čtvrtek 2. května, 03:46 Svátek má Zikmund
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Status: nováček

Přísavník pěticípý

Datum: 10.07.2008 12:32
 

Dobrý den mám dotaz. please smiley Velice se nám líbí přísavník trojcípý. Chtěli bychom jej vysadit tak, aby se pnul po staré plechové stavební buňce. Buňku je však nutné z venkovní strany opravit. Přemýšleli jsme o plastových obkladových panelech, ale nejsme si jisti, jestli se přísavník na tomto materiálu udrží. Nemáte s tím někdo zkušenost? Případně bychom byli vděčni za radu, jakým materiálem buňku opravit, aby se přísavník mohl bezpečně přisávat. Díky moc za radu. smiling smiley

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 3 z 10
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Přísavník pěticípý

    Datum: 01.07.2009 12:04
     

    Ten pětiprstý se moc nepřicucává, hrozí nebezpečí, že se pak svojí váhou odtrhne, ten je lepší na nějaké opoře nebo jako visící. Manžel mi do zahrádky moc nekecá a zelené domy se mu líbí, tak to mlčky toleruje. Jeho vztah k zahradničení je naprosto vlažný, největšího ocenění se mi dostalo, když ohodnotil balkon se surfiniemi (které obdivovaly davy lidí za plotem), že je to docela dobrý, ale k jídlu to není.grinning smiley A za ten přísavník je asi i rád, protože plánoval, jak začistí okousanou omítku po výměně oken (a tohle jsme dělali nově do fasády), ale nezačistil, tak se to schová pod zeleň. Prostě jsem ho prokoukla - "vlk se nažral a koza zůstala celá". Věra

     
  • Autor: Reklama

    Re: Přísavník pěticípý

     
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Přísavník pěticípý

    Datum: 01.07.2009 12:20
     

    Jo, to máš pravdu, že občas kus spadne a dokonce mi tuto zimu jeden zašel. Prostě na jaře vůbec neobrazil. Nevím proč... Na druhou stranu je skvělej "vysoušeč" základů a suteréních prostor domu. Vůbec ho nezalívám a krásně odebírá vlhkost od domu

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Přísavník pěticípý

    Datum: 01.07.2009 12:24
     

    Já mám na ty přísavníky nějakou smůlu. Ty pětiprstý (psí víno) mám u plotu...některé zašly, jiné jdou. Tříprsté jsem chtěla ke stodole...koupila jsem tři zakořeněné rostliny, nežije ani jedna. confused smiley

     
  • Autor: Evita
    Status:

    Re: Přísavník pěticípý

    Datum: 01.07.2009 12:34
     
    p1010251.jpg
    Další fotografie:

    Drahuš, já do teď žila v domnění, že pětiprstý se nepřicucává, jenom se ovíjí úponkama a že se přicucává jen tříprstý...Posílám foto toho svého tříprstého, čerstvě vysazeného letos na jaře, potřebuji, aby poplazil nevzhlednou zeď, nějak se mu nechtělo, teď se po těch deštích a v teple trochu probral. Ta zeď je na druhém obrázku, z poloviny ji zarostl břečťan. Tak jsem zvědavá, kam vyroste v letošní sezóně.

    eye rolling smiley

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Přísavník pěticípý

    Datum: 01.07.2009 12:50
     

    Já žila v tom, že psí víno až tak přícucné není............, že se zkrátka jen tak někde trošku nějakým slabým šlahounkem obmotá (jako okurka)..grinning smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Přísavník pěticípý

    Datum: 01.07.2009 13:03
     
    _mg_5837.jpg
    Další fotografie:

    Takhle se mi pne pětiprsťák po zděné boudě - první dvě fotky

    Na dalších dvou fotkách je tatáž rostlina, když se dostala na karisíť u branky - normálně se chytá, jako mnoho popínavek

    Poslední fotka je má šílená směs pětiprsťáku, lonicery, wistárie a břešťanu eye rolling smiley

    Tříprsťák sem dávat nebudu, protože má svou diskuzi

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil drahus (01.07.2009 13:03)
     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Přísavník pěticípý

    Datum: 01.07.2009 13:25
     

    Drahuš, ta změť všeho možného nemá chybu. Snažíš se to nějak kočírovat nebo tomu necháš volný průběh?

     
  • Autor: JanaF

    Re: Přísavník pěticípý

    Datum: 01.07.2009 13:28
     

    Drahu, ta poslední fotka to je teda nádhera, pokouším se o něco podobného, břečt´tan, pětiprsťák, vistárie vysadila jsem k tomu i plamének, sázela jsem letos tak na takovou džungli si budu ust počkatsad smiley

     
  • Autor: Evita
    Status:

    Re: Přísavník pěticípý

    Datum: 01.07.2009 13:31
     

    jo ta směs je fakt pěkná thumbs down

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Přísavník pěticípý

    Datum: 01.07.2009 13:40
     

    No, kočírování jsem už vzdala. Mám strach, aby se nám nepropadla střecha boudy....

    Břečťan je šílenej. Dlouho nic a teď je hroznej! Nevadí mu sluníčko, nic! Na střeše je vlastně na jižní straně a rochní si. Listy má ohromné a cpe se všude. Ostatně ty druhé rostliny taky. Lonicera si sice dlouho dávala na čas, ale letos jsme měli kvetoucí střechu. Bylo to moc hezké. Pětiprsťák prorostl lešenářskou trubkou podél celé boudy (asi pět metrů úzkou rourou a na konci světýlko... smiling smiley ) a na druhém konci pokračuje v popínání z druhé strany boudy a popínání bývalého kotce.... nedělá si žádný problém winking smiley

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Přísavník pěticípý

    Datum: 01.07.2009 14:43
     

    Kdyby něco takového člověk zamýšlel vytvořit záměrně-zaručeně se to nepovedegrinning smiley

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Přísavník pěticípý

    Datum: 01.07.2009 15:20
     
    olympus120.jpg
    Další fotografie:
    Aj ja mozem pridat svoju trosku do temy pavinic patprsty- vas prisavnik eye rolling smiley..mam s nim totiz tiez nejake skusenosti...a tak ako mozem spievat ody na jeho krasu v priebehu sezony a ako nadherne vie odclonit pergolu, v lete okna domu ( nechavam ho visiet trochu nizsie do okien)...tak mozem vykladat opacne aj hororove "ody"..
    -----------------
    ...keby som este raz osadzovala pergolu - teda trochu obmedzeny priestor - tak v ziadnom pripade by som uz nepouzila takyto bujne rastuci druh popinavky eye rolling smiley...ono je totiz strasne problematicke ho udrzat aby nas nevystahoval nielen z terasy, ale aj z domu...
    Povodne som aj ja chcela ten trojprsty..ale kamoska mi doniesla tento - 5ks!!! 20cm odrezkov..Zasadila som ich k 3 stlpom novej pergoly - prvy rok bol z toho 1,5m...dalsi uz to islo hore i do bokov...a ani neviem ako a kedy sa mi to rozbehlo aj na dom...Dnes kazde 3r. ho musim poriadne zostrihat...a potom do leta vzdy po 2-3tyzdnoch znovu krotit, aby vyhonky neliezli tam , kde nepotrebujem...
    -------------------
    K jeho prisavkam - na drevo sa prichytuju vetvicky okamzite..ale na stenu bezne nie! Mne totiz lezie len pod strechou - sam sa tam uchytil...a dole to visi ako zavesy...Ale obcas sa nejaka vetvicka na stenu prilepi - mam to odpozorovane, ze len vtedy ked je dlhsie vlhke obdobie a teda aj stena nasaje urcitu vlhkost- takze vtedy mi staci len ustrazit a hned konarik odtiahnut od steny - taketo nove prisavky co ostanu na stene ked uschnu, tak sa daju lahko odlepit a ani neostavaju po nich extra stopy ( z drevenych ploch ich nedostanete nicim, len nozom musite ist az do dreva.)
    -------------------
    Moja terasa je na zapad, ale slnko z juhu na nu zacne svietit od 10,30hod a prazi az do zapadu...Prisavnik to znesie uplne v pohode, ziadne polievanie, ani prihnojovanie sa mu nedopriava..a rastie si veselo...a ako clona je fakt dokonaly....
    Hm...ale moje problemy s jeho bujnym rastom ma na svedomi asi aj to, ze som predtym nevedela, ze je dobre od zaciatku nan ist so strihom ako na klasicky vinic - tym vypestovat urcitu "kostrovu strukturu", ktora by nemala byt az tak problematicka na udrziavaci strih...
    Este trochu problem je v obdobi kvitnutia, ze je na nom vela os a riadny bordel z lupienkov kvetov- musim aj 2x denne zametat, aby sa to nenosilo dnu...ale to byva vzdy cez najvacsie horucavy v juli, kedy sa aj tak na terase moc nezdrziavame...Nooo... potom na jesen su z neho riadne kopy opadaneho listia.....
    -----------------
    Hmmmm - aj napriek mnohym minusom - ja to zatial s nim vydrzim - ono je totiz nadhera sa posadit na terasu...ako do nasej dalsej - zelenej komnaty...
    Nejake foto sem urcite davam kazdy rok, ale nechce sa mi moc hrabat v archive, tak len nieco starsie co som mala hned po ruke smoking smiley
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Přísavník pěticípý

    Datum: 01.07.2009 18:43
     

    To je hezkýýýý! Věra

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Přísavník pěticípý

    Datum: 01.07.2009 20:12
     

    Ta podzimní je super.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Přísavník pěticípý

    Datum: 01.07.2009 20:18
     

    A co teprve ta "červená" komnata love smiley thumbs down

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.