sobota 4. května, 11:55 Svátek má Květoslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada a květena
hodnocení: 4.70
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: gabca
Status: expert

Co vám nepřežilo letošní zimu?

Datum: 07.04.2011 22:26
 

Tak jak jste na tom? Máte nějaké ztráty?

 

Mě hlavně mrzí ty vřesy, vypadají opravdu na vyhazov.

Pak mi vymrzly obě šalvěje, jedna léčivka a druhá kvetla růžově ( názvy nevím ).

Dost mi vymrzly i astry ( aster alpinus ) a některé třapatky. Ale ty jsou pokládány za krátkověké trvalky.....

Taky jedna hortenzie ( ale stejně kvetla zmetkovitě ), tak šla dnes ven. A růže jsou taky kaput. Zbyla mi jedna New Dawn. Ale měla jsem jen 4.

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 2 z 19
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 08.04.2011 16:44
     

    Irisko,nekopej!!!!!!

    Bramboříci zatahují, je tam holo, pak vyrazí listy, zase bude holo a pak květy. Růže můžou obrazit ze země. Hodně jim letos omrzly větve, ale regenerujou zespodu (pokud tedy jsou sazený jak mají a krček mají pod zemí.) I mateřídoušky začínají od země. Vydž, ještě je brzo. Spousta kytek teprve vyleze. Spíš bych to jen zalila a trochu přihnojila.

    Na likvidaci je spousta času.nono smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

     
     
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 08.04.2011 20:19
     

    Mě pozdechaly rododendrony a pieris. Proto s těma nádherama navždy končím thumbs up

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 08.04.2011 20:24
     

    vyčkám, dám jim druhou šanci. Pieris a rododendron u mě OK.

     
  • Autor: ilka
    Status:

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 08.04.2011 21:38
     

    Prdííííím na lilie, letos jsem koupila lídlácké poslední a šmitec... to je jak dvě oka upletla a tři vypárala, zase to pochcípalo! nějaká levandule, šalvěj doufám že po mém střihu ještě obrazí a teda co mě moc mrzí tak všechna krásnoočka! jsem si myslela že je to lebeda a houby, ani se to nemnoží ze semínek, nic! a přitom nadělají takovou parádu :-( a karafiátky mám taky obeschlé, i nízké floxy...

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 08.04.2011 22:00
     

    Hvozdík je na vážkách, pieris (mám krásný od loňska) s těmi oranžovočervenými novými lístky taky nevypadá živoucí a krásnoočka vypadají taky mrtvě.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 09.04.2011 01:17
     


    Evita napsal(a):

    Vřesy po zimě vypadaly úděsně, teď začínám mít takový neurčitý pocit, že se začínají lehce zelenat, aspoň některé z nich. Odešla mi krásně rozrostlá Sagina, floxy, zakrslý modřínek (ale ten byl špatný už na podzim) a jedna nádherná bohyška s šedostříbrnými listy. Ostatní bohyšky už pučí, tahle ani náhodou....

    saginu jsem prosypala rašelinou, prolila a řekla bych, že se začíná vzpamatovávat

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 09.04.2011 09:28
     

    A mně ještě neleze spousty bohyšek, ale to je normální

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 09.04.2011 09:59
     


    drahus napsal(a):

    A mně ještě neleze spousty bohyšek, ale to je normální

    nedočkavě jsem rozhrnula hlínu a kdesi v útrobách země se něco jeví.
    DOkonce jedna, na kterou jsem zapomněla a nechala ji celou zimu v malém květináči!! na terase, vypadá, že to snad přežila!!! Ale abych to nezakřikla. Včera jsem totiž v květináči vypozorovala takový fialový růžek, předpokládám, že by se z toho mohly rozvinout listy.

     
  • Status: expert

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 09.04.2011 10:52
     
    p4080094m.jpg
    Další fotografie:

    Musím se pochlubit a do kvetení to ještě není. Moje přezimované lilie raší, doufám, že jsem našla způsob jak je udržet a i zimovat, teď ještě aby kvetly :-)

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 09.04.2011 10:54
     

    Mám jich taky pár v květináčích. Jsem zvědavá. Nějak se mi nechce věřit, že by tohle "malé nic", co máme v nádobách, vykvetlo smiling smiley. Ale třeba se zadaří winking smiley flower smiley

     
  • Status: expert

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 09.04.2011 10:57
     

    V tom prasklém květníku jsou loňské asi se rozpadly na drobné cibuličky, nehrabala jsem, podle mé segry co liliaří dlouho se s liliemi může hýbat někdy na přelomu srpna a září jinak ne tak to dodržuju. winking smiley

     
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 09.04.2011 12:10
     

    Ve sklepě jsem měla velké množství hlíz kany. Doplatila na nedostatek času, kany jsem přestala obhlížet a teď je mám všechny olezlý plísní. Možná jsem nějakou zachránila v květináčích. Ale budu muset přehodnotit co mám pěstovat a v jakém množství. Nějak mě to přerůstá přes hlavu. Každá rostlinka chce něco jinýho. Budu se ohlížet po nenáročných rostlinách. Ach jo sad smiley

    Možná mě ta depka přejde až budu vidět, že se zase daří a že něco kvete winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 09.04.2011 12:12
     

    Jesttli je to jen takové jemné ojínění plísní tak to nevadí, mívala jsem to i na jiřinách a bývaly ok než mi zmrzly :-)

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 09.04.2011 12:13
     

    Arturko, já takhle málem letos "prošvihla" darované mečíky. Mám je poprvé, vůbec jsem si s nimi nevěděla rady. Mamka mi pak radila, že se mají nějak odlupovat confused smiley, tak jsme je rychle zasázely, už měly pořádné puky...Takže jsem se zařekla, že nic vyndavacího na zimu nechci. nono smiley

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 09.04.2011 19:08
     

    Ivo love smileymečíky se dávají do země až kolem zmrzlých!!!!!!!!!!!!!! Jestli přijdou mrazíky, přijdeš o ně.sad smiley 

    Krásnoočka mě začínají vylejzat teprve teď a jsou krátkověké trvalky.

    Lilie se rozdělují do určitých skupin. nejodolnější jsou asijské a L.A hybridy.

    Tady je něco o nich.

    [www.basik.cz]

    [www.garten.cz]

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada a květena (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.