pondělí 29. dubna, 01:05 Svátek má Robert
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Moučníky
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Moučníky
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Missi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Vánoční cukroví - pečené

Datum: 02.12.2006 20:14
 
aby to bylo kam psát winking smiley

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 14 z 20
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 21.12.2021 07:51
     
    269764099_4738251962899673_6851141850266967514_n.jpg

    rohlíčky jste pekly? grinning smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Vánoční cukroví - pečené

     
     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 21.12.2021 14:10
     

    Pekly ,ale takový néééé grinning smiley.Já toho mám taky dost,druhy nemám spočítaný,ale je plná krabice od kuřat.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 21.12.2021 15:19
     

    Já raději ani nevyfotila připálené marokánky, vypadaly dost podobně. grinning smiley

     

    Počet druhů nehoním, dělám to, co máme rádi. Kamarádka dělá dokonce jen asi dva druhy, které mají v oblibě. A má pravdu - nač dělat další, které budou jen ležet na talíři nebo se sní s nechutí.

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 21.12.2021 17:43
     

    Dělám taky jenom ty druhy o který je zájem.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 22.12.2021 11:31
     

    ty to máš krásné

    gabca napsal(a):

    Věrko, paráda. thumbs down

    Já už letos taky končím. Dnes jsem dozdobila čokoládou. Musím říct, že se musím rok od roku do toho cukroví dost nutit. U nás to chlapi nejí. Dělám to vlastně jen kvůli naším, abych jim dala a pro návštěvy, aby bylo na stůl.

    Ty sadlove koláčky mi nechutnají, ty už u mě místo nenajdou.

    Mám 6 druhů. Mamka mi ještě přinese rohlíčky, tak to je až dost.😁

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 22.12.2021 12:15
     

    u nás - tedy u mně asi 7druhů . ale ještě něco dělaly dcery- úly , nebe v hubě , zázvorky. tak do těch deseti to hodí . ovšem ---tam vánoční posezení a krabička,- taky vnučka s vnukem slavili ve víkend narozeniny . tak dost ubylo . hlavně marokánky mizí před očima. ještě budu na štědrý den plnit větší košíčky. dávám pudinkový krém s máslem , ovoce a poleju želatinou . takže to nedělám dopředu . ale to jen 11 kousků . ato s ekaždý rok mluví , že cukroví omezíme.. winking smiley sad smiley

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 22.12.2021 17:00
     

    Káji,ty košíčky s pudinkovým krémem jsem dělala na narozeniny a všem moc chutnaly mls smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 22.12.2021 17:21
     
    img_20211220_185125.jpg

    Hotovo coffe smiley

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 22.12.2021 18:33
     

    Já mám 4 druhy, perníčky dnes ozdobené dcerou, ostatní bude s krémem. Suché dělala mamka se ségrou, když byly tři týdny v karanténě, to jsem se vůbec nepokoušela. Linecké, vinné, rohlíčky, makové, žabí huby, ani jsem to nezkoumala. Musely se doma nějak zabavit.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 25.12.2021 12:57
     

    Dobře blbnu. eye rolling smiley

    Já dělám plněné ořechy s máslovým krémem, proto je dávám do mrazáku a vyndávám až před podáváním. Včera jsme dojedli ořechy z jedné krabičky, tak jsem teď chtěla vyndat druhou, jenže žádná druhá v mrazáku není! eye popping smiley grinning smiley

    Tak nevím, kam se poděla. Jestli jsme je už snědli nebo jsem je někomu darovala...

     
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 25.12.2021 13:19
     

    Věrko, nezoufej. Uvidíš, že se ti o Velikonocích bude hodit winking smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 25.12.2021 13:28
     



    cancourek napsal(a):

    Věrko, nezoufej. Uvidíš, že se ti o Velikonocích bude hodit winking smiley

    A ušetřila jsem si pár špeků na těle. :-D

     

    Asi nikde nejsou - včera jsem prohledávala velký mrazák kvůli houbám do kuby a dnes jsem podrobně prohlídla mrazák u ledničky, kde tedy to cukroví mělo být.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 25.12.2021 13:43
     
    dscn9639.jpg

    já včera s vypětím všech sil naplnila ty velké košíčky. taky pár ořechů . no a Zuzka si donesla vosí úly, že abych je taky naplnila tím pudinkovo , máslovým krémem . uzavíratelná krabička.. no a až se otevřela- vysypaly se úly některé i na zem . angry smiley další problém byl až jsem plnila sáček krémem . koncovka s tvořítkem vyletěla jak špunt . tak jsem vztekle stříkala jen ze sáčku .. no ale večer byly sežrány jako první .. winking smiley .

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 29.12.2021 09:25
     

    Používáte některá rozmrazené bílky?

    Zbylo mi jich dost po pečení a našla jsem recept na bábovku z bílků, která včera zmizela mávnutím kouzelného proutku. Ale abych ji pekla znovu a rozbila kvůli tomu 8 vajec kvůli bílkům, to se mi nechce. Tak mě napadlo, že budu postupně střádat bílky, když dělám třeba míchaná vajíčka a po jednom, po dvou bílcích to zamrazím. Jak se s tím potom pracuje? Nechá se úplně rozmrazit? Potřebuji z toho potom šlehat sníh... Díky případně za zkušenosti.

     

    Jinak musím říct, že tohle mám ráda - když se vše zužitkuje. Nemohla jsem dlouho najít nic, co z těch bílků udělat - pusinky jsou na nás strašlivě sladké. A ta bábovka se povedla - lehká, uvnitř jsou nakrájené brusinky a sušené švestky namočené v rumu, takže není suchá.. no jako dech. thumbs down

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 29.12.2021 10:02
     

    Anavi, já to praktikuju leta, ušleháš krásně, musí být rozmraženo před děláním při pokojové teplotě, slabě osolit nebo pár kapek citronu. Je dobrý dávat do menší krabičky, nejvýš po 4, je to hned rozmražený.

    Bílky zpracuješ třeba při obalování trojobalu, přidáš do vajíčka, bábovka je dobrá. Máme rádi do polévky na zahuštění. Vše se dá zpracovat. winking smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Moučníky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.