pátek 3. května, 02:11 Svátek má Alexej
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Moučníky
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Moučníky
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Vánoční štola

Datum: 11.12.2010 11:53
 

Pečete některá?

Našla jsem jeden recept, chci vyzkoušet, ráda porovnám s vašimi recepty.

 

[vanoce-silvestr.cz]

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 7 z 19
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Vánoční štola

    Datum: 26.10.2011 14:00
     

    Tak už mi kyne těsto. Nevím, jestli jsem něco nepopletla, ale zdá se mi docela řídké. Držela jsme se ale předpisu docela pečlivě. Uvidím, jestli to půjde rozválet.

    Ani se nedivím, že ty kupované za moc nestojí, protože když jsem jen tak zběžně spočítala náklady, tak by takováhle štola byla neprodejná, neb jen čisté náklady na tohle množství je aspoň 200. Dovedete si představit, že by za štolu chtěli 150 kč za kus?! eye rolling smiley Jsme holt divní zákazníci - nadává se na špatnou kvalitu, ale nakupuje se to nejlevnější (samo, že ne všichni, ale ten trend je jasný). Věra

     
  • Autor: Reklama

    Re: Vánoční štola

     
     
  • Autor: peefko
    Status:

    Re: Vánoční štola

    Datum: 27.10.2011 08:20
     

    Věro, tak jak se štola povedla? Dej vědět a i foto, jestli máš.

    Já byla včera kupovat suroviny, ale nesehnala jsem kardamom sad smiley. Ten je tam asi potřeba, vynechání by asi bylo znát na výsledné chuti, že? Ještě zkusí mamka kouknout v Globusu. Kromě kandované pomerančové kůry jsem koupila i kandované třešně, tak je tam dám asi místo té dýně.

     
  • Autor: Skokanka
    Status:

    Re: Vánoční štola

    Datum: 27.10.2011 15:42
     

    taky jsem se chtěla zeptat,kde kupujete kardamon ??? Já jsem doteď pekla jen tu tvarohovou a to přes celý rok,muž ji má v oblibě a dnes jsme vyjeli nakoupit do Hlinska /nemáme tu skoro jako všude dnes na vesnici obchod/ a tam je Lídl,Penny,Billa a nikde nic

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Vánoční štola

    Datum: 27.10.2011 16:55
     

    Kardamom se dá sehnat ve dravé výživě, v supermarketech ho určitě mít nebudou. Nebo si ho přivézt z dovči v Egyptě, Turecku ap. winking smiley Já ho koupila v jedné malé samošce na Kladně, kde mají několik druhů váženého cizokrajného koření, mimo jiné i mletý kardamom, takže jsem ho nemusela pracně drtit.! Věra

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Vánoční štola

    Datum: 27.10.2011 17:29
     
    pa270986.jpg
    Další fotografie:

    Tak tady jsou ty moje výtvory. Nevydržela jsem a přečnívající patičku jsem ochutnala a jsem ráda, že to není moc sladké, takže ta cukrová krusta to nepřesladí.

    Uložila jsem je do sklepa (je suchý a ne moc studený) a budu je chodit kontrolovat, jestli mi je tam neobjevily myši winking smiley Dnes jsem viděla štoly v Penny, tedy žádná láce - za 50 kč štola velikosti trochu větší housky.

    Věra

     
  • Autor: peefko
    Status:

    Re: Vánoční štola

    Datum: 27.10.2011 17:31
     

    No jo, tak teď už mi je to jasný, jsem byla v Tescu, Albertu a nikde nic. To bych si nohy uběhala. Tak nevím, jestli ten kardamom tam vůbec budu dávat, asi ho neseženu.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Vánoční štola

    Datum: 27.10.2011 18:26
     

    Jestli můžu doporučit, pokud kardamon, tak koupit nemletý. Čerstvě namletý má mnohonásobně výraznější a lepší aroma, než předmletý. Když nemáte kardamon, zkuste koření, co napsala Janina44. Je taky sudeťačka a v rodině mají dlouholeté zkušenosti s pečením štoly. Je jich víc druhů a já osobně si myslím, že chybí-li nějaké koření, že to vadí. To raději dát kompletně koření, které patří do té druhé štoly, než nějaké koření vynechat

     
  • Status: expert

    Re: Vánoční štola

    Datum: 27.10.2011 19:06
     

    A když mi ten kardamom smrdí??? On je nezvyklej.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Vánoční štola

    Datum: 27.10.2011 19:11
     

    Jajo, ale štola ti myslím chutnala, ne? Nebo zkus fakticky to koření, co dává Janina. Tam myslím není

     
  • Autor: Janina44
    Status:

    Re: Vánoční štola

    Datum: 27.10.2011 19:18
     

    Není, Drahuško winking smiley Ta moje směs koření je ověřená, troufám si říct, že minimálně sto lety.

    A kdo má blízko do Německa, tak tam koupí kardamom v každém supermarketu

     
  • Autor: peefko
    Status:

    Re: Vánoční štola

    Datum: 27.10.2011 20:16
     

    Koukala jsem na koření v Janině receptu, to bych měla, až na anýz, ale ten se dá sehnat. Janino a kolik toho koření do té štoly dáváš a kolik je v tvém receptu potřeba citronátu, oranžátu, mandlí a rozinek?

     
  • Autor: Janina44
    Status:

    Re: Vánoční štola

    Datum: 27.10.2011 20:40
     

    Na ten recept asi vrchovatá lžička. Já dávám do té mouky postupně a podle vůně případně přidám. Mám už to "v nose", protože jsem babičce odmala pomáhala. Raději dej míň než víc, ono se to krásně rozleží. A toho oranžátu a citronátu po vaničce, mandlí hodně - určitě 20 deka a rozinek tak asi sáček, já to dělám od oka.

     
  • Autor: peefko
    Status:

    Re: Vánoční štola

    Datum: 01.11.2011 11:27
     

    Kardamom již mám, teď ještě louhuji dýni a budu dělat kandovanou. Za pár dní se pustím konečně do štoly. Stihne se mi ještě rozležet nebo už to nestíhám?

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Vánoční štola

    Datum: 01.11.2011 14:36
     

    winking smiley Ale jo, myslím, že jo

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Vánoční štola

    Datum: 01.11.2011 18:19
     

    Mě se už jedna z těch co jsem ukazovala rozležela.grinning smiley

    Přijela jsem ze 4 denního vejletu, neměla ráno co k snídani, tak jsem ji prubla. Moooc mě chutnala.mls smiley stydlin smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Moučníky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.