pátek 26. dubna, 21:57 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Moučníky
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Moučníky
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Missi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Vánoční cukroví - pečené

Datum: 02.12.2006 20:14
 
aby to bylo kam psát winking smiley

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 7 z 20
  • Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 09.12.2021 10:41
     

    Holky já peču a peču za vánoce sním tak 5 kousků. Ale co dělat tma celý den pustím si filmy a peču, je to zábava.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Vánoční cukroví - pečené

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 09.12.2021 10:59
     

    Věrko, naše mamka to dávala na balkon a taťka tam taky chodil tajně a někdy se zlobila. Ale s přibývajícím věkem pochopila kouzlo toho, když je na to opravdu chuť a sní se to spontánně a že opravdu není nutné "dělat dojem" na návštěvy. winking smiley Hlavně, aby si to užila ta rodina. S tím k tomu přistupuji. K čemu je, když má někdo 20 druhů, aby se "předvedl", nosil to do práce a na různé besídky a rodina musí "sušit hubu" až do 24. To nemá smysl přece... confused smiley sad smiley

     

    Nepečete některá Lekníny? Narazila jsem náhodou na recept a taky by mě to lákalo zkusit. winking smiley

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 09.12.2021 10:59
     

    Já letos taky z menších dávek,jenom pro nás a synovu rodinu,ale oř.rohlíčky s krémem a čokoládou peču i pro dceru a vnukovu rodinu.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 09.12.2021 11:50
     



    Anavi napsal(a):

    Věrko, naše mamka to dávala na balkon a taťka tam taky chodil tajně a někdy se zlobila. Ale s přibývajícím věkem pochopila kouzlo toho, když je na to opravdu chuť a sní se to spontánně a že opravdu není nutné "dělat dojem" na návštěvy. winking smiley Hlavně, aby si to užila ta rodina. S tím k tomu přistupuji. K čemu je, když má někdo 20 druhů, aby se "předvedl", nosil to do práce a na různé besídky a rodina musí "sušit hubu" až do 24. To nemá smysl přece... confused smiley sad smiley

     

    Nepečete některá Lekníny? Narazila jsem náhodou na recept a taky by mě to lákalo zkusit. winking smiley

    Lekníny neznám, netuším o co vůbec jde stydlin smiley (chvála moje za stydlínový sajlík) .... u nás v dávnověku dodnes ... cukroví je pro "ježíška" nikdo ... my, sourozenci, moje děti, nikdy nás nikoho nenapadlo uzobávat vánoční cukroví, ani náhodou ... sváteční byl štědrý večer a dny následující ...chuť jaksi se neřešila ... musíte vydržet, o to víc si tohle vše užijete mezi štědrým dnem a třech králů .. nepředváděli jsme se, sousedka přinesla krabičku, krabičku jiného dostala, takhle fungovalo i s rodinami ....návštěvy na vánoce, max. nejbližší rodina a tahle sousedka (loni zemřela, v požehnaném věku 98ti let. ani na pohřeb, díky uzávěrán, jsem jí nemohla jít) ........ do psí boudy, já už jsem zase OT .... jdu ohřát oběd pro dědka a pokračovat v naložení dýní na kandování (nooo, dědek musel volat sestře, že zpracovávám dýni .... nezbyla vám nějaká, já už jsem ty dvě - byly obr, nekanduje, čertví co s nimi udělala ... zpracovala, mám chuť na dýňovou polévku confused smiley )

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 09.12.2021 11:55
     

    Aha, vidíš, ono je možné to vnímat taky takto... my jsme ctili třeba zdobení vánočního stromku až na Štědrý den, takže teď mám "problém" s tím, že je někde v rodinách nazdobeno již týden... My též nesměli, a ani by mě nenapadlo to porušovat... to jen ten náš taťka "hřešil" a tajně uzobával. winking smiley Ale teď je mi příjemnější, když se to dá na stůl a zmizí to, než to někde skladovat a pak je v lednu "prosit", aby to dojedli. Nemusím řešit skladování a čertsvost.. prostě se to sní a je to. thumbs down

     
  • Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 09.12.2021 12:09
     

    U nás se nikdy neřešil Advent, svátky byly od Štedrého dne tak jako u Elly. Předem nic, stromeček na Štědrý den a cukroví taktéž.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 09.12.2021 12:11
     

    Když nad tím přemýšlím, tak u nás za mého dětství taky tak. winking smileyMožná jen ty svíčky se zapalovaly.

     
  • Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 09.12.2021 12:16
     

    Adventní svícen jsem měla první až po revoluci dřív ne. Možná je to tím, že jsme pohani a nic jsme nikdy nedodržovali.

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 09.12.2021 12:18
     



    jaja99 napsal(a):

    U nás se nikdy neřešil Advent, svátky byly od Štedrého dne tak jako u Elly. Předem nic, stromeček na Štědrý den a cukroví taktéž.

    Taky to tak u nás bylo.A s tím užíráním cukroví,to dělá můj chlap dodnes. spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 09.12.2021 12:25
     

    I já advent vnímám vlastně až v posledních letech. Líbí se mi, když zapaluji svíčky na věnci.

    Ale stromeček jsme měli důsledně až o Štědrý den. Před tím víc než půlstoletím jsme ráno šli s tátou do lesa pro stromeček, odpoledne se zdobil (když jsme byly se ségrou malé, tak ho rodiče zdobili tajně a my ho viděly opravdu až při nadílce). Ten stromek mi k adventu nepasuje, ten by měl být krásným překvapením Štědrého večera. Však si ho užijeme do Tří králů až až.

    Jen letos nevím, kam s ním. Loni byl v zimní zahradě, jenže teď se nám tam zabydlely kočky. Kam ho před nimi ukryjeme, netuším.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 09.12.2021 12:35
     

    Spike, Věrko, na strop (moje nesírně tajné přání) tak jak ho mívá Jája ... a prý prapůvodně takhle vánoční srtomky byly ... Nikola se bude muset pochlapit a vyrobit hák na strop winking smiley love smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 09.12.2021 14:01
     

    Přesně. Pověsíte ho od stropu. winking smiley 

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 09.12.2021 14:22
     

    Stromek strojíme taky až na Štědrý den.Když jsme byly se sestrou malé,tak ho naši zdobili v obýváku a měli zamčené dveře.Já jsem je stále rušila klepáním,protože jsem toho Ježíška chtěla vidět grinning smiley.Nepodařilo se mi to..

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil bosk (09.12.2021 14:23)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 09.12.2021 14:49
     

    grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Vánoční cukroví - pečené

    Datum: 09.12.2021 17:14
     
    132651082_3843821589052080_3530575349234499147_n.jpg

    Naše kočky si naštěstí vánočního stromku nevšimnou. thumbs down

    Občas si Albík cvrnkne do nějaké skleněné koule, když mu bimbá před nosem, ale zatím bez ztráty. grinning smiley Foto loňské...

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Moučníky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.