, opravdu z tohoto důvodu neříkám. Je to jedna z věcí, o které opravdu nemluvím. Když už se někdo odváží na to zeptat smiling smiley, odpovídám, že dost na to, abych poplatila složenky, ale ne dost na to, abych ušetřila třeba na dovolenou u moře. Ale bez toho se dá žít.

     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Cesta do zamestnani

    Datum: 09.10.2013 10:34
     



    budulinkova napsal(a):

    Anavi, tak nikomu neříkej kolik bereš a máš to vyřešené. Já např. nevím, kolik bere můj manžel winking smiley nikdy jsem po jeho výplatních páskách nepátrala.


    Jsem ráda,že nejsem sama,já nevím,kolik bere on a on neví,kolik beru já.Manželovu výplatní pásku o rozměru A4 jsem viděla jednou,našla jsem tam příplatek na čištění oděvů a když jsem se ho dožadovala,tak mě poslal někam confused smiley .Nevyznám se ani ve své pásce,zajímá mě pouze jestli se konečná částka shoduje s tím,co mi přišlo na účet.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Cesta do zamestnani

    Datum: 09.10.2013 10:47
     

    Evčo, mám to bohužel stejně, že řeším jen tu částku, která doputuje na účet. Jenže naše mzdová je tak trochu zmatkář, takže kolegyně, která pečlivě kontroluje, už párkrát přišla na chybu. Buď v částce mzdy nebo jí chyběly stravenky a tak. Já mám přibližně každý měsíc stejně,řešila bych to asi jen v případě, že by se to lišilo víc jak o tři stovky, jinak jsem takovej blbec, že to nechávám být a nic nepitvám sad smiley.

     
  • Status:

    Re: Cesta do zamestnani

    Datum: 09.10.2013 12:14
     

    jakou práci, resp. zaměstnání sad smiley byste chtěli mít, abyste mohli říct, že je pro vás práce i koníčkem???

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Cesta do zamestnani

    Datum: 09.10.2013 12:23
     

    Tak to vím úplně přesně. Realizace zahrad winking smiley love smiley

    ***

    Ale já musím říct, že mě baví i to, co dělám. Mám ráda komunikaci s lidmi, řešení neřešitelného, dohledávání nedohledatelného winking smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (09.10.2013 12:29)
     
  • Autor: Maca
    Status:

    Re: Cesta do zamestnani

    Datum: 09.10.2013 12:25
     

    Anavko, už ze své pracovní pozice vím, že se peníze NIKDE!!! neříkají. grinning smiley

    Kolik bere manža vím přesně do koruny, neb to připluje na náš společný účet. Na rozdíl ode mne on to neví kolik mám já, neb na internetové bankovnictví mám přístup pouze já. winking smiley

    I synátor si ve 20 prožil jak je těžké sehnat práci a ocitl se na pracáku. Dělal za 14.000,- hrubého, přes 2.500,- projel měsíčně za benzín neb dojížděl. Myl venku i v mraze ojeté náklaďáky a šéfka jim chtěla šlapat na prsty u rukou aby dělali s kamarádem lépe. angry smiley . Kamarád se ozval a byl odejít a mladej to ukončil sám. sad smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Ostatní a volné téma (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.