pátek 3. května, 03:11 Svátek má Alexej
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Ostatní a volné téma
hodnocení: 4.70
Aktuální kategorie: help   Vše > Ostatní a volné téma
Diskutujte! Ostatní a volné téma. Aneb co se nikam nevešlo..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Didi
Status: expert

Cesta do zamestnani

Datum: 07.10.2013 15:31
 

Ahoj,

 

protoze tu resim takovy jeden problem, tak bych se Vas chtela dotazat, jak dlouho Vam trva cesta do zamestnani a jakym dopravnim prostredkem se tam dostavate. Popr. kolik casu byste byli ochotni obetovat na cestu do prace, popr, jaka vzdalenost by pro Vas byla unosna, kdyby se jednalo dejme tomu o dobrou a zajimavou praci.

 

Diky predem smiling smiley

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 4 z 11
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Cesta do zamestnani

    Datum: 08.10.2013 12:43
     

    At je to jak chce, neco je proklate nezdraveho ve state ceskem. Nechapu napr. , ze se nedaji odpisovat ty naklady na jizdu. thumbs up

     
  • Autor: Reklama

    Re: Cesta do zamestnani

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Cesta do zamestnani

    Datum: 08.10.2013 13:03
     

    Didi, protože jak znám Čechy, tak by jednomu bylo líto, že druhému se proplácí náklady na cestovné a on chudák,kterej chodí pěšky, nedostane nic. Takže by ten, co chodí pěšky, sháněl lístky na benzín od známých... eye rolling smiley confused smiley thumbs up

     
  • Autor: petrask
    Status: začátečník

    Re: Cesta do zamestnani

    Datum: 08.10.2013 13:06
     

    Didi, ono totiž zaměstnavatele nezajímá, jak se jeho zaměstnanec do práce dostává nebo dostane. Chceš dělat, tak si to zařiď tak, abys byl v práci včas. Je-li potřeba zůstat v práci déle, tak si pak vyřeš, jak se dostaneš domů. Jezdí-li člověk autem, tak tenhle problém odpadá. Je-li odkázán na hromadnou dopravu (vlak, bus) pak to může být potíž, jsou-li spoje omezené.

     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Cesta do zamestnani

    Datum: 08.10.2013 13:33
     

    Za to ale nemuze zamestnavatel(myslim za ty naklady na dopravu), to se normalne zohlednuje v danovem prohlaseni. Takze se o to snizuje dan z prijmu. Tedy aspon tak je to v Nemecku. Krome toho samozrejme muze zamestnavatel jeste prispivat. Treba my to tak delame. Mame 2 zamestnance z vetsi dalky, jeden jezdi 50 km a druhy 70 jednu cestu. Kazdy dostane 250 E. Hromadna doprava u nas prakticky neexistuje, alespon ne tak,aby rozumne navazovala.

     

    Jo a s tim pesky, nevim presne od kolika km se to proplaci,ale jsou na to nejake tabulky.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Didi (08.10.2013 13:34)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Cesta do zamestnani

    Datum: 08.10.2013 14:36
     

    250 EUR za rok? Ne doufám měsíčně, jinak budu celý odpolko nas...! smiling smiley grinning smiley

     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Cesta do zamestnani

    Datum: 08.10.2013 14:46
     

    No to bysme je asi moc nevytrhli , kdyby to bylo za rok. grinning smiley

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Cesta do zamestnani

    Datum: 08.10.2013 15:37
     

    Tahle nespravedlnost je taky jedním z důvodů, proč jsou zaměstnanci nasraní. Podnikatel si odečte všechno, když to umí, tak snad i zubní párátka. Pak mají být lidi motivovaní, aby jezdili za prací.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Cesta do zamestnani

    Datum: 08.10.2013 15:57
     

    Je fakt, že jsem jedna z mála, která dojíždí z větší dálky. Když jsem nad tím popřemýšlela, větší procent lidí bydlí tady v okolí firmy, mají to cca 5 minut na kole.

    Zase na druhou stranu - kolegyně jezdí do práce ze skoro stejného místa jako já, ale nemá auto, takže já jsem doma za 12 minut, ona jede busem s přestupem, a ten ani nenavazuje, takže se dostává domů skoro 45 minut a pak ještě kus pěšky od zastávky. Jednou jsem to absolvovala, když jsem měla auto v servisu a stačilo. To radši kolo.

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Anavi (08.10.2013 15:59)
     
  • Status: expert

    Re: Cesta do zamestnani

    Datum: 08.10.2013 19:47
     



    hespa napsal(a):



    jaja99 napsal(a):

    Dojížděla jsem za ty roky různě a různé vzdálenosti ale vše tak od 15 do 30 km. Ze všeho co jsem zažila, nejhorší to bylo vlakem. Teď už bych jinak než autem nejezdila.

    Skrblí myslím máš velké nároky, moje poslední práce byla za 48,50 na hodinu a většinou 12 hodin denně, naštěstí jsem tam chodila pěšky.

    Jájo, myslím si, že v dnešní době ten Skrblin požadavek není vůbec hodně, abys tohle mohla napsat. A že ses obula zrovna do Skrblice???

    A pokud se pamatuju, ty jsi s tím platem taky nebyla spokojená, ale nedojížděla jsi. Když bys to spočítala, nakonec ty se svou almužnou jsi měla možná víc než Skrbli po zaplacení cestovních výdajů.

    Holky jak jste se všechny do mě obuly, ale je to realita. Vždyť píšu, že se mi díky tomu smrsknul důchod a značně. Ale neznám místo kde by nabízeli tolik peněz a ženské v našem věku. I když si myslíte, že by to bylo minimální možné ohodnocení. Páni podnikatelé se nepředají. Proboha to nebylo, že bych to Soně nepřála, ale nevěřím, že takové místo sežene, mám 5 let takových nadějí a zklamání za sebou, vždyť jste to se mnou prožily ateď jsem tu za nepřejícího lumpa?
    Předčasný důchod byl jediné východisko a z mizerného důchodu mi ukrojil dalších skoro 1000 korun dolů.

     
  • Status:

    Re: Cesta do zamestnani

    Datum: 08.10.2013 20:07
     

    Anavi, to je paradox, ty dojíždíš v rámci města a máš to dál než já, která dojíždí z kraje do kraje thumbs down

    Jajo, všechny se do tebe neobuly winking smiley je to individuální, kus od kusu, já spíš kulím oči, za kolik kdo dělá angry smiley

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Cesta do zamestnani

    Datum: 08.10.2013 21:59
     

    Co dělá, ale že s tím vyjde.

     
  • Status: expert

    Re: Cesta do zamestnani

    Datum: 08.10.2013 22:58
     

    Budul, co člověku zbývalo? Musela jsem někde dělat podpora už nebyla. JJ taky jsem zažila lepší časy a měla celkem zajímavou a tenkrát slušně placenou práci. Bohužel se v práci začalo zeštíhlovat a nebyla jsem zdaleka jediná a v blbém věku propuštěná. Vždycky jsou první na řadě nejstarší a ti co do problematiky moc vidí.

    Vyjít se s tím musí, nedá se nic dělat.

     
  • Status:

    Re: Cesta do zamestnani

    Datum: 08.10.2013 23:13
     

    Já dělám v takovém "socíku", samá pozitiva a jistoty winking smiley doufám, že to vydrží co nejdéle

     
  • Status: expert

    Re: Cesta do zamestnani

    Datum: 08.10.2013 23:15
     

    Moc Ti to přeju, žila jsem si podobně do r 2006. A pak přiško kruté vystřízlivění .

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Cesta do zamestnani

    Datum: 09.10.2013 06:05
     



    petrask napsal(a):

    Didi, ono totiž zaměstnavatele nezajímá, jak se jeho zaměstnanec do práce dostává nebo dostane. Chceš dělat, tak si to zařiď tak, abys byl v práci včas. Je-li potřeba zůstat v práci déle, tak si pak vyřeš, jak se dostaneš domů. Jezdí-li člověk autem, tak tenhle problém odpadá. Je-li odkázán na hromadnou dopravu (vlak, bus) pak to může být potíž, jsou-li spoje omezené.


    Hmm, tak to my máme podivnou firmu, protože zaměstnanci se vozí do práce firemními auty z různých míst, vždy jeden z ních řídí a autem parkuje doma.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Ostatní a volné téma (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.