úterý 19. března, 06:19 Svátek má Josef
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Konzervace
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Konzervace
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Libi
Status:

Zavařování

Datum: 01.10.2007 09:33
 
zavařujete klasicky v hrnci (a jak dlouho) nebo v troubě (to jsem zatím nezkoušela), ale je to prý rychlejší než v hrnci, poté co jsem zavařila už nespočet skleniček s houbama, bych třeba zkusila i tu troubu, jen nevím jak confused smiley

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 1 z 20
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 29.06.2018 19:28
     

    Děvčata, jak dlouho a na kolik zavařujete třešně? please smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Zavařování

     
     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 30.06.2018 22:17
     

    Gábi mám ten hrnec co Lada a višně jsem dělala 85 st. na 10 minut. Třešně bude to samé.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 01.07.2018 06:31
     

    Myslíte, že bych si ho měla na starý kolena ještě pořizovat? Není to žádná láce, tak nevím, jestli do toho jít nebo ne? confused smiley

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 01.07.2018 07:52
     

    Mám stejný problém,říkám si totiž,že když jsem ho neměla tenkrát ,co se zavařovalo o 106,tak teď na tu trochu to nemá ani cenu.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 01.07.2018 09:45
     

    Já nejsem ani schopná nalepit na sklenice cedulky. Sice jsem mívala jednotlivé druhy džemů v různých papírových krabicích a ty byly popsané, ale časem se to vždycky pomíchá, jak je přendávám, když se zásoby krátí... Potom zkoumám, jaký druh obsahu tam je. grinning smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 01.07.2018 11:48
     
    36380480_10209268535069984_1279382822317981696_n.jpg

    Já zavařovací hrnec nemám, ale přeju si ho. Letos máme výročí, tak jsem chlapovi říkala, že by mi ho mohl koupit. beztak je to pro všechny, že jo? Ale tak nějak jsem už vloni dost zavařovala, i letos, tak by se vyplatil. tak třeba,.....

    Ten Lady vypadá dost dobře. thumbs down

    Věrko, to já si k těm krásným víčkům kouopila i popisky ( 92 ks za 76 ,- ), víčka 20 ks za 140,-, s poštovným asi za 312,-, ale nekup to. grinning smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 01.07.2018 14:53
     

    tenhle zavařovací hrnec je z Lidlu a fakt thumbs down. Nakládám do něj i bezinky květ na š´távu a pak to v něm i vařím a slévám do sklenic. Paráda.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil iriska (01.07.2018 14:54)
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 01.07.2018 18:41
     

    Koukala jsem do Lidl shopu a nemají ho. Moc o něm přemýšlím

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 01.07.2018 18:57
     

    měli ho teď v červnu myslím za1700,-. Koukala jsem na něj, že je pořád stejný.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 01.07.2018 19:01
     



    drahus napsal(a):

    Koukala jsem do Lidl shopu a nemají ho. Moc o něm přemýšlím

    Já jsem ho koupila předloni mamce právě v Lidlu a je to super věc. Nemusí se hlídat teplota, jen se nastaví a je hotovo. Má vypouštěcí kohoutek, takže ani vyprazdňování není pak obtížné.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 01.07.2018 19:33
     

    Hodím si to hlavou. Je pravda, že poslední roky zavařuji jak ovoce, tak hlavně zeleninu (ačkoču, okurky apod)

    Náš starý hrnec má někdo neznámý vypůjčený... Když nevíme, komu jsme půjčili, sám se po letech neozve thumbs up

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 02.07.2018 15:05
     

    Koukám na ty hrnce. Ty hodně drahé pípnou, když je dosažena nastavená teplota. Jak to poznám u těch "levných"?

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 02.07.2018 15:59
     

    Nevím, jestli mamce pípne nebo ne, ale asi to ani není třeba. Dá tam sklenice, zapne požadovanou teplotu i čas, jak dlouho to v ní má být, pak se to asi samo vypne. To se jí musím zeptat, ale hodně si ho pochvalovala. Stál asi cca 2 000, možná ani ne celé.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Zavařování

    Datum: 02.07.2018 17:10
     

    Spike, dáš tam vodu, ale té vodě nějakou dobu trvá, než dosáhne požadovanou teplotu, takže ty musíš nějak zjistit, zda tam ta teplota vody už skutečně je a teprve od toho okamžiku začínáš odpočítávat čas zavařování.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Konzervace (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.