čtvrtek 2. května, 02:02 Svátek má Zikmund
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Status: nováček

Přísavník pěticípý

Datum: 10.07.2008 12:32
 

Dobrý den mám dotaz. please smiley Velice se nám líbí přísavník trojcípý. Chtěli bychom jej vysadit tak, aby se pnul po staré plechové stavební buňce. Buňku je však nutné z venkovní strany opravit. Přemýšleli jsme o plastových obkladových panelech, ale nejsme si jisti, jestli se přísavník na tomto materiálu udrží. Nemáte s tím někdo zkušenost? Případně bychom byli vděčni za radu, jakým materiálem buňku opravit, aby se přísavník mohl bezpečně přisávat. Díky moc za radu. smiling smiley

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 2 z 10
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Přísavník pěticípý

    Datum: 10.07.2008 15:23
     

    A já už přišla na to proč: Omítka, beton, dřevo i fasádní barva chtě nechtě přijímají vzdušnou vlhkost - to bude určitě ono a rostlina si pomáhá proti ohromnému odparu z listí tím, že bere i minimální vlhkost z těchto materiálů....

    Tak co? Že by to takhle mohlo být? A je to i logické, protože ani strom nemá tolik listí, jako tato rostlina. Nezvládla by to, když do ní praží celý den slunce. (Tedy u mě doma ano)

     
  • Autor: Reklama

    Re: Přísavník pěticípý

     
     
  • Autor: Dasa
    Status: expert

    Re: Přísavník pěticípý

    Datum: 11.07.2008 12:54
     

    Diskutujte, diskutujte, mám oči vypoulené a uši jak lopuchy .... přísavníky už mi rostou a tak potřebuju vědět co a jak ...... smiling smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Přísavník pěticípý

    Datum: 18.02.2009 20:52
     
    p2260060.jpg
    Další fotografie:

    Přísavníky mám dva. Jeden je na severní straně domu (původně tam byly dva, ale jeden zašel, ovšem druhý už dávno zabral i jeho místo a pokryl celou stěnu) a další je na východní straně. Každý z nich má jiné tepelné i světelné podmínky, dost se liší i vlhkost a propustnost půdy, v níž rostou, tak nevím, co jim vlastně vyhovuje. Oba prospívají výborně. Věra

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Přísavník pěticípý

    Datum: 19.02.2009 09:10
     

    Věro, můžu se zeptat, jak dlouho už ti tam asi rostou?

    Máš je nádherné! thumbs down

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Přísavník pěticípý

    Datum: 21.02.2009 00:43
     
    p2210077.jpg

    Tak to nejsem schopná odhadnout. Vím, že první pokusy mi nevyšly, ale netuším, proč. Ten na posledním obrázku tam není zas tak dlouho. Jeho soused rostl asi jen 2 roky a pak zašel. Zůstaly po něm jen stopy větviček na zdi, ale druhému se zalíbilo a roste "jak z vody". U okna ho musím stříhat, aby mi do něj nevlezl. Na obrázku vidíš ještě oba v zimním období, kdy moc parády nedělají. Na těch prvních snímcích je garáž (částečně zapuštěná v zemi) a tu máme cca 15 let, ale přísavník jsem tam dala později, tak mu může být možná 10 let. Plazí se kolem celé garáže, nad vjezdem do ní jsou krásné "záclonky". Věra

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Přísavník pěticípý

    Datum: 21.02.2009 07:51
     

    Mně se pětiprstý táhne po zděné boudě (zahradní domek) Je na jihozápadní zdi a daří se mu. Jen pro zajímavost:

    Bouda je asi pět metrů dlouhá a střecha je udělaná tak, že jsou na zdech podélně zabudované lešenářské trubky a příčně přes ně leží vlnitý eternit (je to stará bouda, stará střecha)

    No a milý přísavník se protáhl tou trubkou až na druhou stranu boudy a tam začal vesele růst. nevěřila jsem svým očím grinning smiley jo, normálka prorostl pět metrů tmou, jen na konci viděl kousíček světla.......

     
  • Autor: JanaF

    Re: Přísavník pěticípý

    Datum: 29.06.2009 19:15
     
    po_zdi.jpg
    Další fotografie:

    555, přísavník nechávám pnout a padat dolu po kdečem, ale na domek mám zakázáno. V prvním případě padá dolů po kamenné zdi, toto je tříletá sazenice a má dost vody i přihnojení, ve druhém šplhá po stromě, tady byl vysazen loni na jaře s vodou je to horší, ale šplhá, a na třetím obrázku jsem sázela loni na podzim je naveden na plastový plot, aby zakryl kompost. Ten panašovaný jsem sadila taky, aby padal po jedné zdi, tak uvidíme jak se mu bude dařit, je roubovaný.

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Přísavník pěticípý

    Datum: 01.07.2009 08:02
     
    p1010617.jpg

    JanoF díky za fotky. Tvé psí víno je opravdu moc pěkné. Já jsem asi před 2 měsíci dala prťavé sazenice k pletivu po jedné straně zahrady. Sazeničky nebyly větší než 20 cm. Nevěřila bych tomu, že za tak krátkou dobu se pěkně rozrostou - už mají skoro metrové šlahouny. Asi se jim u nás líbíwinking smiley . Ale dávala jsem je asi metr a půl od sebe a tak nevím, jestli jsem to nepřehnala (jestli jich tam nemám moc). Miluju jejich podzimní zbarvení. Předchozí majitelé zahrádky si libovali v thůjích, které já zrovna nemusím, ale nemám to srdce je likvidovat. Proto jsem chtěla něco pro "oživení". Kromě psího vína mám na další straně hradby habry. Ty taky "jedou". Sázela jsem je v listopadu a vyrostly za těch pár měsíců asi o 30 cm! Moc by se mi líbil přísavník trojcípý na chatku, ale jak už jsem tu někde psala, manžel to nedovolí. Simi mi v jiné diskuzi vložila fotku "pergoly, na které by se mohl pnout, tak to budu muset nějak udělat, aby se "vlk nažral a koza zůstala celá"grinning smiley . Já mám ráda přírodní věci a ta chatka je mimo mé estetické cítění. Jenže jsme chtěli zahrádku, scháněli jsme jí rok a půl. Na stavební zahrady jsme neměli finance a rekreační zahrádku bez stavby jsme nesehnali, tak jsme museli přistoupit na kompromis.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Přísavník pěticípý

    Datum: 01.07.2009 08:13
     

    Já mám ten přicucávací na boudě a je dost šílenej. Jen stříhám a stříhám...... Vleze všude... Mezi ním prorůstá růže z jerycha a vistárka z baráku.... Je toho nějak moc. Jsou rychlejší, než já. eye rolling smiley

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Přísavník pěticípý

    Datum: 01.07.2009 08:42
     

    Drahuš, ten přicucávací, to je ten tříprstý?

     
  • Autor: JanaF

    Re: Přísavník pěticípý

    Datum: 01.07.2009 08:56
     

    555, pěkná chatka, ten na fotkách je pětiprstý normálně se taky přicucává, ale vyhovuje mi víc když padá dolů, chodím s nůžkama a stříhám prevíta snad každý týden, roste jako zběsilý

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Přísavník pěticípý

    Datum: 01.07.2009 09:10
     

    No, mě ta chatka právě moc k srdci nepřirostla a proto jí chci "zakrýt". Syn má postavený barák dřevostavbu a já jsem měla představu, že koupíme zahrádku, na té postavíme větší "chatku" (dřevostavbu), ve které bychom třeba jednou mohli i bydlet natrvalo.

    Nůžky už mám připravené a pokud to psí víno bude "moc zlobit", tak ho taky budu stříhat. Ale to letos zatím nehrozítongue sticking out smiley .

    Kdo máte ten tříprstý - poškozuje fasádu? Od někoho jsem slyšela, že měl na fasádě břečťan a poškodil mu fasádu, tak bych chtěla vědět, jak se chová ten tříprstý.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Přísavník pěticípý

    Datum: 01.07.2009 09:34
     
    dsc_0153.jpg
    Další fotografie:

    Já mám ten tříprstý už docela dlouho. Porostl celou přístavbu a pomalu se sune na dům. Fasádu přímo neničí, protože neprorůstá do ní, ale jen se přisává, ale stopy po něm samozřejmě zůstávají. Asi by nešlo se rozhodnout, že už ho tam nechci a myslet si, že fasáda bude vypadat jako před tím. Mně jeden zašel a zůstaly tam ty černé přísavky. Dnes už je to schované pod zelení dalšího, který ho nahradil. Dokonce se říká, že svými kořeny odsává vodu přímo u domu a tím vlastně napomáhá vysušit vlhnoucí zdivo. A taky v létě chladí stěnu, že pak není uvnitř tak vedro. Já ovšem předpokládám, že ho tu mám navěky věkoucí. Věra

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil SPIKE (01.07.2009 09:38)
     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Přísavník pěticípý

    Datum: 01.07.2009 09:53
     

    SPIKE - Moc se mi líbísmiling smiley .Ještě bych potřebovala návod na přemluvení manžela.grinning smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Přísavník pěticípý

    Datum: 01.07.2009 11:55
     

    Mám tříprstý přicucávací a i pětiprstý přicucávací

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.