sobota 4. května, 17:57 Svátek má Květoslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada a květena
hodnocení: 4.70
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: gabca
Status: expert

Co vám nepřežilo letošní zimu?

Datum: 07.04.2011 22:26
 

Tak jak jste na tom? Máte nějaké ztráty?

 

Mě hlavně mrzí ty vřesy, vypadají opravdu na vyhazov.

Pak mi vymrzly obě šalvěje, jedna léčivka a druhá kvetla růžově ( názvy nevím ).

Dost mi vymrzly i astry ( aster alpinus ) a některé třapatky. Ale ty jsou pokládány za krátkověké trvalky.....

Taky jedna hortenzie ( ale stejně kvetla zmetkovitě ), tak šla dnes ven. A růže jsou taky kaput. Zbyla mi jedna New Dawn. Ale měla jsem jen 4.

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 4 z 19
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 12.04.2011 13:50
     

    Evito, nechci tě zklamat, ale moje vřesy jsou kaput. Včera jsem do nich stříhala a řekla bych, že jsou sušší než byly.eye rolling smiley

    Jen mě štve, že tam teď nemám místo nich co dát. Chtěla bych jim ještě dát šanci ( jako koupit jiný ), ale to si musím do podzimu počkat, teď mají jen vřesovce. Jsou taky hezký, ale vřesy na podzim nemají chybu.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

     
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 13.04.2011 10:19
     

    Tak už vím o červeném krásnoočku a některé třapatky. eye rolling smiley thumbs up Prozatím.

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 13.04.2011 11:04
     

    Letos dostala zahrada zabrat thumbs up sad smiley . Odešly i mateční azalky a rododendronky, přitom to byly i 15 let staré rostliny, takže perfektně prokořeněné sad smiley . Vřesy jsou také kaput. Nejvíce mi mrzí trpasličí cypřišek - za 16 let z něj už byla koulička o průměru cca 15 cm, zbyla z něj jediná větvička...pokud teda ještě neodejdesad smiley angry smiley .

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 13.04.2011 11:18
     

    Missi, taky mi odchází cypřišek nana gracilis - před očima začal asi před měsícem hnědnout. Už je zasažená půlka kouličky. Má v průměru cca 25-30 cm. Mám ho přes 2 roky. Byl hodně drahý. Nevím, co s ním. Jestli je to vlivem počasí nebo se podepsali mravenci. V jeho okolí jsem totiž našla několik mravenišť.

    Jinak 100% mi odešla 1 ostrožka a pravděpodobně zlatá růj. Úplně odešel jeden krásný keřík mateřídoušky. U vřesů čekám, jestli se přece jen nezmátoří.

     
  • Autor: yaga
    Status:

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 13.04.2011 18:04
     

    Marihuana....néééééé......mateřídouškathumbs up tařičkathumbs up minirůžička oranžováthumbs up ....hotovej hřbitov!

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 13.04.2011 18:08
     

    yaga a ta minirůžička ti někdy zimu přežila?

     
  • Autor: yaga
    Status:

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 13.04.2011 18:09
     

    Jo jo dvě mi zimu přežily,ale nevím jak rozdejchají tohleto jaro.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 13.04.2011 18:22
     

    Dneska jsem byla v zahradnictví, prý úhyn rostlin hlásí všichni lidé tragický...

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 13.04.2011 18:26
     


    yaga napsal(a):

    Jo jo dvě mi zimu přežily,ale nevím jak rozdejchají tohleto jaro.

    měla jsem kdysi oranžovou, nepřežila jednu zimu, ted mám tři, červenou, žlutou a růžovou. Asi je na zimu strčím do přezimující místnosti.

     
  • Autor: yaga
    Status:

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 17.04.2011 09:53
     

    Právě jsem zjistila,že je v čudu i kopretina......angry smiley angry smiley angry smiley angry smiley angry smiley !

     
  • Status: expert

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 17.04.2011 10:07
     

    JJ já včera vyhodila žlutou, thumbs up

     
  • Status:

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 17.04.2011 10:24
     

    Vyrašila heuchera pulchella, juchů grinning smiley . Jájo, až se rozmnoží, těš se...

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 17.04.2011 18:52
     

    No, já můžu asi definitivně potvrdit, že červená růj a červený javor u syna jsou ve věčných lovištích. U mě je v čudu zlatá růj, 3x zlatavé plnokvěté krásnoočko, 1x ostrožka, 2 x mateřídouška a pak vidím ještě nějaké mrtvé "košťály, ale bohužel si nemůžu vzpomenout co to bylo.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 17.04.2011 20:34
     

    Mně nepřežily třapatky, ta tmavá bordó a žlutohnědá a pak ty menší žlutý.

    Ale echinacea a žlutá ( trvalky? ) jo. Jo a jedna ze dvou bílých ( alba ). Aspoň něco.

    Mateřídouška je plevel, sice hodně vymrzla, ale místama raší, tak se snad rozleze.Taky šalvěj je kaput.

    Vřesy jsem už odepsala, jsou hnusný, půjdou ven. Jen nevím, co místo nich. A čekám na tu kapradinu, ta by mě mrzela.

    Ale raší mi všechny clematisy ( teda mám jen 4 ), tak to jsem ráda.love smiley

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 17.04.2011 20:43
     

    Gabčo, mě ta mateřídouška odešla fakt totál. A to jsem měla už opravdu pěkný keřík. Překvapila jsi mě s tou echinaceou. Myslela jsem si, že je to držák.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada a květena (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.