sobota 27. dubna, 10:38 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Dům a vše okolo
hodnocení: 4.30
Diskutujte! Stavíte, nebo již bydlíte ve vlastním? Podělte se o řešení svého bydlení s ostatními!
 
 
 
 
Autor: Ditusa
Status: nováček
Klikni pro filtrování

Rady při nákupu krbových kamen

Datum: 08.11.2006 11:05
 

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat jestli máte doma krbová kamna a jak jste spokojeni.

Plánujeme nákup krbových kamen a chceme si takto přitopit v obýváku a v kuchyni.Jenže nevíme podle čeho se při nákupu řídit a kterou značku kamen si vybrat.Nechceme je připojit na ústřední topení,jen si s nima občas přitopit.Máte někdo zkušenosti,a jaké?

Děkuji za odpovědi Ditusa

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123 | další
    Aktuální stránka: 2 z 3
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Madlen

    Re: Rady při nákupu krbových kamen

    Datum: 22.04.2010 22:39
     

    obecně platí, že na jeden komín může být napojeno i více spotřebičů. je to omezeno výkonem a tím, že by měl být jeden uživatel. Z praxe... pokud tam budou připojena dvoje kamna, nemusí být žádný problém, ale může se stát, že si budou jedny přes ty druhé nasávat falešný vzduch a objeví se problém nebo komín nebude kapacitně zvládat pobrat spaliny. záleží na tom, jaký ten komín je.... každopádně bych i do budoucna doporučila používat daný komín jen pro jedno topidlo. můžete se poradit třeba u firmy [www.kominsos.cz] nebo na [www.kamnarsti-podebrady.cz]

     
  • Autor: Reklama

    Re: Rady při nákupu krbových kamen

     
     
  • Autor: Charlie
    Status: nováček

    Re: Rady při nákupu krbových kamen

    Datum: 24.04.2010 22:43
     

    Dobrý den,

     

    napojení dvou spotřebičů na jednu spalinovou cestu bych příliš nedoporučoval

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Charlie (24.04.2010 22:49)
     
  • Autor: Charlie
    Status: nováček

    Re: Rady při nákupu krbových kamen

    Datum: 24.04.2010 22:47
     

    Dobrý den,


    podle normy ČSN 734230, bod 8.1.3 může být na spalinovou cestu připojen pouze jeden krb. Každopádně by tyto věci měly být řešeny s kompetentními osobami - komíníkem a kamnářem. Napojení dvou topidel na jeden komín může způsobovat různé problémy, od špatného tahu až po velmi vážné problémy a není radno s takovými věcmi experimentovat.

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Charlie (24.04.2010 22:51)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Rady při nákupu krbových kamen

    Datum: 18.09.2010 09:45
     

    Nedávno byl v Jak se staví sen krásný biokrb. Tak jsem to omrkla na netu... ty ceny jsou taky krásné smiling smiley.

    [www.conmoto-shop.cz]

     
  • Status: nováček

    Re: Rady při nákupu krbových kamen

    Datum: 22.05.2012 15:03
     

    Dobrý den,

    chtěl bych se zeptat na následující v jednom návodu k použití jsem četl, že se nedoporučuje topit v krbových kamnech s vodním výměníkem bez toho že by byl tento zapojen na vodní okruh. Chtěl jsem totiž kamna s výměníkem zakoupit, instalovat a až dodatečně připojit na topný okruh., tudíž je eventuelně používat i bez tohoto zapojení.

    Poradíte mi někdo?

    Děkuji Josef

     
  • Autor: sob22
    Status: nováček

    Re: Rady při nákupu krbových kamen

    Datum: 26.05.2012 10:35
     

    Jestliže to je psané v návodu, tak bych to asi opravdu nezkoušel. Nebude od věci s tímto dotazem kontaktovat vašeho prodejce, nebo přímo výrobce. Taky by mě docela zajímalo, čemu by to vadilo.

     
  • Autor: TerezaH
    Status: nováček

    Re: Rady při nákupu krbových kamen

    Datum: 21.07.2012 22:18
     

    My jsme si je koupili už v létě, takže jsme měli dost času je napojit na stávající rozvody k 6-ti radiátorům Radik VK. Je to paráda, neměnila bych. Jen ta práce se dřevem,ale to je starost chlapů.

     
  • Autor: bloxgros
    Status: nováček

    Re: Rady při nákupu krbových kamen

    Datum: 30.09.2012 00:27
     

    Dobrý den, u nás ve firmě dlouhodobě odebíráme krbové vložky od firmy Banador. Zákazníci jsou spokojení a i reklamace vyřizují vstřícně. Zvažte také výkon, který opravdu potřebujete. Vzorec na výpočet potřebného výkonu najdete zde: [www.kominyvorel.cz]

     
  • Autor: SaraB
    Status: nováček

    Re: Rady při nákupu krbových kamen

    Datum: 14.02.2013 12:39
     

    Hezké jsou ty finské krby, kromě ceny. Ale designově a prý i efektivitou je to top.

     
  • Autor: Easyman
    Status: nováček

    Re: Rady při nákupu krbových kamen

    Datum: 10.04.2013 17:53
     

    Tak já musim říct, že značek krbů a kamen je opravdu spousta, nicméně kvalita je někdy opravdu příšerná. Jelikož investice do krbu pro mě nebyla zrovna nejmenší vsadil jsem na kvalitu a chtěl dostat fakt kvalitní kamna.

    Kvalitu z obi ani bauhausu nemusim zmiňovat. Je pravda, že například jotul jsou kvalitní, nicméně jsme hezky zařídili dům a tak jsme chtěli i nějaká "stylová" kamna. Prošel jsem pár diskusí a nakonec na základě spousty referencí zvolil značku Seguin. Je pravda, že jsou trošku dražší, nicméně v ČR jdou koupit přímo od výhradního prodejce, takže něco ušetříš.

    Na kompletní nabídku mužeš mrknout i na webu webu firmy Topsys - je to pražská společnost, která má i krásnej showroom na Bělohorský.

     
  • Autor: dokecik
    Status: nováček

    Re: Rady při nákupu krbových kamen

    Datum: 09.05.2013 17:18
     

    Zkus trosku pogooglovat, protoze kamen je prosim te tolik, ze by se ti z toho hlava vyvratila smiling smiley rady a podle ceho vybirat ale naleznes treba tu : [bydleni21.cz]

     
  • Autor: Tomvi
    Status: nováček

    Re: Rady při nákupu krbových kamen

    Datum: 11.12.2013 12:48
     

    Přeji Vám úspěšný výběr, jako jsem měl já. Před několika lety jsem si vybíral krbová kamna do nového domu a velké množství informací mne přímo ubíjelo, protože každý prodejce kamen mne směřoval hned ke své nabídce a byl mi ochoten slíbit cokoliv. Zaujaly mě stránky [www.krbova-kamna-hwam.cz] , na kterých bylo vše podrobně vysvětleno a nakonec jsem si vybral krbová kamna, která mi slouží, jsou krásná, kvalitní a já jsem spokojen. Tom.

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Tomvi (11.12.2013 13:02)
     
  • Autor: Tomvi
    Status: nováček

    Re: Rady při nákupu krbových kamen

    Datum: 17.01.2014 11:42
     

    Na finské krby jsem se díval a jsou opravdu propracované. Důležité je ale předem se rozhodnout kolik mám prostoru, jak chci krb nebo krbová kamna používat, jaký mám komín a pak je už dneska opravdu velká nabídka a výběr mezi např. dánskými Morso, HWAM, norskými Jotul a hlavně na jejich stránkách jsou návody jak při výběru krbových kamen postupovat. Zdravím Tom

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Rady při nákupu krbových kamen

    Datum: 28.03.2014 20:32
     

    Rady podávají pouze "nováčci" a myslej, že budem klikat eye rolling smiley thumbs up. .

     
  • Status: nováček

    Re: Rady při nákupu krbových kamen

    Datum: 29.03.2014 10:19
     

    pro Missi:

    Klikat nikam nemusíte, jenom jsem se chtěl podělit o zkušenosti, když název vlákna jsou "rady při nákupu krbových kamen". Vy nejste nováček, tak máte jistě zkušenosti se svými kamny, tak se můžete s námi podělit.

    Všude stejný "za dobrotu na žebrotu"!!!

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Dům a vše okolo (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.