čtvrtek 17. srpna, 23:29 Svátek má Petra
Není fotka
Vyhledávání

Co se kde šustne

Zajímavé foto

Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..

Podkategorie:

Autor: drahus
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Detaily mojí zahrádky

Datum: 04.05.2007 21:30

pict0141.jpg
Další fotografie:
Tak to jsou kousky mojí zahrádky. Na prvním snímku je sezení s vistárií, ještě nedorostlým miscantusem giganteou a v popředí je převislá vrbička - ta koule. Na druhém snímku jsou některé moje kontejnery a na dvou dalších chrlič žabička.

Komentáře a názory

Aktuální stránka: 1 z 306
  • Autor: korcka
    Status: nováček

Re: Detaily mojí zahrádky

Datum: 05.05.2007 08:22

úžasné......ty koryta sis dělala sama? thumbs down

• Autor: Reklama

• Autor: drahus

Datum: 05.05.2007 16:54

No jo, dělala z cementu, písku a rašeliny a papírových krabic. Už je mám dlouho a zatím drží.

• Autor: korcka
    Status: nováček

Datum: 05.05.2007 20:21

koryto 25.4.2007.jpg
    drahuš....taky jsem si jedno dělala..."recept" z livingu winking smiley

Datum: 07.05.2007 14:57

Je suprovej thumbs down

• Autor: tak63

Datum: 07.05.2007 20:57

Zkoušíte někdo tvarovat bonsaje ? Dbonzák.jpgejte foto pro ispiraci.

• Autor: HelaF
    Status: začátečník

Datum: 08.05.2007 06:23

Drahus, koryta super. Mas je krasne osazene a krasnej koutek.

Taky jsem pred tydnem jedno delala, nevim jestli jsem dala moc raseliny, nebo byl starej cement, ale rozsypalo se mi to. Ale jak skonci deste zahajuji dalsi vyrobu.

Datum: 08.05.2007 10:28

Helo, držím palce. Ten cement používám kvalitní - pak to mrzí, když nevydrží, viď?

• Autor: Anavi

Datum: 10.05.2007 11:12

Holky, vy jste teda tvůrčí!!!

tak63: nějakou dobu mě to drželo (nadchl mě pro to kamarád, který tvaroval a "bonsajoval" možné i nemožné a úžasně se mu dařilo!), ale pak zase pustilo smiling smiley, když jsem nedosahovala kýžených výsledků smiling smiley ). Založ možná téma Bonsaje, tam se určitě "chytí" víc lidí...

Datum: 10.05.2007 17:45

_mg_2606.jpg
    Další fotografie:
    Přidala jsem další foto - první je z předzahrádky zídka a pak zase kontejnerky... grinning smiley

• Autor: hespa

Datum: 10.05.2007 21:58

Drahuš, úžasná zahrádka. thumbs down Moc se mi líbí.

Datum: 10.05.2007 22:31

Díky za chválu. Docela ani není moc náročná na údržbu. No, je, ale míň, než kdyby byly záhony. Je na ní spoustu travnatých ploch, takže sekání. Rybníček je zarybněný, takže téměř bezúdržbový (pokud ho nezaplní řasa) a skoro všechno je kvetoucí nebo k jídlu. Ze zeleniny pěstuju jen šnytlík a pak jen bylinky jako koření, ale jinak nic. Z ovoce máme vynikající třešeň, rybíz, nashi, meruňky, višničku, jahody, maliny a letos jsem koupila borůvky a beztrnou ostružinu, ale ta nějak živoří. Jablko nemám ani jedno, protože tady jich bylo spoustu a tak se jim teď nedaří a navíc nemám ráda chemii a když jí nepoužívám, byla jablka samý strup a maličká, no k ničemu. Tak tu nejsou. (Dostanu od sestry) winking smiley

• Autor: Dasa

Datum: 11.05.2007 00:29

Děvčata jste šikulky. Je to paráda.

• Autor: Libi

Datum: 11.05.2007 15:59

Drahuš paráda thumbs down . Nechceš sem přihodit návod na ty koryta + nějaké vychytávky, co se ti při výrobě osvědčilo? Díky

Datum: 11.05.2007 20:56

Já už o výrobě psala vloni, ale je to jednoduché: 1 díl kvalitního cementu, 2 díly hrubého říčního písku a 1 díl rašeliny. 2 vleké papírové krabice - jednu menší cca o 15 cm, než tu druhou. Z polystyrenu udělat proužky na budoucí odtokové díry a jednu nebo dvě cihly. Hotovou směs nalít do velké krabice, do cca 8cm výše, vložit druhou krabici dovnitř a do té menší vložit jednu cihlu. do prostoru mezi krabicemi vlívat betonovou směs a nezapomenout vložit proužky plystyrenu na štorc, aby byly po zatvrdnutí odtokové díry (je lepší do boku, aby vody při zalévání neutíkalo tolik). Kdyby se zdvihalo dno, je nutné vložit ještě jednu c ihlu do vnitřní krabice. Boky budoucího konteineru by měly být minimálně 7cm široké, jinak hrozí, že koryto praskne. No a když je koryto zalité betonovou hmotou do požadované výše, necháme schnout do druhého dne. Když je hodně teplo, zaléváme koryto, aby příliž rychle neschlo a neprasklo. Druhý den opatrně odstraníme krabice (stejně jsou rozmáčené) no a pak podle toho, jak koryto zasychá, ho drátěnýcm kartáčem obrousíme, aby nebyly ostré rohy a aby vylezly kamínky z říčního písku a koryto potom vypadá, jako pískovcovéwinking smiley

Podobné příspěvky
Diskuze: HUBNUTÍ čili "WEG MIT DEM SP.. Což takhle dietní dorty  

Taky se potýkáte s nadváhou a máte chuť s tím něco dělat? Já za týden nastupuji do kurzu hubnutí a podpora někoho dalšího by mi určitě pomohla. Společ

Autor: SPIKE - 02.04.2009 09:05
Rubrika: Zdraví a krása - Komentářů: 91

Výrobu těchto dortů zvládnete jednoduše: Na stůl položíte základní (největší) část polystyrenového dortu, na ní pak dáte střední (menší) část polystyr

Autor: dortyzpolystyrenu - 13.05.2013 13:05
Rubrika: Záliby a volný čas - Komentářů: 73

Galerie: Vianoce sú tu čoskoro   
  Vianoce sú tu čoskoro
Autor: Alena1 - 25.10.2013 20:33
Rubrika: Šikovné ručičky - Komentářů: 23

Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace

Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu

Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.

Doporučujeme: Nutriforum.cz - Diskuzní fórum pro každého, komu záleží na tom, co jí.

RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    

(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda

Tento server používá software Phorum.