sobota 27. dubna, 01:19 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Moučníky
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Moučníky
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Missi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Vánoční cukroví - pečené

Datum: 02.12.2006 20:14
 
aby to bylo kam psát winking smiley

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 9 z 20
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 13.12.2021 07:49
     

    Zdravím všechny..v rychlosti jsem nahlédla.. Máte krásně napečeno.. flower smiley

    Já na to peču a nic nepeču.. grinning smiley Už loni jsem se na to vybodla. Raději v průběhu roku něco šoupnu do trouby, když dostanem chuť winking smiley Tak a´t vam to jde hezky od ruky flower smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Vánoční cukroví - pečené

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 13.12.2021 08:50
     
    20211210_232447.jpg
    Další fotografie:

    U nás letí spíš všechno "suché" - my ani buchty moc neděláme s polevou (pokud to není na nějakou oslavu), nejradši třeba suchý perník bez ničeho, nejlépe ještě trochu okoralý winking smiley. Takže plněné cukroví nedělám žádné, kluci poslední dobou nechtěli ani moc cukrovou polevu na perníčky - pro mě jednodušší. Čili jsem pekla jen sušenky z 5 dávek. 3 už jsou v tahu. I když vypadají stejně, tak jsou to skořicové (do druhé várky jsem dala víc skořice a jsou pěkně dohněda - ty jsem už nefotila), citronové a linecké.

    Jen teda to jedno těsto jsem dělala dvakrát po sobě a ta prace s tím byla šílená, skoro teklo... je fakt, že místo hladké dávám všude hladkou špaldovou, že by to bylo tím? confused smiley

     
    Upraveno 3 krát. Naposledy upravil Anavi (13.12.2021 09:03)
     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 13.12.2021 09:31
     

    ovocný chlebíček .. nechápu , proč je tvrdý jak kámen . confused smiley máslo tam je , prdopeč taky . asi jsme to nechali dlouho v troubě.. drolí se jak swiňa. no on se sní , ale dědek už dělá další . tentokrát se sušina pokapala rumem .v noci jsem nespala a už se tady otravuje s pečením . sad smiley

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 13.12.2021 11:51
     

    Já jsem dnes udělala nepečený-úlky,oříškový kuličky a košíky s oř.hmotou a zalité čokoládou z led.kaštanů.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 13.12.2021 12:09
     

    Toužím po tom reliéfním (embosovaném) válečku... nepoužíváte někdo? Jde to použít asi i na perníky a už není třeba je ani zdobit, vypadají hezky samy o sobě. winking smiley thumbs down

    Jedna paní měla takto vyválené těsto na linecké a vypadalo to moc hezky.

     
  • Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 13.12.2021 12:33
     

    Perníčky by tím nešly je v nich soda, nic by na nich nebylo. Jedině na ne moc tučné sušenky jinak se to vyrovná, mám ho 3 roky a skoro nepoužívám.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 13.12.2021 12:45
     

    Já zkoušela razítka na sušenky, viz výše. To je podobné těsto jako na linecké a zůstalo to pěkné. thumbs down

    Ten váleček zřejmě funguje stejně. Jen by to ušetřilo tu práci s tiskáním po celé ploše. winking smiley

     

    Paní to měla použité i na perníky, ale psala tam, že dává minimum sody. Měla to spíš asi jako ozdoby, než na jídlo. smiling smiley

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Anavi (13.12.2021 12:47)
     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 13.12.2021 13:06
     

    Anavi, ten váleček s potiskem sice nemám, ale byl na keramice a dělaly jsme s tím, bylo to dobrý. Kupovaly to holky za pár korun, že vyzkoušíme a ještě přikupovaly, dopadlo to dobře. Keramika je zavřená, tak Ti nezjistím kde, budu mít v paměti, možná.... winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 13.12.2021 13:10
     

    Nechtěla jsem Santu, soby nebo anglický nápis, mám sněhové vločky, bohužel nic moc

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 13.12.2021 13:46
     

    Anavi, míííš krásné sušenky ... u nás by ovšem neprošly .... jak jsem si je naučila .... musí být plněné. Závidím Ladě, že peče na pečení .... říkám mnoho let - vánočka a štrůdl - neprojde, chlapy bych v tom nechala klidně, ale nutně potřebuju něco rozdat + vánoční besídka + pečení s Tondou (ono ji to baví čím dál tím míň, ale táta má potřebu, že potřebu má Tonda) - já ještě ani ořechy namleté nemám, ani těsta udělaná, nic ...... stydlin smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 13.12.2021 14:21
     

    Pobavilo mě "táta má potřebu, že potřebu má Tonda" thumbs down ...znám podobné případy, kdy maminky leckdy pečou kvůli tomu "aby si to dceruška užila" a dceruška je zhnusená už u přípravy těsta eye rolling smiley a nebaví jí to ani za mák. Ovšem Ty aspoň takto reálně konstatuješ, dotyčné u toho "nadšené" dcerky fotí a vyvěšují na FB, Instagram a podobné. A když pak člověk zná tu realitu... tongue sticking out smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     

    U nás projde vlastně jakýkoliv "základ" čili i linecké bez promazání, takže dobrý. Většinou, než jsem se dopracovala ke zdobení a plnění, tak nebylo co zdobit a plnit, pro mě dobrý. winking smiley thumbs down

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 13.12.2021 14:25
     

    Soby mi nesměj do baráku na ničem!!! Jsem v tomhle úplně umanutá smiling smiley... nesnesu to na ubrouskách, na utěrkách, na povlečení, ani vykrajovátko... nono smiley nono smiley nono smiley nono smiley Prostě ne a ne a ne.

    Minule mě potěšilo, když jsem šla někam do Tescomy kupovat vykrajovátka, sob byl zlevněný a ještě ho tam byl plný regál, zatímco ostatní vykrajovátka byla vyprodaná. No ale nebudu si dělat iluze, generace dnešních mladých bude mít přesobováno. winking smiley Co naděláme... Anglické nápisy mi vadí taky.

     

    Na vločky jsem koukala v Orionu, moc se mi nepozdávaly. Myslím, že je lepší celistvý vzor, ale to měli jen kytky. To se teď úplně nehodí no.. winking smiley Asi neodolám a koupím na jaře na velikonoční sušenky.

    Nechtěla jsem Santu, soby nebo anglický nápis, mám sněhové vločky, bohužel nic moc

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 13.12.2021 17:35
     

    Vanilkové rohlíčky thumbs down

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 13.12.2021 22:02
     
    received_495158668467718.jpeg

    Myslivecké knoflíčky s brusinkou winking smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 13.12.2021 22:18
     

    Gabčo, povedly se thumbs down . Umíš. Já ještě péct ani nezačala. Včera jsem při sluníčku umyla pár oken, chtělo se mi, dnes ruka nějak stávkuje, v noci bolely obě, fest.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Moučníky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.