čtvrtek 2. května, 18:04 Svátek má Zikmund
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Ostatní a volné téma
hodnocení: 4.70
Aktuální kategorie: help   Vše > Ostatní a volné téma
Diskutujte! Ostatní a volné téma. Aneb co se nikam nevešlo..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Didi
Status: expert

Cesta do zamestnani

Datum: 07.10.2013 15:31
 

Ahoj,

 

protoze tu resim takovy jeden problem, tak bych se Vas chtela dotazat, jak dlouho Vam trva cesta do zamestnani a jakym dopravnim prostredkem se tam dostavate. Popr. kolik casu byste byli ochotni obetovat na cestu do prace, popr, jaka vzdalenost by pro Vas byla unosna, kdyby se jednalo dejme tomu o dobrou a zajimavou praci.

 

Diky predem smiling smiley

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 3 z 11
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Cesta do zamestnani

    Datum: 08.10.2013 09:50
     

    Když jedu opravdu ráno brzo, že ještě není provoz, tak třeba 12 minut. A na kole asi 25 minut. A vůbec bych se nezlobila, kdyby to bylo blíž. Vidím za tím čas, benzín a na cestě do práce a zpět chci trávit opravdu času co nejméně. Obdivuji spolužačku, která 10 let jezdila každý den v šest ráno do Prahy, a v sedm večer se z té Prahy vracela. Vydělávala tam tou dobou asi o 10 tis. víc, než ji nabídli za stejnou práci tady, ale říkala jsem si, jestli se to vyplatí, když uvážím, kolik času tomu vlastně věnovala.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Cesta do zamestnani

     
     
  • Status:

    Re: Cesta do zamestnani

    Datum: 08.10.2013 10:22
     

    On to má asi každý nastavené jinak, pokud nemůže někdo delší dobu sehnat práci, tak dělá časem víc a víc kompromisů sad smiley Když to tady tak čtu musím konstatovat, že si nemůžu vůůůbec na nic stěžovat winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Cesta do zamestnani

    Datum: 08.10.2013 10:36
     



    skrblice napsal(a):

    jajo, já a velké nároky? Kdybych měla dojíždět 30 km denně, což je 60 km denně celkem s cestou zpět, tak si to spočítej, kolik by mi asi z té výplaty 15 tis. hrubého zůstalo.... 4 tis. za dopravu a z těch 15 tis hrubého bych měla asi 12 tis čistého mínus ty 4 tis.... zůstalo by mi 8 tis.... to jsou podle tebe velké nároky? ... asi jsem fakt mamonář, chudáci ti milionáři.... nevím, jestli se mám urazit nebo se tomu zasmát, nezlob se na mě, ale při dnešních cenách thumbs up thumbs up thumbs up ... a to nemluvím o čase, který strávím na cestách, ale i to bych brala. Jo, kdybych měla práci v Opavě, tak budu klidně dělat i za 10 hrubého....


    Skrblí tak jsem to nemyslela. Ale u nás ženská 15 tis. nedostane nikde, ani mladší než jsem tenkrát byla já. Tak jsem to myslela, jako, že se asi nesežene zaměstnavatel, který by tolik platil.

     
  • Status: expert

    Re: Cesta do zamestnani

    Datum: 08.10.2013 10:42
     



    drahus napsal(a):



    jaja99 napsal(a):

    Skrblí myslím máš velké nároky, moje poslední práce byla za 48,50 na hodinu a většinou 12 hodin denně, naštěstí jsem tam chodila pěšky.

    Jajo, nechci být hrubá, ale to jsi trošku přehnala, ne? Proč jsi teda utekla do předčasného důchodu, když jsi vlastně byla s takovou prací spokojená a nikam jsi nedojížděla? Tak to totiž vyznívá, ikdyž si dobře pamatuju z té doby něco naprosto jiného...

    Myslím, že člověk chodí do zaměstnání proto, aby si něco vydělal a ne, aby to projel dlouhým dojížděním.


    Nebyla jsem spokojená, chodila jsem po těch 12kách v 5°C domů s brečením, ale u nás nikdo ženské po padesátce nedá víc jak min. mzdu. Proto myslím, že by Skrblička těžko hledala místo kde by měla 15tis, tak jsem to myslela. To je alespoň u nás nereálné. Většinou se jim moje praxe a vzdělání líbilo a idilka panovala do odeslání životopisu, pak už se ani neobtěžovali napsat mi že o mě nestojej. Prostě po padesátce je pro zaměstnavatele ženská nepotřebná.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Cesta do zamestnani

    Datum: 08.10.2013 11:04
     

    Jajo, jasně, ale vy jste v horách nebo před tím v podhůří, kde odjakživa té práce až tolik nebylo, ale Opavsko, Ostravsko, vlastně celé Slezko je průmyslová oblast, zrovna tak, jako Mostecko, Teplicko, Ústecko.... jenže dnes o práci nezavadíš - v místě. U dojíždění musíš připočíst k teoretickému platu i částku za dojíždění. Přece nebudeš dělat jen pro krásné oči zaměstnavatele nebo, že tě pracovat zadarmo baví, ne? Proto mi věta o velkých nárocích přišla out a nefér. Navíc zdravý člověk může vzít cokoliv. A jsou ještě i jiné aspekty, ale o těch mi tu nepřísluší hovořit.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Cesta do zamestnani

    Datum: 08.10.2013 11:06
     

    Ale máš pravdu, že sice debilové prodlužují odchod do důchodu, jenže po padesátce prostě asi musíme vychcípat, protože nás nikdo nezaměstná sad smiley thumbs up

     
  • Status: expert

    Re: Cesta do zamestnani

    Datum: 08.10.2013 11:14
     

    Brala jsem Opavsko taky jako pohraničí, už jsem se podívala stydlin smiley to by nemělo být tak zlé jako u nás.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Cesta do zamestnani

    Datum: 08.10.2013 11:23
     

    skrbličko, každý máme jiný pohled a zkušenosti, je to dané i regionem. Já si naopak řekla, že jsi hodně skromná, když jsem si spočítala náklady spojené s dojížděním... sad smiley

    skrblice napsal(a):

    jajo, já a velké nároky? Kdybych měla dojíždět 30 km denně, což je 60 km denně celkem s cestou zpět, tak si to spočítej, kolik by mi asi z té výplaty 15 tis. hrubého zůstalo.... 4 tis. za dopravu a z těch 15 tis hrubého bych měla asi 12 tis čistého mínus ty 4 tis.... zůstalo by mi 8 tis.... to jsou podle tebe velké nároky? ... asi jsem fakt mamonář, chudáci ti milionáři.... nevím, jestli se mám urazit nebo se tomu zasmát, nezlob se na mě, ale při dnešních cenách thumbs up thumbs up thumbs up ... a to nemluvím o čase, který strávím na cestách, ale i to bych brala. Jo, kdybych měla práci v Opavě, tak budu klidně dělat i za 10 hrubého....

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Cesta do zamestnani

    Datum: 08.10.2013 11:27
     

    Projezdím v benzínu cca 2,5 tis., ale není to čistě jen do práce, ale včetně taxislužby dětem - škola, koníčky. Ovšem, když jsem si spočítala, že bych jim měla pořídit městské karty, moc bych si co do úspor nepomohla a strávily by dojížděním dvojnásobek času, tak to zatím nechám, jak to je.

     
  • Status: expert

    Re: Cesta do zamestnani

    Datum: 08.10.2013 11:33
     

    Anavi to neprojezdíš moc eye popping smiley , já měsíčně za 1.000,- a to nnejezdím do práce asi se nad sebou budu muset zamyslet a omezit to. Je fakt, že to ježdění autem leze do peněz.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Cesta do zamestnani

    Datum: 08.10.2013 11:35
     

    tak já se z toho teda rosim, když si vezmu, že to vyletí do vzduchu eye rolling smiley

     
  • Autor: skrblice
    Status: expert

    Re: Cesta do zamestnani

    Datum: 08.10.2013 11:59
     

    Omlouvám se všem... nechtěla jsem to tady tak rozvířit.... ale já když to četla, tak .... no nechci to raději rozepisovat veřejně, prostě mi to přišlo strašně líto, že bych měla mít velké nároky.... ty já neměla celý život, a možná jsem je měla mít... nedopadla bych tak, jak jsem dopadla...

    V posledním zaměstnání jsem měla 14 tis hrubého a do práce jsem to měla z domova 6 km, byla jsem spokojená, ale potom mi zaměstnavatel snížil úvazek na polovinu (prý dočasně, firma nakonec zkrachovala) a i přesto jsem zůstala (dva roky za poloviční plat).... no a na to jsem dojela.... protože od toho se potom odvíjela moje nemocenská, kterou jsem měla skoro dva roky a teď i podpora v nezaměstnanosti.... takže já při té výši platu a i toho dojíždění vycházela z mého posledního platu, kdy jsem to měla kousek a teď bych byla ochotná dojíždět i těch 30 km. Tak a končím , mám vás ráda a děkuji za všechny názory a podporu love smiley love smiley love smiley.

     
  • Autor: skrblice
    Status: expert

    Re: Cesta do zamestnani

    Datum: 08.10.2013 12:03
     

    ještě poslední poznámka.... věk nad 50 let platí celorepublikově, ne regionálně. Takže to už neovlivním a je pravda, že hraje roli v každé nabídce práce... sama jsem se na vlastní kůži přesvědčila... thumbs up thumbs up thumbs up

     
  • Status:

    Re: Cesta do zamestnani

    Datum: 08.10.2013 12:11
     

    Skrblice, každá máme jiný názor, jednou to zajiskří víc a jednou míň, od toho diskuse jsou. Někdo by rád dělal za 12 hrubého a někdo by za ty peníze ráno ani nevstával z postele. Tak to neřeš winking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Cesta do zamestnani

    Datum: 08.10.2013 12:34
     

    Což mi připomíná, že moje příbuzná někde na Zlínsku pracuje za plat téměř rovný minimální mzdě sad smiley. A ještě dojíždí.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Ostatní a volné téma (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.