úterý 19. března, 15:01 Svátek má Josef
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Konzervace
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Konzervace
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Libi
Status:

Zavařování

Datum: 01.10.2007 09:33
 
zavařujete klasicky v hrnci (a jak dlouho) nebo v troubě (to jsem zatím nezkoušela), ale je to prý rychlejší než v hrnci, poté co jsem zavařila už nespočet skleniček s houbama, bych třeba zkusila i tu troubu, jen nevím jak confused smiley

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 9 z 20
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Zavařování

    Datum: 01.08.2021 11:40
     

    Jájo, první co mne napadlo, odstranit ucha. Už ve chvíli, kdy jsem předběžně koukala po sporáku, páč ty trouby jsou malé. Nechci se loučit se starýma spolehlivýma plechama a pekáčema. grinning smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Zavařování

     
     
  • Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 01.08.2021 12:11
     

    Já koupila troubu a pekáče se tam s uchy nevejdou, jedno musí pryč.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 01.08.2021 18:58
     

    Já taky musím větší pekáč dávat "šejdrem", aby se do truby vešel.

     
  • Status:

    Re: Zavařování

    Datum: 01.08.2021 19:43
     

    Taky mám sporák, do kterého se 50 let staré pekáče nevejdou, děda uřízl jedno ucho. Ale tyhle velké pekáče mám jen na vánoční husu. Tento týden jsem pekla povidla ze švestek a na tyhle účely mám skleněný pekáč. Je vyšší, ale na husu krátký. drinking smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 01.08.2021 19:55
     
    img_20210801_174826 (1).jpg

    Dneska jsem posbírala okurky a zavařila 14 sklenic ( celkem už 64 ) + meruňky, co mi včera přivezla kolegyně z Moravy.

    Už jsem si kupovala meruňky v zelenině 12 kg, teď dalších 10 kg, tak jsem odvezla tchýni a mamce, ať si taky pochutnaj. grinning smiley

    Zítra odjíždím na týden k sestře, tak si jedu odpočinout. drinking smiley coffe smiley smoking smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 02.08.2021 00:02
     

    Lado, prosím tě, proč řešíš, při tvé maximální pracovitosti, zručnosti, schopnosti ...... nějak se mi nedostává slov obdivných, chtěla bych mít zlomek tvojí energie .... na če povidla .... mnoho let už "peču" povidlí na "buchtových" plechách- pleších ?, těch, které mají všechny čtyři strany stejně, ne jednu zkosenou, dávku rozdělím na tři díly, je to rychlejší, do mé, současné, trouby s vejdou naráz, zkrátím čas ... malá vrstva je rychleji.

    Průšvih je, že tahle moje trouba po 25 letech asi už je na výměnu ... levý přední a pravý zadní roh už peče nějak víc, letošní vánoce už s ní asi nedám a nové trouby (díky všem možným izolacím, úsporám a jiným ko.otinám ) už nemají ten vnitřní rozměr co tahle ... mých nasyslených cca 20 plechů (různě zkosených či nezkosenýc vůbec), různé pekáče (i po dědečkovi, který už téměř 50 let není) asi půjdou na šrotiště .... případně s nimi vyrazím na nějakou burzu ... dnes jsme byli s Tondou a jejím tátou na burze na zámku v Letovicích ... na velice dlouhé povídání, před dvěma hodkami si Tonytáta postěžoval, že nebude moci usnout, že jak jen přivře oči, stále vše vidí ... kdo nezažil, nepochopí ... taky mám stále před očima jednu kameninovou formu na bábovku (při Tonytátově hysterčení kolem covidu a jeho zaseknutí se očkovat se nenechám), tušila jsem, že cenu usmlouvám, byla úžasná, na vystavení jen tak na "okrasu - lapání prachu" nemám místo ani chuť, ale viděla jsem v ní takovou tu rolovanou z kynutého těsta a plněnou makovou nádivkou (mák nemůžu, po prvním soustu se dusím, ale Tonda a její táta a dědek ho mohou po kilech) ........... Ach jo, už jsem zase mimo mísu ....

    K věci ... povidla letos dělat nebudu, švestek poskrovnu, meruňkové marmelády je již dostatek, zbytek dal dědek do škopku, čím doplní, netuším, je mi to jedno,. Jablek bude taky jen trocha .... slíbila jsem sousedce na výživy pro čerstvo narozenou vnučku (jmenuje se skoro jako já), ale asi ani to nesplním, přírodě neporučím.

    Okurky - naložených, nějak se nejsem schopna dopočítat, ale opravdu hoooooooooooooooodně kvašáků, zavařovat nějak nestíhám - jednak obrat malých, jednak taky vše co tam patří nachystat + zavřit ... máme dost z loňska, neřeším, kvašáky se zatím spíš nedostávaly, ale tohle velice brzo pomine. Dnes jsem se dívala, že asi rostliny chytají plíseň, řešit nebudu, ubude práce .

     
  • Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 02.08.2021 08:09
     

    Eli, a koupilas tu formu nakonec? Tady naštěstí není moc těhle burz a hrabárny jsou tu mizerný. Bejt to jako u Kordulky, zavetešila bych toho víc než stíhám doteď.

    Zaváření už jsem skoro zproštěná. Nikdo o produkty nejevil moc zájmu.Vyjma okurek. S rozšířením mrazáků je to u nás žádanější způsob uchování. Ale obdivně to sleduju. thumbs down

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 02.08.2021 08:52
     

    já mám 30 sklenic okurek a pár rybízů v mrazáku, za mě dobrý

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Zavařování

    Datum: 02.08.2021 11:28
     

    Eli to jsem chtěla slyšet.. Já páč jsem měla klasickou obyč troubu dělala jsem v jednom dvouuchém pekáči. Už to mám zmáknuto, že odvařím v hrnci , dám plnej pekáč do trouby, zbytek povařím na spokáku a necham bejt. Jak se v pekáči odvaří , tak doleju zbytek zamíchám (nikdy se nepřipálily ani nic jimého, byť se s nima nemá míchat). Hlubokej plech u sporáku je opravdu hlubokej asi 8 cm vejde se víc než do pekáče, jen je z tenkého smaltu, tak jsem se chtěla ujistit. Jeden starej "buchtovej" plech se mi tam též vejde.

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Zavařování

    Datum: 04.08.2021 08:35
     

    Eli děláš jen na horkovzduch? a na kolik stupňů prosím? To víš 40let jsem byla zvyklá na obyčejnou troubu (to mám všechno zmáklý) a děsila jsem se až budu muset koupit novou. Tak ať nemusím laborovat a vychytávat . díky

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 04.08.2021 08:40
     

    Laduš, horkovzduch - moje trouba letitá nemá jiné možnosti - píšou na 200, já dělám tak nějak cca 180, možná kapku víc, stupnice není úplně přesná (kolečko, ne digi), občas kouknu a promíchnu, bokama se dělá rychleji. Neodvařuju předem, na to jsem líná.

    Regi, bábovku jsem nekoupila ...........

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Zavařování

    Datum: 04.08.2021 11:00
     

    Dík, tak nějak jsem to odhadovala. Já jsem zase líná mlejt, (byť melu na robotu) , tak dám vařit do hrnce a pak v něm rozmixuju tyčákem, když už to je v hrnci, tak to nechám odvařit. Taky kvůli času, v jednom pekáči bych to dělala na několikrát, takhle jsem si ušetřila polovinu času., jak se to smrskne.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 27.06.2022 16:14
     

    Prvně v životě jdu dělat rybízovou šťávu. Možná budu i něco časem něco zavařovat, tak vytahuju tuhle diskuzi

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 01.07.2022 11:02
     
    img_20220701_103047.jpg

    Jdu se podělit o zkušenosti. Natrhala jsem nějak přes dva litry rybízu, červený byl zralý, černého menší hrneček, ten byl míň. Odstopkovala, rozmačkala a nechala tři dny v kuchyni v tomhle teple, pravidelně míchala. Viditelně se tam dělaly bublinky a kvasilo. Pak jsem scedila šťávu, do zbytku přidala asi dvě deci vody, povařila a přidala. Byl toho přesně litr. Překapanou šťávu svařila s kilem cukru, sbírala pěnu a nalila horké do sklenic. Trochu to želíruje, ale zatím teče. Je to dobré s jogurtem, chutná jak kupovaný jahodový.

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Zavařování

    Datum: 01.07.2022 11:34
     

    Já rybíz na šťavu před lety vyřešila takto. Nechtělo se mi crcat se se šťávou, tak jsem normálně semlela jako na marmošku, přidala trochu cukru a dala do mrazáku. Dělám do většího sáčku tak maxi dvoucemtimetrovou placku, pak vydtám, nakrájím na kostky. Buď dám do vody nebo v zimě hodím do horkého čaje a nemusím čekat až zchládne. To že je to i s tím mělem, mi neva, máme to tak rádi.

    Dnes se vrhnu na první várku okurek.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Konzervace (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.