neděle 28. dubna, 00:55 Svátek má Vlastislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Vztahy
Aktuální kategorie: help   Vše > Ostatní a volné téma > Vztahy
Diskutujte! Vše o vztazích
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Snachy a tchyně

Datum: 10.06.2008 11:42
 

Na vedlejším fóru mě zaujalo toto téma, zajímají mě i vaše názory na tento vztah smiling smiley.

Ráda bych byla jednou dobrá tchyně (to nejspíš každá smiling smiley ), zjišťuji ale po přečtení diskuze na L., že i já jsem citlivá na své soukromí a představa, jak se mi tu někdy v budoucnu zabydlí nějaká slečna a bude, nedejbože, ještě požadovat nějaký servis, se mi příčí už teď winking smiley

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 4 z 9
  • Status:

    Re: Snachy a tchyně

    Datum: 10.06.2008 21:46
     
    Anavi přesně tak. Je důležité, aby to či ono vyhovovalo oběma stranám. Pokud to jedna strana nechce akceptovat, tak vznikají zbytečné problémy. Naštěstí mám štěstí a rozumíme si, dokážeme se na ledasčem dohodnout. Já nezasahuji do jejich zaběhnutého systému a oni zase do našeho. Mamka to samozřejmě myslí dobře, když nám chce něco podstrojit. Ale já jsem radši, když si uvařím na co máme zrovna chuť. A hlavně pan Nathan má radši jídla uvařené ode mně, než od mamky (což je s podivem - většinou to bývá opačně). Ne že by mamka vařila nějak špatně...A jak už jsem psala, nikdy nevznikly hádky, apod.. Prostě idylka.
     
  • Autor: Reklama

    Re: Snachy a tchyně

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Snachy a tchyně

    Datum: 10.06.2008 21:50
     

    Didi: na tohle mám štěstí - moje mamka i tchyně jsou výborné kuchařky thumbs down , vařej totiž s láskou love smiley . POzvání na oběd tedy zásadně neodmítáme winking smiley ani od jedné.

     

    Nath, a tak to má být thumbs down , ta idylka.

     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Snachy a tchyně

    Datum: 10.06.2008 21:52
     


    Anavi napsal(a):

    Didi: na tohle mám štěstí - moje mamka i tchyně jsou výborné kuchařky thumbs down , vařej totiž s láskou love smiley . POzvání na oběd tedy zásadně neodmítáme winking smiley ani od jedné.

     

    Nath, a tak to má být thumbs down , ta idylka.

     

     

    Anavi, o tom to bude. Tos vystihla dobre. To ony tedy ne, rekla bych. Já tedy taky zrovna ne, ale obcas si dám zálezet, mám radost, kdyz jim chutná.

     
  • Autor: mihule
    Status: začátečník

    Re: Snachy a tchyně

    Datum: 10.06.2008 22:00
     
    My to máme trochu divoké, každá "mamina" je úplně jiná, skorotchyňa vaří na sádle a podobně "poctivě" grinning smiley , kdežto moje máti je zase na pohanku, jáhly a podobně grinning smiley Takže dost dobré thumbs down
     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Snachy a tchyně

    Datum: 10.06.2008 22:05
     

    Hihi - bezva tema....len si robte srandicky , pretoze...winking smiley nebojte sa... Vsetci prechadzame tym istym kolobehom zivota...dnes ste mnohe na jednej strane, ale raz budete na tej druhej ...

    ---------------------------------------------------------------------

    Predstavim vam moju "zivotnu filozofiu" ako prezit status snachy a tchyne( obidva mam uz dost rokmi "zmaknute") relativne bez ujmy :

    1/ drzat si rozumny odstup

    2/ kto nic necaka, nebyva sklamany...

    Zacnem odstupom - so svokrou som "prezila" na zaciatku manzelstva pod jednou strechou viac ako 7 r. , posledne roky jej zivota zase byvala cele mesiace u nas....Za celu dobu medzi nami nedoslo nikdy k ziadnemu extra konfliktu - pretoze som si ju od zaciatku nepripustila blizsie k telu..... "naucila" som ju, ze nech si hovori co chce - ja som ju vypocula, ale aj tak som si urobila ako som chcela ja....a to bez diskusie - o mojich rozhodnutiach, do ktorych som nechcela aby mi zasahovala , som s nou jednoducho nikdy nediskutovala!! Ale naopak aj ja som ju plne respektovala... a aj ked som mala voci nej kopec vyhrad ( ... na niektore aj po rokoch sa mi tazko spomina..) ale osobne som voci nej nikdy ostrejsie nevystupila( ciastocne vysvetlenie pod bodom 2...)

    Podobne sa snazim udrzat v urcitych veciach "odstup" s nevestou i so zatom ..Vlastne deti samozrejme aj teraz hocikedy zvozim pod ciernu zem , ale to su moje deti...ich partnerov, aj ked beriem ako "vlastnych", ale to "ale" tam je .... su to predsa dospeli, samostatni ludia a v urcitom smere ja som pre nich "cudzia osoba ", ktora nema narok az tak zasahovat do ich "zivota".....a preto si to ani "nedovolujem".....Na druhej strane, ale aj vedia pokial je ich hranica voci mne, ktoru nesmu prekrocit..( trochu mam v sebe staru vychovu - moja mamka a otec svojim rodicom do konca zivota vykali...)

    Teraz o tom "nesklamani" - jednoducho sa treba naucit prijimat ludi i s ich chybami a omylmi...a nesnazit sa vsetkych obratit na svoj obraz "bozi"winking smiley ...Snazit sa pochopit niekedy i nie spravne konanie tych inych, najst vysvetlenie preco ...a potom mnohe az tak "neboli" a da sa pochopit....

    Na zaver, ze toto vsetko sa samozrejme tyka bezneho "usporiadaneho " spolunazivania rodin( nastastie sa to o nasej rodine da povedat...) bez nejakych extra vyhrotenych situacii...Vtedy by tieto moje zasady by boli sotva uplatnitelne, pretoze som si vedoma, ze aj to zivot prinas a treba to riesit inak...

     
  • Autor: mihule
    Status: začátečník

    Re: Snachy a tchyně

    Datum: 10.06.2008 22:13
     
    Keria, to jsi napsala moc hezky, já se to zatím pořád učím, to "neobracet" lidi k obrazu svému, ale někdy to jde hodně těžko zatím, bohužel stydlin smiley
     
  • Status:

    Re: Snachy a tchyně

    Datum: 10.06.2008 22:22
     

    Hm, jak jsem se přivdala, tak jsem byla nadšená praštěná dvacítka. Pro tchánovce bych se rozkrájela. Vyvářela jsem pro ně a pekla. No jasně, že bábovky a nejen je. grinning smiley

    A tchýně byla naštvaná, že přišla o svůj post nej hospodyně ... nej kuchařky .... nej pekařky ... nej zahradnice atd. atd. Prostě mě začala nenávidět.

    Jako faktem je, že to až zase takový problém nebyl, ptž její jídlo se zrovna moc jíst nedalo a pečení dvakrát do roka téměř zalarmovalo hasiče. grinning smiley

     

    No, bydlíme spolu. Byl to děs běs. Nepřeju nikomu. Teď je už celkem klid. Došla munice. grinning smiley

     
  • Autor: mihule
    Status: začátečník

    Re: Snachy a tchyně

    Datum: 10.06.2008 22:24
     
    Kofilko, super uper thumbs down thumbs down se tu válím smíchy grinning smiley I když ti řeknu, asi kdovíjak příjemné to asi nebylo sad smiley
     
  • Autor: mihule
    Status: začátečník

    Re: Snachy a tchyně

    Datum: 10.06.2008 22:25
     
    Klasické pro dobrotu...
     
  • Status:

    Re: Snachy a tchyně

    Datum: 10.06.2008 22:30
     

    Mihulko už se tomu směju, ale bylo to fakt na palici.

    Teď akorát občas tchýni nadzvednu mandle ať se nenudíme a mám zase na delší dobu klid ! grinning smiley

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Snachy a tchyně

    Datum: 10.06.2008 22:33
     
    mihule napsal(a):
    Lado, a je to poznat? Já jen, jestli je to vůbec možné někoho k té bezúdržbovosti přivést...? confused smiley

    Jasně, že jo...když jsem třeba před lety chodila i o víkedech do práce, tak jsem nikdy neřešila co budou jíst.

    Abych teda v pátek v sedm po příchodu z práce stoupla k plotně a ráno o pěti zase mazala do rachoty.. to ne.Naopak, v poledne jsem přišla,oběd a kafe na stole.. grinning smiley Víkendy u nás nebyly o úklidu a nekonečném vaření,ale spíš jsme se snažili někam vypadnout, tak se muselo všecho udělat v týdnu a všichni se museli zapojit..A funguje to..

    Jinak jak píšete, každému vyhovuje něco jiného...a je to jeho věc, zrovna tak je moje věc jak si žiju já a co mi vyhovuje.. Proto nikomu do ničeho nekecám...Já bych si byla taky nenechala do ničeho mluvit. Pokud toto respoktují obě strany,tak si myslím,že vztahy mohou být OK

     
  • Autor: mihule
    Status: začátečník

    Re: Snachy a tchyně

    Datum: 10.06.2008 22:37
     
    Jo, Kofilko, na palici - to znám... já mám se skorotchyňou lepší vztahy než s vlastní mátí, takže nějak tuším o co jde... Ale už je to lepší než to bylo, od té doby co jsme z baráku tak je klidněji a hlavně člověk nemusí být pořád za něco vděčný a taky má kam jít když už to nejde vydržet smiling smiley
     
  • Autor: mihule
    Status: začátečník

    Re: Snachy a tchyně

    Datum: 10.06.2008 22:50
     
    Lado, tak to před tebou smekám, to já jsem v tomhle zatím břídilka sad smiley Ten můj si neumí udělat ani vaječinu (to vůbec nevím jak se dělá...) a kolikrát raději čeká o hladu až přijdu z práce, z druhé práce a až něco udělám thumbs up Jenomže tohle si přinesl z domu, jak už jsem tady psala, tak skorotchyňa je hrozně hodná a vždycky všechno udělala sama, měli všechno přímo pod nos angry smiley A já, když si ho teď chci a potřebuju trochu vychovat, tak je to skoro nadlidský úkol a jde to ztuha angry smiley


     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Snachy a tchyně

    Datum: 10.06.2008 23:07
     

    No jo šlo to... grinning smiley Já zase klidně vemu do ruky vrtačku a šroubovák....,tak se skvěle doplňujem..Podotýkám, že v našich rodinách to tak nefungovalo..,ani jeden otec si neuměl uvařit.. grinning smiley

    U dětí taky nebyl problém,taky se uměly o sebe postarat..Když třeba jel kluk v sedmičce na hory a sousedka je mě ptala co jsem mu zabalila za oblečení, tak já jí musela říct, že to poznám,až budu po jeho příjezdu prát, že se už dost dlouho na všechny akce balí sám... Koukala na mě jak na cvoka,že jako nevím.. grinning smiley

     
  • Autor: mihule
    Status: začátečník

    Re: Snachy a tchyně

    Datum: 11.06.2008 06:14
     
    Lado, jenomže u nás to je tak, že já kromě vaření taky klidně vlezu pod auto a vezmu do ruky klíč, takže bohužel to zatím funguje jenom jedním směrem sad smiley Jinak můj taťka uvařit umí a dokonce i pekl povidlové koláčky když jsem byla menší, poslední dobou měl zase pár pokusů s bábovkama a tak...
    Ale s dětma máš pravdu, to se musí trénovat od začátku, mám to v plánu thumbs down Naši to se mnou takhle dělali, takže jsem se taky balila sama a musím říct, že to byla škola k nezaplacení, jsem za to ráda thumbs down

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Vztahy (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.