čtvrtek 2. května, 21:18 Svátek má Zikmund
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Moučníky
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Moučníky
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Vánoční štola

Datum: 11.12.2010 11:53
 

Pečete některá?

Našla jsem jeden recept, chci vyzkoušet, ráda porovnám s vašimi recepty.

 

[vanoce-silvestr.cz]

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 5 z 19
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Vánoční štola

    Datum: 28.12.2010 18:27
     

    Patřím taky k těm, co štolu nikdy neochutnali. Asi mi na ní vadila už napohled ta cukrová krusta. Doma jsme ji nedělali, v manželově rodině taky ne, tak nebyla ani příležitost. A je jasné, že nějaká kupovaná by mi mohla dojem jen pokazit. Teď jsem si tu pročetla celou diskuzi a mám chuť ji zkusit. Asi vyzkouším oba recepty, to koření mám ráda, tak bych porovnala, jak se liší. Nebyl na vánoce, bude tedy na velikonoce (nebo někdy jindy). winking smiley Věra

     
  • Autor: Reklama

    Re: Vánoční štola

     
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Vánoční štola

    Datum: 28.12.2010 18:29
     

    Věrko, jestli jí chceš ochutnat, nejez kupovanou. Ta je sladká, jak cecek. Domácí je o něčem jiném winking smiley mls smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Vánoční štola

    Datum: 28.12.2010 18:36
     

    Drahuš, to ani nechci zkoušet, pěkně si ji upeču sama a pak uvidím, jestli mi bude chutnat. Ale jak vidím tu fotku tvého produktu, tak na ni mám chuť už teď. Bude to zkouška sebeovládání, abych vydržela nechat ji řádně rozležet. Věra

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Vánoční štola

    Datum: 28.12.2010 18:42
     

    Věrko, když jí řádně zabalíš do alobalu, někam bokem odložíš..... jednou jsem na ní i zapomněla grinning smiley ale ani čas jí neubral na chuti mls smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Vánoční štola

    Datum: 24.10.2011 17:25
     

    Vytahuji kupředu - je nejvyšší čas péct štolu. Já ji letos budu péct poprvé (a posléze i poprvé jíst). Věra

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Vánoční štola

    Datum: 24.10.2011 18:12
     

    Verko, dík za vytažení.love smiley flower smiley

    Právě jsem si říkala, že musím najít tuhle diskuzi a hledat Drahuščin recept na štolu. mls smiley

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Vánoční štola

    Datum: 24.10.2011 20:29
     

    taky jsem ji nikdy neměla a jelikož si nechci kazit chuť tou kupovanou, mám výborný nápad winking smiley

     
  • Autor: peefko
    Status:

    Re: Vánoční štola

    Datum: 24.10.2011 20:36
     

    Štola se u nás doma nepekla, ale babička ji občas přivezla z Německa a pamatuji si, že mi to děsně moc chutnalo. Já ty rozinky, mandle a kandované ovoce mám moc ráda. Asi ji letos vyzkouším, jen budu muset mléko nahradit vodou a máslo jiným tukem, takže to určitě nebude to právé ořechové, ale zkusím a příští rok už ji třeba udělám hezky poctivou.

    Drahuš má v receptu uvedenou kandovanou dýni, to se dá někde koupit, nevíte?

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Vánoční štola

    Datum: 24.10.2011 20:38
     

    Peefko, asi se sežene těžko, já to rovnou četla o kousek dál - jako že dám různé kandované ovoce, co bude ke koupení. Věra

     
  • Autor: peefko
    Status:

    Re: Vánoční štola

    Datum: 24.10.2011 21:00
     

    No jo, tak jsem chvilku koukala na netu a tu kandovanou dýni není tak složité vyrobit. Dám sem jeden návod [conovehonakopci.cz]

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Vánoční štola

    Datum: 24.10.2011 21:41
     

    Děvčata, dávám i sušené proslazené ovoce, jak prodávají ve směsích ve větších hyper či super marketech. Je to i hezčí, protože je ovoce barevné a dělá to pak pěkně barevnou mozajku v řezu winking smiley

     
  • Autor: daga
    Status:

    Re: Vánoční štola

    Datum: 24.10.2011 21:41
     

    Holky, teď jsem díky vám objevila recept na pravou štolu. Já jsem vždy pekla tu tvarohovou od Mikori, je vynikající, ale určitě je to prostě něco jiného.

    Drahuš , když upeču o víkendu, je ještě dost času na rozležení ..?

    A kam ji mám v tom alobalu dát ?

    Nechat v teple v kuchyni ve skřínce, nebo kde je chladněji ? Díky flower smiley

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Vánoční štola

    Datum: 24.10.2011 21:46
     

    Drahuško, jestli se tu ještě mihneš.please smiley please smiley please smiley

    Ta 1/8 rumu je do těsta nebo na namočení těch rozinek? Do těsta mi toho totiž přijde tak akorát, na namočení málo.confused smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Vánoční štola

    Datum: 24.10.2011 21:51
     

    Drahuško, já mám taky dotaz: toho másla do těsta je opravdu tolik? Jsou to skoro dvě kostky másla! Věra

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Vánoční štola

    Datum: 24.10.2011 23:17
     

    Znovu to pročítám- neměla byste některá foto, jak vypadá ze 2/3 srolovat, potom přehnout? please smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Moučníky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.