sobota 4. května, 20:52 Svátek má Květoslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada a květena
hodnocení: 4.70
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: gabca
Status: expert

Co vám nepřežilo letošní zimu?

Datum: 07.04.2011 22:26
 

Tak jak jste na tom? Máte nějaké ztráty?

 

Mě hlavně mrzí ty vřesy, vypadají opravdu na vyhazov.

Pak mi vymrzly obě šalvěje, jedna léčivka a druhá kvetla růžově ( názvy nevím ).

Dost mi vymrzly i astry ( aster alpinus ) a některé třapatky. Ale ty jsou pokládány za krátkověké trvalky.....

Taky jedna hortenzie ( ale stejně kvetla zmetkovitě ), tak šla dnes ven. A růže jsou taky kaput. Zbyla mi jedna New Dawn. Ale měla jsem jen 4.

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 8 z 19
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 05.05.2011 07:25
     

    já se na to ani nešla podívat. confused smiley

    a vedle se myslím 555 ptala co s tím - řekla bych počkat co zaschne a co obrazí a potom stříhat. confused smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

     
     
  • Status: expert

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 05.05.2011 08:03
     

    Hani já se dívat byla, nestojí to za pohled. Taky si myslím, počkat a uvidí se s něčím si příroda poradí.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 05.05.2011 08:26
     

    Doplňuji - co už vykvetly azalky, - omrzly, Nashi -plůdky - omrzly, desetiletý červený javůrek - omrzlý, Moje velká hortenzie, která už špatně přezimovala - omrzlá. Bahenní ibišky - omrzlé, meruňky - v prdeli.. A to jsem jistě neviděla všechno. Prostě jsem ze zahrady utekla sad smiley

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 05.05.2011 08:32
     

    Drahuško, to je mi líto, že máš takový ztráty. Javor jsi měla stejně jako hortenzii krásné.

    Mě připadá, že moje hortenzie je OK, ale nijak důkladně jsem jí nezkoumala. Je chráněná ze 2 stran habrama. Mám jí v rohu.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 05.05.2011 08:51
     

    tahle diskuze je fakt k pláči. Slyšela jsem názor, že to omrznutí skoro všeho způsobily i ty deště před mrazíkama. Vše bylo moc nacucané vodou a pak to rychle zmrzlo. Asi v tom taky něco bude. Zajímalo by mě, co dělají na Moravě s vinicema, přeci je taky ničím nezakrývají.

    Irčo jak jste tam na tom s vinnou révou?

     
  • Status: expert

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 05.05.2011 09:24
     

    U nás podle mě udělalo nejhůř včerejší ráno, z toho mrazu bylo najednou vedro a slunce pražilo jako divé ze země se kouřilo jako v prádelně. Jinak sníh tu ještě polehává, moc zdravých rostlin mi na zahradě nezbylo. Naštěstí mám vybité baterky a nefotím, brečela bych u toho. Nádherný drahý očkovaný ořech je asi úplně v háji (nemá z čeho by znovu vyrašil) všechno z osluněné strany je černé, ruj která se snažila obživnout je v háji, o měkkých kytkách nemluvím všechno je na kaši rozmrzlé. Naštěstí jsme tu byli maličko pozadu takže něco bylo ještě schované v zemi.

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 05.05.2011 09:30
     

    ten déšť nevím jestli škodil confused smiley, vždyť běžně se pouští na ochranu před mrazem závlahy confused smiley

     

    Poslali mně něco zařídit zrovna u naší zahrady,m tak jsem sundala mrazovky - záhon jahod dál od domu má květy černé, záhon těsně u domu z poloviny (bylo to přikryté!)

    Kiwi je asi v (_!_), já kráva nebeská jsem ho mohla nechat ještě pár týdnů v květináči sad smiley

    Pivoňky povadlé, ale jestli budou jenom ohnuté nebo jsou kaput nevím.

    A na úrodu ovocných stromů můžeme asi taky zapomenout.

    *píp*,*píp*,*píp*,*píp*,*píp*,*píp*,*píp*,*píp*,*píp*,*píp*,*píp*,*píp*,*píp*,*píp*,*píp*,*píp*,*píp*,*píp*,*píp*,*píp*,*píp*,*píp*, *píp*,*píp*,*píp*,*píp*,*píp*,*píp*,*píp*,*píp*,*píp*,*píp*,*píp*,*píp*,*píp*,*píp*,*píp*,*píp*,*píp*,*píp*,*píp*,*píp*,*píp*, angry smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 05.05.2011 09:38
     

    tak jsem koukla na stromy, švestky, renkloda, meruňky, broskev v hájiangry smiley

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 05.05.2011 09:58
     

    Ta voda by asi vadit neměla, ale jak píše i Jája, největší paseku nadělá ranní slunce. Jak rychle hřeje, nestačí pletivo reagovat. To byl asi případ i těch pohuntovaných kytek na jaře, kdy taky v noci fest mrzlo a ráno do toho svítilo slunce.

    Tentokrát asi můžu děkovat těm borovicím a vůbec zarostlé a zastíněné zahradě díky sousedům, že to první slunce už ke mně nedosáhne. Ztráty mám zatím minimální. Další plus mám, že bydlíme v kopečku a mrazíky se slejvají níž.

    Holky je mi vás líto, ale zatím nic nedělejte, uvidíte, až tohle období pomine. Ze zimní pohromy se kytky vzpamatovaly, věřme, že mají takovou sílu k životu, že se zregenerují.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 05.05.2011 10:04
     

    ale nepamatuju, že by zmrzly už i plody, merunky i švestky a renkloda jsou měkký a černý. To vidím fakt prvně.

     
  • Status: expert

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 05.05.2011 12:10
     

    U mě v Brně docela pohoda. Mám venku všechno jak bylo, nic jsem nepřikrývala. Možná bylo dobré, že jsem většinu vyhodila ven už v březnu, takže to moc rychle nerostlo, bylo to otužilé. thumbs down

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 05.05.2011 12:24
     

    Irisko, stávalo se to. Jenže poslední roky bylo počasí tak naruby, že už si to nepamatujeme. nono smiley

    Ono taky se sem natahalo spousta druhů rostlin, které nejsou zvyklé na naše klasické poměry. Šlechtí se z druhů, které jsou zvyklejší na mírnější počasí. Takoví Holanďani, Angláni, Italové atd. tak kruté zimy a výkyvy počasí nemají. To už spíš mají šanci kytky šlechtěné a pěstované z Polska.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil hespa (05.05.2011 12:28)
     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 05.05.2011 12:40
     

    holky tak s tím brzkým sluníčkem ráno taky nevím nevím....koukala jsem všechny výhony břečtanu co je kolem dokola stromu jsou černý. kdyby to bylo od sluníčka, tak bych brala tak východní stranu, ale je to na všech výhonech kolem dokola.

     
  • Status:

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 05.05.2011 12:59
     

    Irisko, byla jsem na špacíru po dědině a nezpozorovala jsem žádné škody, ani co se bavili lidé v obchodě, tak všichni klepou na dřevo, že zatím nic. Vinohrad - jestli se tomu tak dá říct, kolem kterého jsem šla, byl taky o.k. U nás v sadě to potloukly kroupy, jak jsem tu už psala, a zatím jsme tam nebyli, tak nevím. Ale tu ten mráz, jestli tu nějaký byl, určitě nebyl tak hrozný, jak u Vás v Čechách.

     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Co vám nepřežilo letošní zimu?

    Datum: 05.05.2011 15:58
     

    To je mi holky líto, že máte škody na zahradách a zahrádkách, takovou práci to všechno dá a peněz a pak stačí jeden blbý mráz thumbs up

    Já jsem jen tak zběžně zhlédla pozemek a zdá se, že tedy žádné škody nemám. Anebo to zatím nevidím.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada a květena (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.