sobota 27. dubna, 18:12 Svátek má Jaroslav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Vztahy
Aktuální kategorie: help   Vše > Ostatní a volné téma > Vztahy
Diskutujte! Vše o vztazích
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Snachy a tchyně

Datum: 10.06.2008 11:42
 

Na vedlejším fóru mě zaujalo toto téma, zajímají mě i vaše názory na tento vztah smiling smiley.

Ráda bych byla jednou dobrá tchyně (to nejspíš každá smiling smiley ), zjišťuji ale po přečtení diskuze na L., že i já jsem citlivá na své soukromí a představa, jak se mi tu někdy v budoucnu zabydlí nějaká slečna a bude, nedejbože, ještě požadovat nějaký servis, se mi příčí už teď winking smiley

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 8 z 9
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Snachy a tchyně

    Datum: 15.09.2010 23:20
     

    Ta tě musela hodně rozzlobit, že to sem dáváš hned dvakrát! eye popping smiley winking smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Snachy a tchyně

     
     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Snachy a tchyně

    Datum: 03.02.2011 11:34
     

    Já mám tchýni o 2 roky starší, a vycházíme suprdobře, ikdyž už s ex nejsem. grinning smiley grinning smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Frantisek (06.08.2012 23:25)
     
  • Autor: slunino
    Status: začátečník

    Re: Snachy a tchyně

    Datum: 27.08.2011 23:57
     

    Nějak jsem nad tématem "tchýně" přemýšlela v době, kdy tu byli rodičové Vícepůlky na návštěvě. Vztah tchýně-snacha tvrá kratší dobu než vztah matka-dcera. Tím pádem dochází k mnoha nedorozuměním, střetům a konfliktům. Navíc má matka na mě hned pozná, kdy kolem mě má chodit po špičkách, kdy nerejpat a kdy jsem zvědavá na její názory a připomínky. Ví, že když jsem jak papiňák, tak nemá pod ním zesilovat plamen. Zná mě celý můj dosavadní život. Nějak si vzájemně tolerujeme svoje chyby a nálady (spíš ona ty moje). A taky trochu víc kopíruji osvědčený, či neosvědčený, model chodu domácnosti mých rodičů. Ať se to Vícepůlce líbí, či nelíbí. Jsem prostě už starý pes a starého psa novým kouskům nenaučíš stydlin smiley

    Tchýni znám proti tomu velice krátce, asi 1/7 svého života. Jsou věci, které by určitě dělala jinak. Snažím se vyslechnout její názory a dělat to podle svého nejlepšího svědomí a vědomí. Některá vyřčená slova tchýní mě docela zabolela. Asi jsem moc vztahovačná (a k tomu ještě ty hormony...). Je to babička mých dětí, tak se snažím o toleranci a pochopení. Občas to zaskřípe, ale to k tomu učení patří. Rodiče Vícepůlky mají odlišný styl života než mí rodiče. Vyhovuje jim. Mě zase vyhovuje ten můj.

    Jo, a dělí mě od nich asi 250 km eye rolling smiley

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Snachy a tchyně

    Datum: 28.08.2011 02:32
     

    Slunino, ty jsi stejně nesmírně hodná ženská.

     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Snachy a tchyně

    Datum: 28.08.2011 09:23
     

    Já jsem ráda,že půl roku po smrti tchýně je Náťa konečně schopná projít ulicí kde bydlela bez neskutečného řevueye rolling smiley eye rolling smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Snachy a tchyně

    Datum: 28.08.2011 09:26
     

    slunino, tchyně ať si říkaj, co chtěj, fakt si to na sebe nevztahuj... to bychom se z nich museli zbláznit. Moje komentuje naprosto vše bez toho, aby si uvědomila,že to někomu může ublížit. Říkám jí ředitelka zeměkoule. Ona komentuje i to, že jsem dala kluky blbě ostříhat. eye rolling smiley

     
  • Autor: slunino
    Status: začátečník

    Re: Snachy a tchyně

    Datum: 29.08.2011 21:14
     

    Hanule, nejsem, ale snažím se krotit tu svou velice výbušnou povahu. Ale je to teda fuška sad smiley

    Evčo, to měla Naťa babičku hodně ráda.

    Anavi, snažím se i nebýt vztahovačná. Zbláznit se nesmím. Co by si beze mě počal Vícepůlka a ještě k tomu s dvouma dětma? Už tak mi nějak zešedivěl eye rolling smiley 

    Tchyňka je moc hodná ženská. Až MOC hodná na svá vnoučata. Vím, že je na svůj vkus vidí málo, ale i to rozmazlování vnoučat by mělo mít určité hranice. Výběr z dalších dvou jídel, když to první nechce, neustálé ustupování, aby bylo po pláči a řevu, koukáni na pohádky v tv při jídle apod. - tak toto se mi jako matce prostě nelíbí. Možné řešení spatřuji v tom, že odevzám vnouče babičce, ať ho má na plný úvazek. Nebudu u těchto výchovných prohřešků. Doma bude výchova probíhat dle zavedených pravidel, a prarodiče ať si mají svá. Tak teorie by mi šla, teď to jen uskutečnit v praxi. stydlin smiley

     
  • Autor: Radim
    Status:

    Re: Snachy a tchyně

    Datum: 29.08.2011 21:42
     

    Slunino počkej, až budeme mít na hlídání vnoučata my, to bude něco, protože až zestárném do toho věku, uvidíme svět úplně jinak, než ho vidíme teď a Tvoje snacha tohle bude říkat o Tobě grinning smiley a docela jsem zvědav co se bude mluvit o mě grinning smiley .

     
  • Autor: slunino
    Status: začátečník

    Re: Snachy a tchyně

    Datum: 29.08.2011 22:52
     

    Radime, jo, jo, babičky a dědečkové jsou na rozmazlování dětí. Na vlastních potomcích rozbili nejednu vařečku, zlomili nejeden proutek, mnohokráte si zničili hlasivky až k chrapotu či k tichému sípání, ale vnoučata dle jejich názoru lze vychovávat bez tělesných trestů a pouhou domluvou nono smiley stydlin smiley grinning smiley

    Pamatuji si na jedno moudro svých rodičů, které aplikovali pouze a jen na cizí potomky: Nechť se mládí vydovádí winking smiley

    Ptala jsem se svojí babičky, jak mohla vychovat šest dětí. Ona na to: Škoda rány, která padne vedle.grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Snachy a tchyně

    Datum: 30.08.2011 09:16
     
    Radim napsal(a):

    Slunino počkej, až budeme mít na hlídání vnoučata my, to bude něco, protože až zestárném do toho věku, uvidíme svět úplně jinak, než ho vidíme teď a Tvoje snacha tohle bude říkat o Tobě grinning smiley a docela jsem zvědav co se bude mluvit o mě grinning smiley .


    Dovolím si nesouhlasit smiling smiley. Ne každá babička s dědou jsou rozmazlující. Moje děti mají u babičky daleko přísnější režim, než doma stydlin smiley . V osm večer jsou v posteli a bonbony a čokoládu neviděj třeba týden. Otravují-li o sladkosti, dostanou ovoce winking smiley a maj smůlu. Přála bych každému tak rozumné prarodiče. Nesnáším hlášku: Babička s dědou jsou tady od toho, aby rozmazlovali... thumbs up Rozmazlování jedině ve smyslu citovém - pohlazení a věnovaný časlove smiley , Tak to má být. Ale "kupovat" si děti dárkama a tím, že jim všechno v roli babičky a dědy dovolím? To je špatně.thumbs up

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (30.08.2011 09:44)
     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Snachy a tchyně

    Datum: 30.08.2011 09:38
     

    tchyni jsem měla je do svých 33 let, bezproblémově. Měla manžu dlouho, tak si vnoučat moc neužila. A tchána jsem poznala jen jako svobodná, bylo mu 58 když měl muže, takže byl dost starý. A hláška mojho zeťáka, kterou prý pronesl v práci....mám nejlepší tchyni na světě.....mi vyhnala slzy do očí. Ale vnoučata rozmazlovat nebudu, jen to tak říkám, páč se jich nemůžu dočkat.winking smiley

     
  • Autor: daga
    Status:

    Re: Snachy a tchyně

    Datum: 30.08.2011 11:33
     

    Tchýně jsem zatím jen na zkoušku - dcera bydlí s přítelem dva roky - a snad si myslím, nemá se mnou skorozeťák problém - vycházíme dobře , ale tak jim do ničeho nekecám nono smiley , i když by bylo do čeho grinning smiley

     

    A na zastávám názor jako Anavi , že je typ 1 rozmazlovácí /péčí , věnováním se, časem/ a typ 2 rozmazlovácí /uplácení dárky a sladkým/. Bojíme se s manželem, aby k nám vnoučata chtěla chodit, protože rozhodně nebudeme druhý rozmazlovací typ.

    Nemám ráda rozcapené děti, které můžou cokoliv a nikdo je neusměrní - např. v restauraci, mám ráda poslušnost - protože jsem se bála o své děti a o vnučata se budu bát určitě a vím, že je na prvním místě jídlo, pak sladkosti - např.

    Ale určitě něco dovolím víc než rodiče, moje holky, když byly větší , se taky mohly u našich koukat v osm na televizi, když druhý den nemusely do školy, ale věděly, že to je vyjímka a zítra to ani u babičky tak být nemusí.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil daga (30.08.2011 11:34)
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Snachy a tchyně

    Datum: 30.08.2011 12:18
     


    Anavi napsal(a):
    Radim napsal(a):

    Slunino počkej, až budeme mít na hlídání vnoučata my, to bude něco, protože až zestárném do toho věku, uvidíme svět úplně jinak, než ho vidíme teď a Tvoje snacha tohle bude říkat o Tobě grinning smiley a docela jsem zvědav co se bude mluvit o mě grinning smiley .


    Dovolím si nesouhlasit smiling smiley. Ne každá babička s dědou jsou rozmazlující. Moje děti mají u babičky daleko přísnější režim, než doma stydlin smiley . V osm večer jsou v posteli a bonbony a čokoládu neviděj třeba týden. Otravují-li o sladkosti, dostanou ovoce winking smiley a maj smůlu. Přála bych každému tak rozumné prarodiče. Nesnáším hlášku: Babička s dědou jsou tady od toho, aby rozmazlovali... thumbs up Rozmazlování jedině ve smyslu citovém - pohlazení a věnovaný časlove smiley , Tak to má být. Ale "kupovat" si děti dárkama a tím, že jim všechno v roli babičky a dědy dovolím? To je špatně.thumbs up


    Ale ano, babičky a dědové si mohou dovolit rozmazlování, za výchovu jsou zodpovědní rodiče. Samozřejmě záleží na míře (a způsobu rozmazlování) a taky na jeho četnosti. Když se prarodiče s vnoučaty vidí jednou za uherský rok, tak na ně nebudou přísní, ale pokud o vnoučata pečují častěji, pak se musejí chovat jako rodiče, se stejnou přísností. Já jsem si vnuček užila docela dost, měla jsem je často na starosti i delší dobu, takže měly někdy víc přísnosti než u rodičů. Prostě všeho s mírou. Já jsem byla vychována dost přísně, takže to ve mně je zakódováno, ale taky vím, že je třeba někdy povolit víc a udělat výjimku a dětem radost, prostě to vyvážit. Věra

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Snachy a tchyně

    Datum: 02.09.2011 21:18
     

    Jasně, že za výchovu jsou odpovědní rodiče. Ale kamarádka řekne dětem u babičky: Běžte se osprchovat a do postýlek, je devět hodin a babička na to řekne: Jsou u babičky, tady nemusej, tady půjdou až se jim bude chtít... to se pak poměrně těžko vychovává... eye rolling smiley

    Naši měli o prázdninách kluky třeba skoro 14 dní v kuse, tak ono by se ani nedalo jim nechávat volnou ruku... to by se z nich taky mohli zbláznit winking smiley grinning smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (02.09.2011 21:21)
     
  • Autor: Emilka12
    Status:

    Re: Snachy a tchyně

    Datum: 28.01.2013 22:50
     

    Já se musím pochlubit že jsem nejhodnějsí tchyně.Mám tři dcery a všeshny mají protějšky ze zahraničí a já neumím cizí ja zyky,takže jim nemužu ani vynadat. confused smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Vztahy (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.