pondělí 17. června, 17:57 Svátek má Adolf
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Dům a vše okolo
hodnocení: 4.30
Diskutujte! Stavíte, nebo již bydlíte ve vlastním? Podělte se o řešení svého bydlení s ostatními!
 
 
 
 
Autor: Ditusa
Status: nováček
Klikni pro filtrování

Rady při nákupu krbových kamen

Datum: 08.11.2006 11:05
 

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat jestli máte doma krbová kamna a jak jste spokojeni.

Plánujeme nákup krbových kamen a chceme si takto přitopit v obýváku a v kuchyni.Jenže nevíme podle čeho se při nákupu řídit a kterou značku kamen si vybrat.Nechceme je připojit na ústřední topení,jen si s nima občas přitopit.Máte někdo zkušenosti,a jaké?

Děkuji za odpovědi Ditusa

 

Komentáře a názory

 
  Stránky: 123 | další
  Aktuální stránka: 1 z 3
 • Autor: evelina
  Status:

  Re: Rady při nákupu krbových kamen

  Datum: 08.11.2006 17:06
   
  Ditusa, ja krb  nemam, ale nasla som ti nejake stranky, mozno ti to pomoze.[www.storms]-krby.sk, alebo si vygoogluj ine.
   
 • Autor: Reklama

  Re: Rady při nákupu krbových kamen

   
   
 • Autor: Amee
  Status: expert

  Re: Rady při nákupu krbových kamen

  Datum: 14.11.2006 09:43
   

  Já krbová kamna mám přímo v obýváku. Co poradit, tak nejdůležitější je asi  jaký mají tepelný výkon. A pak také vzhled, aby se ti hodily do interiéru.

  My máme kamna Alaska-Bavaria - tepelný  výkon  8 kW a vytopí v pohodě obývák 9x 6, přilehlou kuchyň a chodbu a pokoje. Samozřejmě v obýváku je třeba 24 stupňu a v ostatních místnostech o stupínek míň.

  Moji rodiče mají kamna Alaska - Karelie výkon 10 KW a když zatopí a vzhledem k tomu, že mají malé místnosti, je u nich za chvíli hrozné vedro až nedýchatelno. Loni se jim podařilo vytopit dům na 30 stupňů.

  Upozorňuji, že jiné topení nemají.

   

  Mrkni na [www.ABX.cz], tam jsou kamna, která uvádím. 

   
 • Autor: Evana
  Status:

  Re: Rady při nákupu krbových kamen

  Datum: 19.01.2007 17:43
   
  Krbový kamna jsou bezvadná věc. Když je možnost levnějšího dřeva, je to úsporné topení.
   
 • Status: expert

  Re: Rady při nákupu krbových kamen

  Datum: 19.01.2007 19:05
   

  U krbových kamen je nejdůležitější vědět jaký mají mít výkon, počítá se cca 1kW na 20m3, ale záleží to na tom jak je dům či byt izolovaný. Dále je také lepší předem vědět, zda chcete koupit kamna z ocelového plechu, nebo kamna litinová. Litinová kamna mají samozřejmě delší životnost, ale vyšší pořizovací cenu. A dále je tu vzhled, doporučuji kupovat kamna společně, protože chlap vždycky nakoupí špatně grinning smiley  kamna se nehodí tvarově, barevně atd. atd. grinning smiley  Dá se také pořídit krbová vložka, kterou si lze nechat podle vlastních požadavků a fantazie "ozdobit". Pokud nakonec krbová kamna či vložku podle vlastních požadavků vyberete a zakoupíte, budete určitě spokojeni a věřím, že nebudete topit ničím jiným. Nejenže je z kamen jiné teplo než z ústředního topení, ale také nemalé úspory oproti elektrickému či plynovému kotli (hlavně u kamen se splynováním). Není to sice tak pohodlné, ale pohyb při štípaní a nošení dřeva určitě vašemu tělu neublíží winking smiley

   

  To poradil můj synwinking smiley

   
  Upraveno 1 krát. Naposledy upravil jaja99 (19.01.2007 19:12)
   
 • Autor: Neregistrovaný uživatel:
  Bolek

  Re: Rady při nákupu krbových kamen

  Datum: 28.01.2007 15:42
   

  Mé osobní zkušenosti s krbovými kamny:

  Kamna jsem chtěl do staršího RD (trvalé bydlení, horší tep. izolace) jako doplňkový zdroj tepla, základem je klasika - kotel na ZP a radiátory, tím temperuji  na 17 st.C a večer pak přitápět krbovkama.

  Výběr : Nevěděl jsem esli mi to bude vyhovovat a co všechno to obnáší, tak jsem chtěl spíše levnější kamna, abych je mohl po sezoně případně prodat. Chtěl jsem se sklem, aby i pohled "zahřál". Prošel jsem několi prodejen a všechny důkladně okouknul. Podavači mi příliš neporadili thumbs up. Dle vlastního soudu bych kamna rozdělil dle 1) konstrukce - buď jsou bočnice přímo nosné nebo je mezi stěnami topeniště a bočnicemi cca 2cm mezera a bočnice při topení nejsou tak teplé a vzduch proudí tímto prostorem (to je vidět ze zadní strany !)  2)dle regulace vzduch ve dvířkách - buď pouze dole nebo dole a nahoře ("sekundární" dopalování). Po vzhledové stránce se mi více líbily ty s obloukem než s rovnou plochou (ta by se zase mohla hodit na sušení). Nakonec jsem vybral 7 kW s mezistěnovou mezerou, s regulací vzduch nahoře i dole, s obloukem (vejde se tam i litinový hrnek na odpařování vody) : [www.profikrby.cz]  (kouřovod 150 mm)

  Topení - špalek z tvrdého dřeva 15x15x30 vydrží hořet 3,5h s přídavkem několika měkkčích menších kousků

  Dřevo: volba pracnost vs cena, buď má člověk více času a pořídí si levné metovky a ty si nařeže a naseká nebo si připlatí, kydž to za něj udělá někdo jiný.

  Přednosti: obnovitelný zdroj paliva, úspora na ZP letos (06/07) skoro 40%, ale přeci jen byla netypicky teplá zima, živelné teplo, super pohled, pobíhání kolem kamen a přikládání - to neomrzí, POHODA thumbs down smiling smiley smoking smiley

  Nevýhody: zvýšená prašnost ze dřeva (a to i když často zametám), mít prostor na uskladnění dřeva a nechat ho nejlépe rok sušit (stačí venku pod stříškou), sehnat dostatečné množství novin na zatápění, pracnost s dřevem a případná doprava, což nakonec není zase tak hrozné moody smiley

   
 • Autor: Anavi
  Status: expert

  Re: Rady při nákupu krbových kamen

  Datum: 26.02.2007 11:18
   

  Já jen poznámku k Bolkovi:

  my nezatápíme novinami, ale nějakými smotkami z dřevité vlny a parafinu.

  Jmenuje se to PODPAL, více na [www.drevitavlna.cz].

   
 • Autor: Neregistrovaný uživatel:
  dracka

  Re: Rady při nákupu krbových kamen

  Datum: 02.03.2009 08:10
   

  Krbových kamen všch druhů a tudíž i ceny je na netu "neúrekom"Všichni zapomínáte, že musíme vycházet z průměru komína, zda je vyvložkovaný nebo ne, atd.Vybrat si třeba mezi kamny s vývodem 12 cm je někdy již práce.Komín pro krbová kamna musí být samostatný(!) takže mnozí budou muset uvažovat o stavbě dalšího komínu (na netu najdete stavebnicové komíny které si můžete postavit sami - ovšem,jak jsem počítal,mne by přišel 9-ti metrový komín asi na 3O tisíc kč.

  A právě vzhledem k ceně komína mám problém.Ikdyž ještě předesílám, že české normy týkající se kamen a komínů jsou-cituji volně našeho hlavního komínologa a arbitra ing.Jiříka:"..tyto normy jsou sice směrodatné, ale nemohou nařizovat, může vám nařídit revizní kominík, který vám to nemusí zkolaudovat. Samozřejmě kamna pak můžete provozovat i bez kolaudace,dokud nedojde k nehodě(!). A to je právě můj problém, na chatě mám kuchyňská kamna připojená samozřejmě do komína-ten je na chatě jen jeden.Kuchyňka sousedí s obývákem, kde bych chtěl postavit krbová kamna.Mohl, bych samozřejmě z druhé strany udělat sopouch a napojit kamna naproti kuchyňským,ikdyž asi cca o metr výš.Netopilo by se současně.Otázkou ovšem je,zda by se to stejně nepralo.Vidím to tak, že by se dala udělat jakási klapka u vstupu do komína, pokud by se topilo v jedněch kamnech,klapka u druhých by se zavřela.Moje otázka na ing. Jiříka zústává již měsíce nezodpovězena.Domnívám se ovšem,že on z hlediska svého postavení a odpovědnosti nemůže dát požehnání takové partyzánštině.Takže co na to vy ostatní?

   
 • Autor: Bohumil
  Status: nováček

  Re: Rady při nákupu krbových kamen

  Datum: 11.05.2009 19:12
   
  p5110354.jpg

  asi se to sem tolik nehodí ale nemohu najít jiné odkazy .... má prosím někdo zkušenosti a mohl by mi poradit s upravou staršího otevřeného krbu ......chtěl bych udělat do zdi okolo šamotovích cihel cca 15cm široký vzduchoví průduch a potom skrz zeď do vedlejší místnosti nechci utrácet za novou vložku když krb jinak funguje bezvadně ... buď bych vedl průduch od soklu nahoru cca 1m v horní šikmé části krbu nebo od země +1m eště navíc- viz obrázek .... předem děkuji za odpovědi

   
 • Autor: Neregistrovaný uživatel:
  ela

  Re: Rady při nákupu krbových kamen

  Datum: 06.07.2009 18:01
   

  Neslyseli jste o paysecu?je to nejaka novinka od hellomobile.

   
 • Autor: Neregistrovaný uživatel:
  Ufer

  Re: Rady při nákupu krbových kamen

  Datum: 13.12.2009 00:59
   

  Při výběru krbových kamen a vůbec všeho, co se kamen, krbů a komínů týče mi vždy poradili v diskuzním fóru internetového obchůdku AstraNet.cz. Vřele doporučuji. Z diskuze se tam člověk v mnohém poučí a může se na všechno zeptat.

  [kamna.astranet.cz]

  My máme krbová kamna Fulvia, máme je v obyváku, vytopíme ale i přilehlou kuchyň a předsíň, jsou to ta nejlepší kamínka na světě, mají dokonalé trojí spalování, litinové ohniště, vysoký lehký popelník, s kterým se dobře manipuluje a vzhledově jsou pěkná, ta naše mají kachle v barvě bílá kává. Přes den s nimi vytápíme náš byt celou zimu, k večeru, když se dům zaplní dalšími obyvateli, zatápíme v kotli ústředního topení.

   
 • Autor: Neregistrovaný uživatel:
  Honza V.

  Re: Rady při nákupu krbových kamen

  Datum: 18.01.2010 16:02
   

  Dobrý den, mám dotaz a byl bych velmi rád, kdyby mi někdo mohl pomoci. Chtěl bych si na jaře koupit krbová kamna na zastřešenou terasu. Chtěl bych se zeptat na minimální výšku komínu, která musí být nad střechou. Pod střechou odhaduji jeho délku na 1,5 - 2m. A také bych se chtěl zeptat jestli má někdo zkušenosti s krbovými kamny od firmy Romotop. Děkuji.

   
 • Autor: Neregistrovaný uživatel:
  tomas novy

  Re: Rady při nákupu krbových kamen

  Datum: 07.02.2010 18:26
   

  Slušný výběr je v katalogu Bauhausu. [letaky.prodejce.cz]

   
 • Autor: Neregistrovaný uživatel:
  Bětka

  Re: Rady při nákupu krbových kamen

  Datum: 17.02.2010 19:18
   

  Dobrý den, mám dotaz ohledně komínu. Topíme v kotli, ale plánujeme předělat topení a topit v krbových kamnech (až nějaké vybereme...), ale přestavba by se týkala jen prvního patra a druhé patro by se dál vytápělo kotlem. Jenže máme jen 1 komín a přidělat 2. by byl problém...šlo by topit oběma na 1 komín? děkuji za rady

   
 • Autor: drahus
  Status: expert

  Re: Rady při nákupu krbových kamen

  Datum: 17.02.2010 23:01
   

  To je dotaz spíš na výrobce nebo prodejce kamen. Některá krbová kamna se za sebou dávat můžou, ale jestli kotel a kamna, to nevím.

   
Stránky:  123 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Dům a vše okolo (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.