čtvrtek 2. května, 05:11 Svátek má Zikmund
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Status: nováček

Přísavník pěticípý

Datum: 10.07.2008 12:32
 

Dobrý den mám dotaz. please smiley Velice se nám líbí přísavník trojcípý. Chtěli bychom jej vysadit tak, aby se pnul po staré plechové stavební buňce. Buňku je však nutné z venkovní strany opravit. Přemýšleli jsme o plastových obkladových panelech, ale nejsme si jisti, jestli se přísavník na tomto materiálu udrží. Nemáte s tím někdo zkušenost? Případně bychom byli vděčni za radu, jakým materiálem buňku opravit, aby se přísavník mohl bezpečně přisávat. Díky moc za radu. smiling smiley

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 6 z 10
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Přísavník pěticípý

    Datum: 21.07.2009 08:53
     

    Mono - množení trojprstého nebo pěticípého?

     
  • Autor: Reklama

    Re: Přísavník pěticípý

     
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Přísavník pěticípý

    Datum: 21.07.2009 09:01
     

    555...toho, co jsem dala fotku na předminulé straně... grinning smiley nevím, co je zač. confused smiley

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Přísavník pěticípý

    Datum: 21.07.2009 09:03
     

    eye popping smiley eye popping smiley Ten neznám. Mám trojprstý i pěticípý, ale jsou jiné než ten tvůj.

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Přísavník pěticípý

    Datum: 21.07.2009 09:14
     

    555...no já právě taky ne. Každopádně se nepřichycuje, musím ho přemístit k nějaké opoře... confused smiley

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Přísavník pěticípý

    Datum: 21.07.2009 09:28
     

    tak ať se zadaří!!!

     
  • Autor: AliceC
    Status: nováček

    Re: Přísavník pěticípý

    Datum: 21.07.2009 14:25
     
    Další fotografie:
    Mona napsal(a):

    Drahuško...mám ho, myslím, od AliceC...je tu čtvrtým rokem a že by měl snahu se pnout po zdi, to tedy nemá. Nicméně je pěkný.

    Keria...pokusím se ho namnožit. winking smiley

    Moniko, jestli je ode mne, tak určitě není samopnoucí. Já mám přísavník révovitý - Parthenocissus vitacea, ten se jen přichytává úponky, ale přísavné destičky nemá. Na popnutí zdí bych doporučovala spíš přísavník trojhrotý - Parthenocissus tricuspidata. Ten drží líp než přísavník pětilistý (Parthen. guinguefolia).

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Přísavník pěticípý

    Datum: 21.07.2009 16:55
     

    Alice...jo, to jsem si myslela. Já ho přesadím k plotu a seženu ten přisávací...mají ho sousedi, tak poprosím o semenáčky. winking smiley

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Přísavník pěticípý

    Datum: 22.07.2009 10:06
     
    p7220015.jpg
    Moniiii, JUCH!!!...uz vcera som sa chystala vyjadrit svoju radost na tvoj prispevok...ale pockala som si na dnes, ze tu dam rovno aj foto, co.....coho by som sa asi najradsej zbavila, keby...sa jednoducho dalo...Hm, ale jednoduche to fakt nie je, lebo...trvalo to roky, kym sa vytvorilo taketo prijemne a intimne posedenie.....!
    Hm...aspon sa teda pokusim zacat s postupnou reduckciou...a pripadne postupnou nahradou - dufam - menej bujne rastucim trojprstym prisavnikom..Uz ma moc nebavi drzat ten patprsty stale a pravidelne...strihanim...na uzde, aby nas nevystahoval totalne z terasy...
    -------------------------------------
    A teraz k tvojej ponuke!!!Ten tvoj prisavnik by som si ale nechala na "inde"...s tym by som sa pokusila polozit zaklad pre krytu terasu u syna na chalupe.( hihi...ked ju tam raz budu mat, zatial este nemaju ani jasno kedy a ako zacnu s rekonstrukciou..)..
    Ale aj tak - bud si ista, ze beriem vsetkymi desiatimi...a eye rolling smiley...asi sa by moje nadsenie znasobilo...keby som mala sancu si pren zanedlho prist osobne ....Hm...ale ...to sotva, takze zatial este nejaku dobu opatruj...a vyberaj si co by som mohla na oplatku zase poslat ja tebe... love smiley
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Přísavník pěticípý

    Datum: 22.07.2009 10:16
     

    Keria... eye popping smiley eye popping smiley tedy to je tak krásný posezení!!! thumbs down thumbs down thumbs down Tam bych byla pečená vařená. Probůh já už chci taky pergolku...nebo terásku s takovýmhle zákoutím...jenže nejprve se dělají schody, pak chatka pro děti, pak mně knihovna, koupelna, bla bla...a pergolka bůhví kdy.

    Zatím ho tedy budu opatrovat a později se domluvíme. winking smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Přísavník pěticípý

    Datum: 22.07.2009 11:33
     

    Mono, přivezu ti tříprsťák i pětiprsťák na sraz. Pětiprsťák někde najdu i s kořínky, jak mizera leze někam, kam nemá. Teď jsem dávala Skrblici i Jaje. Do září určo něco bude. Tříprsťák mám v květníku. Snad poroste. Taky to je samovolně zakořeněný oddenek

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Přísavník pěticípý

    Datum: 22.07.2009 11:38
     

    Drahuško...super, díky. love smiley

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Přísavník pěticípý

    Datum: 22.07.2009 12:59
     
    p7220008.jpg
    Moni, k nasmu posedeniu smoking smiley...sice male, ale fakt prijemne....
    Tu sme s manzelom zvykli rano popijat rannu kavu....neskor pred obedom citali noviny ...s poharom piva, on so svojou fajkou a ja mentolkou v spicke...Obcas sme si tu dali veceru, alebo posedeli vecer pri sviecke s cervenym vinom a rozpravali, spominali.....Pritom vzdy atmosferu podfarbovali polohlasne nase oblubene CD...manzel mal nadovsetko rad IL Divo, 3 tenorov...a cigansku hudbu...ja kazdu chvilu nieco ine...
    Tu sa sedavalo pri kazdej rodinnej seslosti, grilovacke....
    A dtto tu vzdy chceli sedavat nasi priatelia...vzdy ked k nam niekdo prisiel a dalo sa sediet vonku, tak sme sa automaticky presuvali na terasu...Ticho, klud okolo.... a pohodu nasej terasy pripomenu vzdy , ked sa sa s niekym stretnem, rozpravam.....
    Dnes...tu sedavaju pravidelne uz len psy...ked sa nahodou zdrziavam vonku na zahrade...alebo obcas mamka, ked cita knihu...ja uz len zriedkavo... eye rolling smiley
     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Keria (22.07.2009 13:01)
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Přísavník pěticípý

    Datum: 22.07.2009 13:04
     

    Koukám, že přísavníky vesele množíte. Já myslela, že je nutné, aby byl roubovaný. Tak to vydoluji sazeničku, která asi vyrostla ze semínek vytrousených ptáky. Já mám dva a oba rostou velice dobře. Zelená fasáda se mi líbí, a pak ta podzimní barevná, to nemá chybu. Jen přes zimu to není nic pěkného, když jsou tam jen větvičky. Věra

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Přísavník pěticípý

    Datum: 22.07.2009 13:32
     

    Keria... thumbs down paráda, pohoda. Závidím. winking smiley

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Přísavník pěticípý

    Datum: 22.07.2009 13:40
     

    Věro, semenáček bude OK.

    To o řízcích tříprsťáků se psalo že pokud snad i náhodou pustí kořínky, tak se stává, že nemají dlouhou životnost. Ale určitě to není pravidlo.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.