sobota 4. května, 20:52 Svátek má Květoslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada a květena
hodnocení: 4.70
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: gabca
Status: expert

Co vám nepřežilo letošní zimu?

Datum: 07.04.2011 22:26
 

Tak jak jste na tom? Máte nějaké ztráty?

 

Mě hlavně mrzí ty vřesy, vypadají opravdu na vyhazov.

Pak mi vymrzly obě šalvěje, jedna léčivka a druhá kvetla růžově ( názvy nevím ).

Dost mi vymrzly i astry ( aster alpinus ) a některé třapatky. Ale ty jsou pokládány za krátkověké trvalky.....

Taky jedna hortenzie ( ale stejně kvetla zmetkovitě ), tak šla dnes ven. A růže jsou taky kaput. Zbyla mi jedna New Dawn. Ale měla jsem jen 4.

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 7 z 19
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 04.05.2011 10:27
     

    Tak teď mi volala zničená kamarádka, která má zahradu kousek od té naší, že je všechno v p*deli. Japon.javory, kytky, brambory a taky víno a vše ve skleníku.

    Já skleník nemám, takže naše víno bude taky v háji, stejně tak jako všechno ostatní i s jap.javorama. A taky všechno co jsem sázela od Krulichů. Do háje.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

     
     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 04.05.2011 12:11
     

    Helenko, kytky od Krulichů by mohly přežít ( podle toho, cos objednala) Pěstujou většinou na poli, takže by měli být otužilé.flower smiley

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 04.05.2011 12:42
     

    Helenko, jsem jako na trní a vymýšlím, jak bych se co nejdřív dostala na zahradu podívat se na tu spoušť.

    Od Krulichů mám m.j. 4 ks šalvěje (2 byly hodně miniaturní a po 14 dnech v zemi se stále nemůžou rozhodnout jestli porostou), pak 2 mochny - ne keříky, ale druh jako normální trvalky bez zdřevnatělých stromků a jedna půdopokryvná mochnička - ta byla taky dost miniaturní a ani po vysazení nevypadala nějak dobře. 2 rozchodníkovce - to byly opravdu pěkné sazenice. Tak uvidímeeye rolling smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 04.05.2011 13:30
     

    Sice jsem včera balila, co se dalo, ale i pod fólií šly kytky do hajzlu. sad smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 04.05.2011 14:26
     

    tak jsem to obešla. Nepřikryla jsem okrasnou dyni, tak je po ní, na tu jsem uplně zapoměla a na dvoře jsem nechala venku fuchsie a ty jsou dobrý. Holt je dvůr chráněnej. Jinak jsem měla vše schovaný.

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 04.05.2011 14:41
     

    Co jsem si vzpomněla, šlo domů. Přikryla jsem Petrovo kytičky 5tilitrovkama( tvářil se dotčeně, že prý jsem to měla nechat, že se polámouangry smiley) Přežily. Dneska se mu na ně vyprdnu angry smiley angry smiley angry smiley.

    Žahanec dostaly rajčata a papričky v přenosným foliovníčku. Nedoléhá až k zemi a asi to dostaly odspodu. Jsem zvědavá jestli to rozchodí.sad smiley Muškáty, které jsem nechala venku, jsou dobrý. Jinak jsem si udělala ztráty sama při stěhování truhlíků s begoniema. jsou krásně narašený, tak v rámci záchrany jsem je nakládala na kočárek a vozila po několika. Samozřejmě jsem drkla o dlaždici a dva truhlíky vysypala. Něco jsem posbírala ještě v noci, zbytek zůstal venku. Kupodivu se ty ,co jsem tam nechala ani nepolámaly, by ani nepomrzly.

    Jinak, můj postřeh - voda v miskách, která zůstala na zemi nezamrzla, voda ve výšce výš jak 70cm měla ledový škraloup.eye popping smiley

    Tak nevím, jestli už byla zem tak prohřátá?

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 04.05.2011 14:59
     

    já i přenosný pařník přikryla starou larysou....a mám vše OK

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 04.05.2011 20:07
     

    Tak po dnešním ránu omrzly květy na azalce, kapradiny, hosty, pivoňky a ostatní se uvidí. Ale jestli budou mrazíky ještě zítra a pozítří, tak nevím....eye rolling smiley

    Ještě, že jsem uklidila všechny balkonovky a letničky.drinking smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 04.05.2011 21:03
     

    Mám totálně omrzlou lantanu (velký keř, který jsem dostala loni od Missi), oxails, begonky i voskovky. (plačící smajlík) Všechno jsem měla zabalený v igelitech a houby platný. Muškáty a macešky to zvládly. Jsem úplně bez nálady. Doufám, že lantana znova obrazí. Jak to zvládnou oxailsy, to teda nevím. Vydržel jen ten můj stařičký sad smiley

     
  • Status: expert

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 04.05.2011 21:13
     

    Ani nebudu říkat co všechno nám tu zmrzlo, uvidíte samy o srazu, děs běs.

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 04.05.2011 21:15
     

    Tak jsem se právě vrátila (ne z hradu-pokus o humor) ze zahrady. Je to k pláči. Mám zahrádku teprve 2,5 roku a tak jsem něco takového ještě nezažila:

    všechny 3 japonské javůrky omrzlé, červený to odnesl nejvíc - má dokonce i ulámané větvičky.

    Velká azalka těsně před rozkvětem - všechny květy umrzlé

    pieris - mladě lístky, které byly včera ještě zářivě oranžové jsou bordovo hnědé

    vinná réva - černý list

    tříprsťák na chatce - černý

    švestka - plody do černa

    hosty a další některé kyti - sklovaté listy

    mám pokračovat.?..plačící smajlík

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 04.05.2011 23:13
     

    Mám pocit, že to ty rostliny odnesly z toho důvodu, že bylo předtím tak moc velké teplo. Přeci "zmrzlí muži" jsou skoro každoročně a takové ztráty jako letos nebývají confused smiley .

    Drahuško, lantanu mám též omrzlou, ale co mi mrzí jsou fíkovníky - byly obalený plůdkama a ty jsou totálně kaputthumbs up . Květy pivoňky jsou jak shnilej hadr, azalky to samé, magnolie spálená,.... no děs běs sad smiley angry smiley .

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 04.05.2011 23:45
     

    Jak vás tak čtu, je mi to líto. Mě kupodivu omrzly jen ty rajský a to to není ještě tak tragický. Vypadá to, že se jen trochu pozdrží. I fíky zatím drží. Doufám, že to nezakřiknu a nesklátí mi to dnesní noc. Doufám, že se počasí bude držet předpovědi a zase to tolik neklesne a zůstane při nejhorším na 0°

     
  • Status: expert

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 04.05.2011 23:53
     

    U nás zima ještě bude, jasan ještě nezačal rašit, pokud nemají jasany listí teplo nebude. Co já pamatuju jasanům ožehl mráz listí jen jednou.

     
  • Status:

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 05.05.2011 05:10
     

    Holky, to je mi moc líto, ty ztráty jsou k pláči. Já to včera všechno obešla, jestli můžu tvrdit, že jsem o něco přišla, tak leda o 1 asparágus, co jsem ho vykopla minulý týden ven, a to ještě spíš pro to, že ho sežehlo slunko. Jinak mám vše o.k. Doufám, že Vám to ztrátové období už skončí, pro letošek by to už stačilo...sad smiley .

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada a květena (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.