čtvrtek 25. dubna, 15:06 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Co se jinam nehodí
hodnocení: 4.60
Aktuální kategorie: help   Vše > Ostatní a volné téma > Co se jinam nehodí
Diskutujte! Je spousta věcí na které tu není chlíveček
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Otazka
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

O všem a o ničem, ale ne o kytkách

Datum: 01.12.2007 22:54
 

Zkrátka jen tak si popovídat smiling smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 3 krát. Naposledy upravil Otazka (01.08.2014 11:31)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 9 z 21
  • Status: expert

    Re: O všem a o ničem, ale ne o kytkách

    Datum: 10.01.2024 11:29
     

    K Jurečkovi ještě tohle. Je to jen drobnost ale charakteristická pro takové ochránce rodin, jak se lidovci prezentují. [medium.seznam.cz]

    Nakonec on to říkal už dávno a dávno Hus. Bůh je v zásadě něco zcela jiného než nenažraná katolická a nakonec i jiná církev.

     
  • Autor: Reklama

    Re: O všem a o ničem, ale ne o kytkách

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: O všem a o ničem, ale ne o kytkách

    Datum: 10.01.2024 14:00
     

    Píšu to nerada, ale měla jsem kdysi v práci kolegu katolíka. Nikoho tak prospěchářského, podlézavého a podrazáckého jsem dlouho za svou pracovní praxi nepotkala. Takže asi tak... Přiznám se, že jsem ho už pak ráda provokovala, takže když třeba zavolal moje příjmení (jakože zrovna něco chce a já k němu mám neprodleně nakráčet), odpovídala jsem mu s neskrývanou radostí slovy: Neber jméno boží nadarmo (jako to moje). Mohl se pominout.. .(k pobavení všech přítomných kolegů, kteří ho nemohli ani vystát právě z výše zmíněných důvodů). A tohle přesně pak ovlivňuje pohled na tyto lidi. Občas jsem mu říkala, že se chová spíš nekřesťansky, než křesťansky, ale že chápu - dá v neděli pár otčenášů a zase je v pohodě... mohl se pos...!

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: O všem a o ničem, ale ne o kytkách

    Datum: 10.01.2024 15:30
     

    Kvůli chamtivosti církve upálili Husa, neodvolal, že to jsou hampuni, hrabou majetek

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kordula (10.01.2024 20:33)
     
  • Autor: JaniV
    Status:

    Re: O všem a o ničem, ale ne o kytkách

    Datum: 10.01.2024 15:37
     

    A pan Babiš navštěvuje Jezulátko.

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: O všem a o ničem, ale ne o kytkách

    Datum: 10.01.2024 16:09
     

    Oni lhát můžou, pak se párkrát pomodlí a je odpuštěno. Měla jsem známou věřící, ale co ta dělala, to by mi čest nedovolila, mě to hlava nebrala. Naivně jsem si myslela,že to jsou čestní lidé eye rolling smiley

     
  • Status: expert

    Re: O všem a o ničem, ale ne o kytkách

    Datum: 10.01.2024 17:20
     

    Jani, to už je právě ta otázka Boha jako Boha a otázka církve jako instituce, která si z víry udělala dojnou krávu.A nerada se v tomhle pitvám ale jako věřící se prezentuje třeba Kalousek, Havel nakonec skončil jako věřící a třeba i někteří členové Plastic People,konkrétně Mejla Hlavsa, obrátil svou duši k Bohu.Takže když může Kalousek, Havel,Jurečka a třeba Plastici, tak proč by nemohl zrovna tak Babiš?A nedávno zesnulý kníže měl i přes svůj občas poněkud volnější život, co se týče přikázání nesesmilníš, rozloučení téměř jako církevní hodnostář.

    To je právě ten dvojí metr. grinning smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: O všem a o ničem, ale ne o kytkách

    Datum: 10.01.2024 21:10
     

    Já už tohle neřeším .. u nás, kdysi na dědině - dnes už to takové není, jsme si viděli téměř do talíře (tak se to říkalo, každý věděl o tom druhém skoro vše) ... máma říkala, věřím v Boha, ale nemusím mu jít líbat nohy, nechodila do kostela, ale chovala se tak jak 10 přikázání velí, byli tu takoví, kteří v kostele byli snad furt a zmetci největší ... vyzpovídali se a byli "čistí".

    Kdysi, v pradávnu, po sametce, ona byla docela psychycky v pr.eli, jsem říkala svojí spolužačce, neřeš vůbec zda byli či nebyli tvoji rodiče v KSČ - řeš jen to, zda byli či nebyli slušní lidé, zda někomu ublížili či neublížili a zda tě a tvoji sestru vychovali dobře ... vychovali je dobře, její mámu jsem znala. Dodnes se o ni stará - spolužačka o mámu ne naopak. A opravdu tihle lidé by neublkížili ani mouše.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: O všem a o ničem, ale ne o kytkách

    Datum: 11.01.2024 12:46
     

    Eli, jak píšeš - je to o konkrétním člověku. Ale nějak mám většinou zkušenost, že ti, co se zaklínají kostelem, jsou někdy opravdu horší než "obyčejní" smrtelníci. A taky mě pobaví, když moje mamka, která je nevěřící, dodržuje ale všechny zvyky a tradice spojené s křesťanskými svátky a pak zavoláme naší tetě, která se bije v prsa, jaká ona je katolička, a ta se rýpe v hlíně, když nemá, jí maso, kdy nemá a jen řekne... a jejda, to jsem si to zase neuvědomila... no samo, nejde o život, ale je to přesně v duchu toho Káže vodu a pije víno.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: O všem a o ničem, ale ne o kytkách

    Datum: 11.01.2024 21:15
     

    Anavi, psala jsem již několikrát, že moje víra je jen v Matku přírodu ... dost let sem za mnou docházel manželský pár Jehovistů .. hned z počátku jsme si ujasnili, že mne na jejich víru nepředělají a přesto si vždy přišli "pokecat" před dům, dovnitř jna kafe jsem je nikdy nepozvala a stejně přišli ... měli jsme tak nějak společná témata či myšlenky, o víře jsme nemluvili ... zásadní bylo třeba péče o rodiče, budování rorýsovníků, zahrada, paní tak nějak zvládla rakovinu prsu ... netuším, co se stalo, nebyli tu už dva roky, ale vzpomínám na ně, dá se říct, s úctou .. nebyli vlezlí.

    Proč ale odpovídám ... mám to jako tvoje máma ... nevěřící a stejně dodržuju všechny tradice a zvyky, které jsou s křesťanskými svátky spojené ... neliju olovo, nepouštím "lodičky" v lavoru, neházím botou, tak daleko jsem nedošla ... a jablko rozkrojit na váoce zda křížek nebo hvězdička se bojím, co kdyby nááááhodou, že.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: O všem a o ničem, ale ne o kytkách

    Datum: 21.01.2024 13:29
     

    Už zase ležím, včera jak když to na mě hodí. Zimnice, zvyšená teplota. Už aby bylo venku teplo

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: O všem a o ničem, ale ne o kytkách

    Datum: 21.01.2024 14:31
     

    Už zase ležím, včera jak když to na mě hodí. Zimnice, zvyšená teplota. Už aby bylo venku teplo

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: O všem a o ničem, ale ne o kytkách

    Datum: 21.01.2024 16:17
     

    Kordul,vyprdni se na šechno a pořádně se vykurýruj,nebo to bude pořád dokola.

     
  • Autor: Evin
    Status:

    Re: O všem a o ničem, ale ne o kytkách

    Datum: 21.01.2024 17:04
     

    Kordulko, já jsem to takhle měla při druhém stadiu boreliozy - pár dní "viroza i bolení v krku", 1-2 týdny dobrý a pak nanovo, a pořád dokola. Dojdi si na infekční, tam mají důkladnější testy. Jinak testy může udělat i obvoďák, i napsat léky. Hlavně to nenech, ať máš jistotu, protože třetí stadium poškodí zdraví, hlavně klouby a už se nenechá nic dělat. Lepší jedny testy navíc třeba zbytečně, než to nechat dojít do těch špatných konců. Držím palce. flower smiley flower smiley flower smiley

     
  • Status: expert

    Re: O všem a o ničem, ale ne o kytkách

    Datum: 23.01.2024 10:35
     

    Evin,to by ani nemuselo být tak od věci.Zažila jsem v okolí víc podobných případů.Hlavně teď, když je jednodušší svalit vše na dlouhý covid.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: O všem a o ničem, ale ne o kytkách

    Datum: 24.01.2024 07:32
     

    zrovna včera si dcera stěžovala , že ji všechno děsně bolí . taky měla boreliozu- tak asi půjde na krev . sad smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Co se jinam nehodí (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.