čtvrtek 2. května, 01:26 Svátek má Zikmund
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Status: nováček

Přísavník pěticípý

Datum: 10.07.2008 12:32
 

Dobrý den mám dotaz. please smiley Velice se nám líbí přísavník trojcípý. Chtěli bychom jej vysadit tak, aby se pnul po staré plechové stavební buňce. Buňku je však nutné z venkovní strany opravit. Přemýšleli jsme o plastových obkladových panelech, ale nejsme si jisti, jestli se přísavník na tomto materiálu udrží. Nemáte s tím někdo zkušenost? Případně bychom byli vděčni za radu, jakým materiálem buňku opravit, aby se přísavník mohl bezpečně přisávat. Díky moc za radu. smiling smiley

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 7 z 10
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Přísavník pěticípý

    Datum: 24.07.2009 00:56
     
    dsc_0005.jpg
    Další fotografie:

    Přísavník už porostl celou přístavbu a letos se přesunul i na dům. Už se těším, až bude zelený i celý dům. Věra

     
  • Autor: Reklama

    Re: Přísavník pěticípý

     
     
  • Autor: jitkie
    Status: začátečník

    Re: Přísavník pěticípý

    Datum: 01.08.2009 08:44
     
    zahrada 2009 013.jpg

    Takto mi vyrostl za dva roky,vůbec ho nezalévám,ale ani nevím jestli se zalévat má.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Přísavník pěticípý

    Datum: 02.08.2009 18:16
     

    Kolik tam máš sazenic?

     
  • Autor: jitkie
    Status: začátečník

    Re: Přísavník pěticípý

    Datum: 02.08.2009 18:34
     

    Jsou tam dvě sazenice a v levém rohu je hřečťan.Sousedka si postavila nevzhlednou zeď,k mému údivu, jen tuto jednu stranueye rolling smiley Prý snad za pát let přistaví dalšíeye popping smiley je pravdou,že takových nevzhledných zákoutí, je na pozemku spousta.No jo venkov ve staré zástavbě,ale zase to má své kouzlowinking smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Přísavník pěticípý

    Datum: 02.08.2009 21:14
     

    Anavi, přísavník se hodně rozrůstá, když se mu někde zalíbí. Já mám jen jednu sazenici a už porostla obrovskou plochu a pořád jede dál. U Jitkie má asi výborné podmínky, protože mně se takhle nerozrostl za dva roky, trvalo mu to dýl, ale je čím dál tím vitálnější. Věra

     
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: Přísavník pěticípý

    Datum: 31.03.2010 20:39
     

    Mám na fasádě břečťan. Tak dlouho jsem čekala až se rozroste a teď ho chci zlikvidovat. Mám hladkou fasádu a pár šlahounů se mě dostalo do malých prasklinek a loupe mě to omítku.angry smiley Protože je fasáda plná malých prasklinek, tak bych jí chtěla něčím zakrýt. Myslíte, že by byl vhodný přísavník? A jaký? Tříprstý, nebo pětiprstý? Nevím jaký je rozdíl. Jen potřebuju, aby se na tu hladkou zeď přichytil a netrhhal omítku. Kolik těch sazenic koupit na asi 20 dlouhý barák?

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Přísavník pěticípý

    Datum: 31.03.2010 20:54
     

    no tak to si moc nepomůžeš.....ten se totiž dostane taky všude....já jsem ráda že jsem se obojího zbavila....ale je to jen na Tobě.

     
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: Přísavník pěticípý

    Datum: 31.03.2010 21:01
     

    Irisko díky, na tebe je vždycinky spolehflower smiley . Už ztrácím zájem. To bych zase čekala až tam něco vyroste a za nějaký rok bych ho strhávala. Místo abych fasádu přikryla, tak ji likviduju ještě víc.

     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Přísavník pěticípý

    Datum: 31.03.2010 21:02
     

    Já už bych ho na barák taky nechtěla. Když ho necháš, tak se dostane do velkých výšek. Na boudě ho zvládnu, ale dvakrát za sezonu ho tvrdě reguluju. Jen polezeš po baráku po žebříku. Jde o to, jak máš vysoký barák. U nás ho měli sousedi na jednopatrovém baráku a sundávali ho i ze střechy.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Přísavník pěticípý

    Datum: 01.04.2010 06:58
     

    vzpomínám když známý říkal, že přísavník mu spadl i s omítkou.....

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Přísavník pěticípý

    Datum: 01.04.2010 07:36
     

    Pod přisávací rostliny nesmí být omítka poškozená, jinak do ní začnou zapouštět kořínky a naruší ji ještě víc. Máme pod ním novou omítku, taky občas při velkém větru nebo hodně silném dešti kus spadne a zůstanou na omítce jen ty přícucky, jinak ale nic. Mám ho na domě, aby mi vzal půdní vlhkost, která prostupuje do suterénních prostor domu z venku a pomáhá to.

    Máme starý dům...

    Dost starých vil v našem městě bylo popnutých, ale lidi dělají nové omítky a přísavník likvidují, ovšem, pak se potýkají s vlhkem v domě. oni ti Němci věděli, proč rostlinu na barák dávají. Nemám sice pětiprsťák, ale tříprsťák, protože je hezčí a svůj úkol plní stejně dobře

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil drahus (01.04.2010 07:53)
     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Přísavník pěticípý

    Datum: 01.04.2010 07:58
     

    já místo přísavníku do štítu baráku proti vlhkosti dala keře a denivky a juky.....ten přísavník nám taky při větru padal.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Přísavník pěticípý

    Datum: 01.04.2010 08:43
     

    Jo Irisko, pokud máš spodek domu v úrovnni okolního terénu, tak to možná pomůže, ale my jsme ještě 2m pod terénem a to tyhle keříky nezvládnou ani náhodou. Botanici tvrdí, že co mají stromy nad zemí, mají i pod zemí a myslím, že to platí i pro přísavníky, vistárie apod. Jsme ve svahu a právě v té víc ponořené části domu nám uvnitř tekla voda po zdech (kamenné zdi) od doby, kdy se přísavník rozrostl, tento jev vymizel a navíc není zdaleka tak agresivní, jako vistárka, která je schopná zničit střechu (proto jí musíme na domě zahubit thumbs up sad smiley)

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Přísavník pěticípý

    Datum: 01.04.2010 09:11
     

    tak to věřím....vlhkost je sviňa, taky s ní zápasíme, hlavně v přední chodbě, kde nejsou porádný základy a zdi stavěný z dvouděráků....teče mi tam každou zimu voda po dlažbě....angry smiley

     
  • Autor: Trixinka
    Status:

    Re: Přísavník pěticípý

    Datum: 22.06.2010 14:00
     

    Zdravím

    Mám dotaz ohledně pěstování přísavníku, chtěla bych si ho koupit na balkon, aby obrostl kovové trubky.

    Balkon je na jihovýchod, což by mu vadit nemělo, ale nikde jsem se nedočetla, jak velkou by měl mít nádobu, když není pěstován v zemi a jaká půda je pro něj vhodná? Zbyla mi tu po levanduli, na bylinky, zemina+písek, mohla bych jí upotřebit?

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Trixinka (22.06.2010 14:23)
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.