sobota 27. dubna, 12:13 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Moučníky
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Moučníky
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Missi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Vánoční cukroví - pečené

Datum: 02.12.2006 20:14
 
aby to bylo kam psát winking smiley

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 18 z 20
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 10.12.2023 22:34
     

    Vy jste všichni tak pracovití thumbs down. Já dnes jen jedno těsto linecký dala odpočinout do lednice stydlin smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Vánoční cukroví - pečené

     
     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 11.12.2023 10:22
     

    Nesmírně šikovné dámy, u nás budou vánoce tak nějak možná v únoru.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 11.12.2023 11:14
     

    Věrko, mám to stejně. Říkám, že jsem nevděčnice... většinou mi chutná jen to naše cukroví. Obecně málo sladíme a moc neobaluji v cukru, takže někdy na návštěvě ochutnám, ale pak to musím zalejt půl litrem hořkého kafe, abych se z toho "vzpamatovala"... Poslední roky vlastně peču jen perníčky a když se hecnu, dělám včelí úly. Nějak postrádám smysl toho mít 20 druhů cukroví, když polovina z toho je jen na efekt... že mi kamarádky řeknou, že to půjde slepicím, protože to u nich "nikdo moc nemusí".. tak to nevím, proč se honit a nejít radši na procházku. S nikým nesoutěžím, s nikým se neporovnávám.
    Stále opakuji, že jsem v tom shledávala smysl za starých časů, kdy lidi měli celý rok nouzi a na vánoce si dopřáli. Dnes, kdy většina lidí má na to, aby se během roku normálně najedla a občas si něco dopřála, není potřeba mít na vánoce prohýbající se stoly a přežírat se. Ale mám i příbuzné, kteří to tak srovnané nemají a mají pak u nás na návštěvě hlad grinning smiley...ale já se s lidmi potkávám proto, že je chci vidět, ne, že je vyžeru grinning smiley. A ráda bych, aby to měli podobně. No asi budou ubývat, páč pak u nás ten hlad, že jo grinning smiley... Ale aspoň oddělíme zrno od plev. winking smiley

    SPIKE napsal(a):

    Alenko, většina toho, co jsem měla možnost ochutnat z kupovaného, mi nechutnala. To si raději upeču 2-3 druhy podle sebe a pochutnám si. Ani mnohé to domácí mi nechutná. Nemám moc ráda mazání různými trvanlivými krémy. Krém dávám do ořechů (máslový) a ty dám hned do mrazáku a vyndávám postupně.

    U mnohého jde prostě jen o zvyk, jak se to dělá v té které rodině. Už jsem ochutnala i moc krásné cukroví, ale chuťově mě nezaujalo. Není to se mnou lehké. grinning smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 11.12.2023 11:24
     

    Já jsem se naučila dělat cukroví tak max 5 druhů, ale jen trochu. Kolikrát už na Silvestra nemáme nic. Ale mi to vůbec nevadí, už se těším, až si upeču třeba štrůdlík. Já vlastně peču jen kvůli návštěvám. U nás to chlapci nežerou, jen já.

    Ale na návštěvě ráda ochutnám. Někdy mi chutná víc, někdy ne.

    Moje tchýně dělá cukroví už leta pořád to stejný. Má to jak říkám dost prášivý, udělaný šup šup. Já se s tím moc crcám, nemám na nevzhledné cukroví ani chuť. Pro mě musí i trochu vypadat. grinning smiley

    Takže holky, kozorožky, máme to podobný. grinning smiley

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 11.12.2023 12:18
     

    Já naopak někdy peču až mezi svátky, když jsme doma, jedou pohádky.. mám ráda s krémem, ten ale dlouho nevydrží a v lednici není místo, dokud se nesní salát.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 11.12.2023 12:39
     
    img_20231210_115126.jpg

    Upečeno a schováno. Je to jen pro Šárku.

    My si s dědou udělame " maminčiny řezy ".

    Michal bude asi na ubytovně, tak si to všechno odnese sebou. A bude klid. Nebude asi ani, " šli jsme náhodou kolem ". Tomáš lehnul se šerednou chřipkou a Radka má maminku v nemocnici, zlomila si krček, tak tam střídavě někdo jezdí.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kordula (11.12.2023 12:46)
     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 11.12.2023 13:08
     

    já jsem upatlala a upekla spodky na pařížské - jsou toho dva plechy na husto . pečeme i pro dcery i když nakonec mají něco upečeno taky a je výměna. letos budou na Štědrý den všichni u nás. včera ovoc. chlebíčky- zítra i linecké .to asi i košíčky . confused smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 11.12.2023 14:47
     


    já mám ráda malinký cukroví, tak na jednou sousto, i když je s tím crcání... někdo dělá velké, na dvě-tři kousnutí.. jednak mě znervozňuje, že z toho padají drobky, když mi to nechutná, je to pak moc velké sousto, za třetí-člověka to zaplácne, že už nemá chuť dát si jiný druh. winking smiley No jsem hrozná prostě smiling smiley.

     

    gabca napsal(a):

    Já jsem se naučila dělat cukroví tak max 5 druhů, ale jen trochu. Kolikrát už na Silvestra nemáme nic. Ale mi to vůbec nevadí, už se těším, až si upeču třeba štrůdlík. Já vlastně peču jen kvůli návštěvám. U nás to chlapci nežerou, jen já.

    Ale na návštěvě ráda ochutnám. Někdy mi chutná víc, někdy ne.

    Moje tchýně dělá cukroví už leta pořád to stejný. Má to jak říkám dost prášivý, udělaný šup šup. Já se s tím moc crcám, nemám na nevzhledné cukroví ani chuť. Pro mě musí i trochu vypadat. grinning smiley

    Takže holky, kozorožky, máme to podobný. grinning smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 11.12.2023 14:51
     

    My cukroví jíme už teď ke kafi. Ono to teď chutná nejvíc. Schovám od každého druhu, aby bylo na štědrovečerní stůl, ale jsem nejraději, když se to během Vánoc sní. Na Silvestra určitě už nic nemáme. Neholduji ani tomu, že to budu vytahovat na jaře z mrazáku, to už mám chuť na něco jiného.

    Manco, do ořechů dávám máslový krém s pudinkem a dávám je hned do mrazáku, protože by to během týdne zkyslo. Rozmrzlé jsou během chvilky. Tentokrát jsem si ale nechala polovic lineckých, že je slepím později. Ona se ta marmeláda vsákne a jsou potom skoro suché, tak ty namažu, až se tyhle snědí..

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 11.12.2023 14:56
     

    Taky to tak mám.. dám to k dispozici a co se sní, to se sní, taky jen schovám krabičku na Štědrý den a na Silvestra, zbytek ať klidně zlikvidují... coffe smiley

    Ale některé kamarádky mě za to kritizují, že jim to nechám sníst... že to pak ztrácí kouzlo a kazím tradici. No furt lepší, než to v březnu tahat z mrazáku a cpát návštěvám ke kafi. winking smiley

    Každý to má nějak. Já zase ctím stromek ustrojený 23.v noci. Kdybych ho měla od listopadu, tak je to potom taková poloviční radost.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 11.12.2023 15:01
     

    Anavi, já mám ještě v paměti, jak mamka schovávala cukroví v krabicích na skříni a nesmělo se na to ani kouknout. O svátcích už jsme na to neměla ani chuť (a to se nám to potom nutilo - vždyť jste to tak chtěli a teď to nejíte...). Takže za mě, ať se to sní s chutí hned teď.

     

    Jo a ještě mě udivuje, jak ti drobní prodejci už teď nabízejí, že jim zbyla poslední kila nevyzvednutého cukroví! To měli vše hotové před koncem listopadu. Jaké to asi je do Vánoc?! Ono leccos potřebuje uležet, ale ne měsíc nebo ještě dýl.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 11.12.2023 15:18
     

    Ještěže si člověk umí upéct svoje. love smiley

     
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 11.12.2023 16:49
     



    babkaela napsal(a):

    Nesmírně šikovné dámy, u nás budou vánoce tak nějak možná v únoru.

    Elenko, klid smoking smiley letos nepeču vůůůůůbec. Myslím, že Vánoce budou i bez cukroví.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 12.12.2023 07:58
     

    asi tak winking smiley love smiley flower smiley

    cancourek napsal(a):



    babkaela napsal(a):

    Nesmírně šikovné dámy, u nás budou vánoce tak nějak možná v únoru.

    Elenko, klid smoking smiley letos nepeču vůůůůůbec. Myslím, že Vánoce budou i bez cukroví.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 12.12.2023 21:46
     
    409665027_331411526322082_6061240231119006311_n.jpg

    Dcera dnes koupila kilo cukroví za 900! thumbs up

    A chuťově žádný zázrak, spíš nic moc.

     

    Já jsem jí nějaké vezla, ale ona rychle potřebovala něco do školky na vánoční besídku, tak ještě trochu koupila. Při placení se tedy hodně divila. sad smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Moučníky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.